Що рік прийдешній нам готує нового
Зміни до Закону України «Про державну службу», що набрали чинності з 01.01.2019
1.
Постанова - Установити, що норми абзацу восьмого пункту 14 розділу XI застосовуються по 31 грудня 2019 року згідно із Законом № 2629-VIII від 23.11.2018
Зміст - Керівники державної служби протягом двох років з дня набрання чинності цим Законом у межах економії фонду оплати праці мають право встановлювати державним службовцям додаткові стимулюючі виплати відповідно до Положення про застосування стимулюючих виплат, що затверджується Кабінетом Міністрів України.
Коментар - У Законі посилання на Положення про застосування стимулюючих виплат, що втратило чинність. Існує інше Положення, що включено у склад Постанови КМУ Питання оплати праці працівників державних органів від 18 січня 2017 р. № 15 .
2.
Постанова - Установити, що у 2019 році норми абзацу другого частини третьої статті 51 та абзаців другого - п’ятого пункту 14 розділу XI цього Закону застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України з урахуванням наявних фінансових ресурсів державного і місцевих бюджетів згідно із Законом № 2629-VIII від 23.11.2018
Зміст:
1. Мінімальний розмір посадового окладу групи 9 у державних органах, юрисдикція яких поширюється на територію одного або кількох районів, міст обласного значення, не може бути менше двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року.{Абзац другий частини третьої статті 51 в редакції Закону № 1774-VIII від 06.12.2016}.
2. Мінімальний розмір посадового окладу групи 9 у державних органах, юрисдикція яких поширюється на територію одного або кількох районів, міст обласного значення, становить:
{Абзац другий пункту 14 розділу XI в редакції Закону № 1774-VIII від 06.12.2016}
з 1 січня 2017 року - 1,25 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року;
{Абзац третій пункту 14 розділу XI в редакції Закону № 1774-VIII від 06.12.2016}
з 1 січня 2018 року - 1,5 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року;
{Абзац четвертий пункту 14 розділу XI в редакції Закону № 1774-VIII від 06.12.2016}
з 1 липня 2018 року - 1,75 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року.
{Абзац п'ятий пункту 14 розділу XI в редакції Закону № 1774-VIII від 06.12.2016}
Коментар:
1. Відповідно до Закону мінімальний розмір посадового окладу групи 9 у державних органах, юрисдикція яких поширюється на територію одного або кількох районів, міст обласного значення, не може бути менше : 1762 грн*2= 3524 грн.
Залишається не зрозумілим формулювання щодо «мінімального». Це «мінімальний» стосується розміру посадового окладу групи 9 у державних органах, юрисдикція яких поширюється на територію одного або кількох районів, міст обласного значення чи всіх посадових окладів у державних органах? Якщо перше, то Закон не забороняє збільшувати розміру посадового окладу групи 9 у державних органах, юрисдикція яких поширюється на територію одного або кількох районів, міст обласного значення. Якщо друге, то у Положення, принаймні, потрібно внести зміни. Адже нині там присутній розмір посадового окладу групи 9 у державних органах, юрисдикція яких поширюється на територію одного або кількох районів, міст обласного значення 2643 грн.
Наразі всі в очікуванні затвердження Проекту постанови КМУ "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо впорядкування структури заробітної плати працівників державних органів, судів, органів та установ системи правосуддя у 2019 році" саме там вже остаточно закладено коефіцієнт 2,0 до мінімального розміру посадового окладу групи 9 у державних органах, юрисдикція яких поширюється на територію одного або кількох районів, міст обласного значення. А також коефіцієнти співвідношення інших посадових окладів до розміру розміру посадового окладу групи 9 у державних органах, юрисдикція яких поширюється на територію одного або кількох районів, міст обласного значення.
2. З 1 липня 2018 року - 1,75 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року. Ця норма не відмінена конкретно, але абзац другий частини третьої статті 51 Закону встановлює коефіцієнт 2,0 на 1 січня календарного року. Слід нагадати, що Закон «Про Державний бюджет України на 2019 рік» обмежує базу визначення розміру посадового окладу станом не на календарний рік, а на 1 січня попереднього 2018 року.
Однак, і норма з коефіцієнтом 1,75 не виконувалася у 2018 році: 1841 грн (розмір прожиткового мінімуму з 1.07.2018)*2=3682 грн, а в Постанові КМУ Питання оплати праці працівників державних органів від 18 січня 2017 р. № 15 у 2018 році розмір становив 2643 грн.
Постанова - Дію абзацу п'ятого частини шостої статті 31 зупинено на 2019 рік згідно із Законом № 2629-VIII від 23.11.2018.
Зміст - Строк тимчасового виконання обов’язків за вакантною посадою державної служби категорії «А», передбаченого пунктом 1 цієї частини, не може перевищувати три місяці.
Коментар - Тобто, можна й далі перевищувати 3 місяці.
4.
Постанова - Абзац четвертий частини третьої статті 50 набирає чинності з 01.01.2019 - див. пункт1 розділу XI
Зміст - При цьому загальний розмір премій, передбачених пунктом 2 цієї частини, які може отримати державний службовець за рік, не може перевищувати 30 відсотків фонду його посадового окладу за рік.
Коментар - З огляду на встановлений мінімальний розмір посадового окладу для групи 9 у державних органах, юрисдикція яких поширюється на територію одного або кількох районів, міст обласного значення щомісячна премія становитиме не близько 1000 грн., тобто, у цілому, мінімальний розмір матеріальної мотивації для посад державної служби становитиме 4524 грн (у порівнянні з мінімальною заробітною платою у 2019 році 4173 грн.) плюс надбавки за ранг. Всі решта надходжень для державних службовців покладаються на стимулюючі доплати, які встановлює керівник державної служби у межах економії фонду оплати праці (див. п.1 цієї таблиці).
5.
Постанова - Частина шоста статті 52 набирає чинності з 01.01.2019 - див. пункт1 розділу XI
Зміст - Фонд преміювання державного органу встановлюється у розмірі 20 відсотків загального фонду посадових окладів за рік та економії фонду оплати праці.
Коментар - немає.



Зроблено для комунікаційної платформи FORUM Civil Service – Держслужба ФОРУМ у межах проекту «Підвищення професійності та підзвітності суддівського корпусу та працівників публічної служби»
«Матеріал підготовлений за фінансової підтримки Посольства Королівства Нідерланди, в рамках програми МАТРА. Зміст цієї публікації є виключно відповідальністю Фундації DEJURE і в жодному разі не відображає позицію Королівства Нідерланди.»
This publication has been made within the frameworks of the Matra Programme (Embassy of the Kingdom of the Netherlands)
- Новий рівень вантажоперевезень: старт контрейлерного коридору Україна – Німеччина Володимир Гузь вчора о 12:08
- Партнерство для відбудови: як бізнесу інвестувати в критичну інфраструктуру Ростислав Никітенко вчора о 12:03
- Як ефективно подати скаргу до УДАБК: кейс забудови в прибережній смузі Дніпра Павло Васильєв 31.05.2025 13:54
- На росії існує лише одна церква – це терор Володимир Горковенко 30.05.2025 22:44
- Чому в Україні судять військових так, ніби війни немає? Валерій Карпунцов 30.05.2025 14:32
- Ритейл уже не про полиці: нова екосистема бізнесу Олег Вишняков 30.05.2025 13:13
- Про обопільну вину у справах ДТП та страховку Світлана Приймак 30.05.2025 11:48
- Чому досі немає легших бронежилетів для ЗСУ: історія марнотратства та байдужості Дана Ярова 30.05.2025 11:46
- Чому водень потребує політики, а не лише технологічного прориву? Олексій Гнатенко 30.05.2025 11:13
- Як аграрний бізнес стає жертвою рейдерства і як цьому запобігти Сергій Пагер 30.05.2025 09:08
- Відсутність доходу як підстава для звільнення від сплати судового збору: судова практика Арсен Маринушкін 30.05.2025 08:39
- Мінфін проігнорував вимоги громадськості підвищити акциз на ТВЕН Артур Парушевскі 29.05.2025 18:58
- Підроблені документи: правовий компас Дмитро Зенкін 29.05.2025 16:47
- Хрестоматія винахідництва. Системно-синергетична методика Вільям Задорський 29.05.2025 14:43
- Кібербезпека: до яких викликів готуватися у 2025 році Андрій Михайленко 29.05.2025 14:12
- Рівність у регламентах, асиметрія на практиці: дебютні уроки конкурсу в апеляцію 1222
- Чому в Україні судять військових так, ніби війни немає? 344
- Експертне дослідження шахрайських схем: практичні аспекти для адвокатів 143
- Промптинг як нова необхідна навичка: чому вона важлива для кожного 114
- Як ефективно подати скаргу до УДАБК: кейс забудови в прибережній смузі Дніпра 91
-
Навроцький – наступний президент Польщі: що це означає для України
Думка 19907
-
Малюк плете "Павутину". Як СБУ атакувала дронами аеродроми РФ і які наслідки це матиме
18690
-
Ядерна тріада Росії під ударом – прямі та непрямі наслідки
Думка 12625
-
Польща обирає президента. Хто з кандидатів кращий для України – Тшасковський чи Навроцький
12098
-
Саус-Падре-Айленд: тропічний острів, де рятують черепах, запускають ракети й плавають дельфіни
Життя 6760