Пригода з методичкою пані Тиран
З приводу одного телевізійного коментаря.
Якби мене запитали чи підтримую я звернення Верховної Ради по санкції РНБО України проти телеканалу «Ньюс Ван» (НВ) за явно антиукраїнську пропаганду, не вагаючись, обома руками проголосував би «за». Це справді вороже кубло, котре день і ніч молотить проти України сотнями відбірних голосів. Сіє брехню і розбрат у державі. Доволі часто біле називає чорним і навпаки.
Ось конкретний приклад.
Після 11-ої години ранку 25 жовтня ц.р. в ефір телеканалу на роль коментатора подій запрошено таку собі Ірину ТИРАН, співробітника Інституту стратегічних досліджень імені Ґолди Меїр. Щоправда, чомусь тележурналісти злощасного НВ не потурбувалися, аби пояснити, що це за Інститут такий, де він гніздиться і кого та що досліджує. Чого доброго, дехто міг би подумати, що Національний інститут стратегічних досліджень РНБОУ, який не так давно після В. Горбуліна очолив пан Ростислав Павленко прибрав собі ім'я ізраїльської державної діячки Але варто було пані Тиран відкрити рота, і все стало зрозуміло. Вона запрошена для того, щоб усе в Україні обплювати…
Така, принаймні, склалася думка у мене після її коментарів.
Вразило те, як по-чорному дана «гостя» оцінювала пом’якшення ситуації між Україною та Угорщиною. З її точки зору виходило, що в усьому напруженні, яке створила мадьярська сторона, блокуючи стосунки нашої держави з НАТО і ЄС, винен начебто… офіційний Київ. Бо ми, приймаючи новий закон «Про освіту», бачите, відмовилися надалі готувати за кошти свого бюджету кадри угорців в нашому Закарпатті для зарубіжної сторони. Мадьярська діаспора, використовуючи певні труднощі України в налагоджені порядку і дисципліни на місцях, безмірні вольності демократії геть забула про те, що вона мешкає в межах української держави, на нашій території, а тому повинна дотримуватися Конституції і законів України. І ніяк не створювати уособленої угорської резервації, з атрибутами сусідньої держави в серці нашого Закарпаття. При цьому вимагаючи, щоб на території регіону культивувалася виключно іноземна (себто, угорська) мова, щоб цією мовою велося викладання, у той час, коли державну українську мову геть зігноровано. І в школах, і в місцевому урядуванні. Новий закон України передбачив, що викладання в школах угорських поселень Закарпаття має вестися українською мовою. Саме на це зорієнтоване фінансування державного бюджету. Заняття ж угорською можуть здійснюватися у недільних школах, факультативно, як те все робиться в усьому світі. І це цілком законна вимога.
Власне, це підтверджено позицією Венеціанської комісії, експертним середовищем ЄС, які інспектували наш закон «Про освіту». А ось з боку співробітників Інституту стратегічних досліджень імені Ґолди Меїр чується нездоровий вереск протесту. Їм хочеться, щоб Україна за свої кошти готувала кадри і для Угорщини і для інших національних меншин, щоб випускники шкіл, мешкаючи на українській території абсолютно не володіли державною мовою, як це спостерігалося дотепер, і були перспективною робочою силою та учнівсько-студентською молоддю для студенства навчальних закладів мадьярської чи іншої закордонної сторони.
Відверте нахабство з боку пані Тиран та її начальників... Разом із керівництвом телеканалу НВ.
Засланка з того дивного Інституту (заради справедливості уточню, що міститься він в одному з підвальних приміщень Київської-Могилянської академії), частину своєї ворожої проповіді на телеканалі «Ньюс Ван» присвятила виступу проти відновлення законної позиції державної української мови в нашому суспільстві, яке Україна мала ще у двадцяті роки минулого століття. За міністра освіти Миколи Скрипника, котрого вороги українства довели до самогубства. Мовляв, для чого так активно поганяти з українізацією… Не можна, мовлчв, насаджувати державну мову - декілька разів повторювала посланець Інституту імені Голди Меїр…
Ні, панове. Нам є куди квапитися. Ми відстали від панування української мови в нашій стороні на три з лишком століття, як мінімум. Ми поки що не виставляємо ніяких претензій-сатисфакцій тим, хто глушив і катував наших предків за вживання української навіть у побуті. Але хіба нас не болить, що телеканал, який на роль коментаторів та експертів запрошує явних українофобів?
Ми що колись зможемо забути, як 2014-го на блокпосту в Донбасі московітські найманці скосили автоматною чергою трьох хлопчаків-українців за веселий вигук «Слава Україні!»
Ми ще прийдемо до розбору польотів упродовж століть за знущання над українцями, над нашою мовою і культурою. До аналізу того, хто і як підспівував московітам у часи Голодомору, і козиряв у комісарських шкіряках, виступав активістами по виселенню на Соловки наших людей за три колоски, підібраних у полі. Хто нині начебто піклується про освіту для національних меншин, а насправді закликає блокувати вихід України на поля Європейської політики. Хто заперечує Голодомор...
Одне задоволення мав від переглянутої передачі: пані І. Тиран виявилася зовсім не готовою до розмови про перемовини по рибних квотах України і РФ в Азовському морі, а прийшла ж на телевізійні "витрішки" як експерт названого вище "Інституту"...
О, як це добре, що ведуться нині конкретні перемовини, - заспівала зненацька вона. – Це приклад того, що треба виходити на діалог між Москвою і Києвом… І все у такому ж безпардонному примирливому дусі умиротворення з агресором. Сказано ж: люди Ґолди Меїр...
Це явно свідчить про те, що представниця «Інституту імені Голди Меїр» методичку з обпльовування України на культурно-освітньому фланзі засвоїла доволі добре і все «відтарабанила» в прямому ефірі, як їй доручалося. А тут явно була не готова до предметної розмови з приводу злоби дня. Нічого не знала про те, що російсько-українські рибноморські перемовини давно зірвані, що делегація московитів зі скандалом випроваджена за межі нашої держави, а все через те, що представники російської делегації прибули в Україну з грубим порушенням правил перетину українського кордону, що серед них значна частина закоренілих азовських браконьєрів і людей, котрі українській стороні відомі, як злісні порушники українського законодавства. І про ці події вже понад добу буквально гудуть усі ЗМІ. Пані Тиран, яка прийшла вчити українців, як їм жити з сусідами, виявляється, цього нічого не знала і не чула. Такий великий експерт з вузеньким світоглядом! Просто ганебно...
Якого ж ти дідька пнешся перед камери?
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87049
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11247
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9246
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5717
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5422