Незвичайні пригоди професорів у заповіднику…
Не всі у нас рвачі й корупціонери. На чесних, порядних, скромних людях тримається Україна
Є у мене два давніх приятелі. Обидва професори, всесвоє життя трудяться в вищій школі.
Кар’єри починали водному столичному вузі, на одній кафедрі. Один і по нині трудиться тут, інший,як тільки розступилася «залізна завіса», випурхнув за кордон. Він уже понад двадесятки літ працює в Сінгапурі. Також читає лекції з обом їм рідної тематики,в тому числі й у США. «Буржуй»- мільйонер - так назву його тут люб`язно й ласкаво, позаяк і всім своїмзовнішнім виглядом, а особливо апетитом, він нагадує мені «дядю Сема» з давніх пропагандистськихкартинок карикатуристів (погляньте на фото нижче – переконаєтесь самі), безбудь-якої корупції, лівих хабарів, лише чесним шляхом – читанням лекцій в університеті,давно перейшов до формування другого мільйону доларів США статків на своєму банківському рахунку.
![кеуц](http://s010.radikal.ru/i311/1507/93/ede2676f4138.jpg)
«Наш професор», як наш. Щоправда, надзвичайно вразив мене гострою критикою тих, хто пізньої осені 2013-го змелиЛеніна з постаменту у центрі Києва. Ні, він не комуніст, не совок, але «за те,щоб пам’ятники стояли, бо це наша історія». Ми сперечаємось про це й по нині…
Майже щороку пан професор з Сінгапура приїздить відпочивати, набиратися сил в Україні. І тоді вони, колеги-науковці, обов’язковозустрічаються, їздять на рибалку. Обов’язково тиждень-другий у них відводитьсяна автомандрівки по визначних місцях нашої держави. Підкорилися вже давно їмЧернігівщина, Сумщина, Полтавщина зі своїми історичними, краєзнавчими славнозвісностями,природними, заповідними, ландшафтними родзинками. Нинішнього літа маршрут фотополюваннядвох професорів проліг через Межигір’я та Сухолуччя, - казати б, курсом барськогораювання втікача Януковича. Після цього поїхали на Черкащину. Насамперед, доУмані, відвідали малу батьківщину Тараса Шевченка на Звенигородщині, потрапилидо трипільського поселення-гігантуТальянки – найбільшого в світі Музею розкопок поселень тисячолітньої давнини в нинішньому селі Легедзин,де відтворено житло мешканців трипільської культури не менш як за шість тисячолітьтому.
«Наш професор», телефонуючи мені після мандрівки, захоплено казав:
-Ти можеш собі уявити, що майже сім тисяч років тому натериторії нинішньої України люди вже жили в двоповерхових будівлях… І було цеза п’ятсот років до часу спорудження Єгипетських пірамід. У поселенні поблизуТального нараховувалося до трьох тисяч осель в яких мешкало не менше п’ятнадцятитисяч осіб…
Однак не це найбільше вразило моїх приятелів у цьогорічнійподорожі. А ось що…
Відвідавши Легедзин, професори замовили екскурсовода, який бипровів їх експозицією Історико-краєзнавчого заповідника «Трипільська культура».Гід виявився фахівцем високого рівня. Людиною фанатично відданою своїй справі.Розповів про все, що знав, як мовиться, у барвах і деталях. Згадав і про те, щозаклад вже давно не отримує коштів від держави, і не лише через відомі події вУкраїні, тому тут щоліта влаштовується всенародна толока на яку з’їжджаються людизі всіх країв, аби підсобити науковцям та ентузіастам. Розчулений «буржуй»-мільйонер витягнув товстого гаманця, аби розрахуватися за екскурсію з гідом. Але той чемноподякував за увагу, хутенько розвернувся і пішов.
На відчайдушні крики навздогін про елементарне бажання сінгапурцязробити ще й фінансовий внесок до фонду заповідника, екскурсовод лише повідомивчерез плече, що, мовляв, з цим звертайтесь в адміністрацію установи. Там єлюдина, яка приймає благодійну допомогу.
Професорів справді відвели до жіночки, яка підтвердила, щовона може прийняти пожертву. Але коли побачила суму подання, відрахувала лишечастинку її і сказала, що згодна прийняти тільки… 500 гривень. «Ви запропонувалидуже багато. Я стільки не прийму…» Чому - пояснювати не стала...
Як розповів мені після подорожі «наш професор», з колегою всюдорогу до Києва вони лише обговорювали цю історію про порядність ідоброчесність науковців далекого сільського заповідника. Загалом прийшли дооднозначного висновку, що ніякі біди не здолають наш народ, якщо йогосередовище складатимуть такі праведні і вельми скромні люди…
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87047
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11243
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9246
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5712
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5411