Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
24.12.2015 18:53

Новели Податкового кодексу України на 2016 рік

Директор Юридичної компанії "Бі ен Сі"

24 грудня 2015 року прийнято Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2016 році»

24 грудня 2015 року прийнято Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2016 році» (далі – Закон).

Згідно із пояснювальною запискою до законопроекту, цим Законом передбачається запровадити норми, які стосуються повноважень об'єднаних територіальних громад на участь у податкових відносинах, у тому числі встановлення місцевих податків і зборів, надання податкових пільг та частково змінити підставу для проведення документальної позапланової перевірки в частині виключення перевірки порушення податкового законодавства, а також за наслідками перевірок інших платників податків.

Законом передбачено створити Реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування, внесення даних до якого здійснюватиметься у хронологічному порядку надходження заяв і повернення узгоджених сум бюджетного відшкодування здійснюватиметься у хронологічному порядку відповідно до черговості внесення до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування.

В адмініструванні податку на додану вартість запроваджується система захисту сумлінного платника від несвоєчасної реєстрації податкових накладних/коригувань та забезпечення виправлення помилок контрагентами: передбачено можливість подання скарг платником податків на контрагентів з подальшою його перевіркою контролюючим органом протягом 15 днів та накладенням штрафів за несвоєчасну реєстрацію та не виправлення помилок у податкових накладних.

Законом також визначаються особливості оподаткування податком на додану вартість окремих операцій, оподаткування у сільському господарстві, податку на доходи фізичних осіб, єдиного податку (спрощена система оподаткування), податку на прибуток підприємств, акцизного податку, податку на нерухоме майно, транспортного податку, екологічного податку, земельного податку, рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин тощо.

Законом також внесено зміни до законів України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», «Про Митний тариф України», «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування».

Законопроект було презентовано Кабміном 22 грудня 2015 року. Після презентації законопроекту під тиском парламентарів в останній момент до нього також були внесені додаткові зміни, якими передбачено:

- збільшення ставок акцизного податку на спирт, спиртові дистиляти та спиртні напої по відношенню до чинних на сьогодні на 50%, на пиво на 100%, на вина, крім вин натуральних виноградових на 100%, на тютюнові вироби на 40%;

- уповноваження Кабміну на встановлення мінімальних оптово-відпускних та роздрібних цін на тютюнові вироби, тютюн, та промислові вироби тютюну;

- збільшення діючих ставок рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України на 13,35%;

- зміну схеми пільгового оподаткування сільгосппідприємств, зокрема спеціального режиму ПДВ. Відповідно до чинної системи спецрежиму, нарахована сума ПДВ не підлягає сплаті до бюджету та повністю залишається в розпорядженні підприємства. Відповідно до прийнятих змін спецрежим скасувується, але надається перехідний період до 2017 року, за умовами якого підприємства рослинництва 15% від ПДВ залишають на спецрахунку для власного використання, а 85% сплачують в бюджет; підприємства свинарства та птаховиробництва – 50% ПДВ залишають собі і 50% сплачують до бюджету; підприємства скотарства – 80% ПДВ – собі , 20%  – в  бюджет;

повернення права на відшкодування ПДВ для усіх експортерів зернових та технічних культур.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]