Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
04.10.2013 12:36

Мінкульт на мою вимогу перевірить чи дійсно на Вінниччині хочуть знищи

Журналіст, громадський діяч, позаштатний радник Міністра інформполітики в зоні АТО

На моє звернення щодо запобігання можливому знищенню Будинку Коцюбинського у м. Бар Вінницької області Міністерство культури України звернулося до Вінницької облдержадміністрації з проханням перевірити викладені у зверненні нардепа факти.

На моє звернення щодозапобігання можливому знищенню Будинку Коцюбинського у м. Бар Вінницькоїобласті Міністерство культури України звернулося до Вінницькоїоблдержадміністрації з проханням перевірити викладені у зверненні нардепафакти.

 

Нагадаю, до мене звернуласягромада з повідомленням про те, що Будинок Коцюбинського огородили будівельнимпарканом, з нього знята табличка, яка засвідчувала його статус як пам’ятки, томуце викликає побоювання, що пам’ятку знесуть.

 

Статус пам’яткиісторії місцевого значення під № 313 будинок М.Коцюбинського отримав у 1971році рішенням Вінницького обласного виконавчого комітету депутатів і трудящих.

 

Зазначенийбудинок був побудований на початку ХІХ ст. Під час Другої світової війни впідвалах і кімнатах будинку зберігалася сіль, якою просякнуті стіни приміщеньна всю її товщину. Внаслідок виходу солей почала руйнуватися підлога, покритістіни, осипатися штукатурка. Капітальний ремонт будинку здійснили у 1948 році.У 1964 у ньому було відкрито Музей М.Коцюбинського. Однак сіль продовжувала руйнуватибудинок. Наступні капітальні ремонти у 1966 та 1973 роках, а словами вінницькоївлади, результатів не дали. Саме тому було прийнято рішення перенести музей вінше приміщення. З того часу будинок пустував. 

 

Крім того, я вжеотримав відповідь від Вінницької облради на своє звернення, в якому меніповідомили, що Будинок Коцюбинського дійсно хочуть розібрати, бо врятувати йогонібито не можливо. Шкода, що Мінкульт настільки далекий від знання ситуаціїщодо стану унікальних об’єктів культурної спадщини в Україні. І в даномувипадку замість того, щоб швидко і адекватно реагувати на проблему, вонивтягуються в переписку. Тому я в понеділок передам Міністру відповідь від облрадиі якщо не відчую зацікавленості, то буду знову звертатися до Прокуратури. Намою думку, українська влада має зробити все, щоб зберегти цей унікальний об’єкт,який пов’язаний з життям видатного письменника України Михайла Коцюбинського.

 

Я вже звернувсядо Прем’єр-міністра М. Азарова з проханням взяти ситуацію під особистийконтроль, створити робочу групу зі спеціалістів даної галузі і зробити всеможливе, щоб врятувати даний будинок.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]