Чому тарифи на газ постійно зростають? Уряд вважає українців дурними?
Ст.13 Конституції України - Земля та її надра є об'єктами права власності українців. Від імені українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування.
Ст.13 Конституції України - Земля та її надра є об'єктами права власності українців. Від імені українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування.
22 липня насайті НАК «Нафтогаз України» з’явилосяповідомлення про те, що у другому кварталі 2016року Україна не здійснювала імпорт природного газу в Україну. (Нафтогаз поновивзакупівлю газу за власний кошт у європейських постачальників у липні). Водночаслипень в Україні відзначився хвилями обурення громадян щодо чергового суттєвогозростання цін для населення на опалення з 01.07.20016р. Низкою Рад різнихрівнів прокотився парад прийняття мораторіїв щодо заборони дії підвищенихтарифів, що є, фактично, в деякій мірі перевищенням повноважень.
З останнього –сьогодні, 26 липня, депутати Полтавської обласної Ради надали згоду (51 з 69осіб) на заборону підняття тарифів з комунальнихпослуг. Але ж такі рішення мають лише рекомендаційний характер та не маютьюридичної сили. Єдине зважене рішення, яке в Україні було прийнято місцевоювладою з даного питання – Львів чітко заявив, що встановлення таких тарифів не можебути реалізовано без одночасного підняття соціальних стандартів, підняття рівнівзаробітних плат та пенсій.
Висловлюнайголовніше питання, яке обурює мене як фінансиста за фахом, директорапідприємства, що надає населенню комунальні послуги (ТОВ «БілоцерківВода») та політиканової формації: для чого тим самепенсіонерам надавати жебрацькі субсидії, якщо можна підняти їм пенсії? Навіщо представниківбюджетної сфери влада робить рабами та принижує оформленням субсидій, які вонине утримують в руки, чавить їх гідність, наглядно демонструючи зайвий раз їм самим та усім іншим, що на заробітну платубюджетника вижити неможливо? Це після таких дій ми керівництво країни очікує,що молоді українці підуть вчитися на вчителів та лікарів, щоб в майбутньомупринизливо бігати за оформленням субсидій?
Як депутатКиївської обласної Ради, я підготувала відповідний депутатський запит до прем’єр-міністраВ.Гройсмана задля того, щоб Кабінет міністрів України, як орган, якийвстановлює ринкові ціни на газ та ціни для населення надав повну інформацію, з якихпричин відбулося таке зростання ціни на газ. Коли встановлюються тарифи на газдля населення, повинно бути розуміння не тільки економічної обґрунтованості даноготарифу, а й чи зможе людина заплатити за цим тарифом.
Для того щоб булозрозумілим всім нам, з чого складається тариф, повинні бути відомими наступніфактори, які, я зазначу, якщо ми прагнемо жити в цивілізованому демократичному суспільстві,повинні бути відкритими, чіткими та прозорими:
- яким є баланс вітчизняного видобутку газув країні та придбаного;
- яка ціна видобутку вітчизняного газу, ціна виробнича а не ринкова. Адже ринковаціна формується за зовсім іншими принципами;
- яку долю з загального обсягу споживанняв Україні займає імпортований газ;
- яка вартість того імпортованого газу;
- який обсяг імпортованого газунаправляється на пряме споживання населенню та на теплопостачання;
- Яким чином в споживанні українцями газувідпрацьована програма енергоефективності?
Й тільки після з’ясування всіхбез виключення пунктів можна говорити про обґрунтованість даного тарифу. Щоб бутиконструктивними, я й підготувала відповідний запит. Наразі цифри, якіназиваються з екранів телевізорів, повністю не підтверджені жодними офіційними документами.
Спілкуючись ізнаселенням на особистих прийомах громадян, щодо політики держави в сферікомунальної сфери я чую два непорозуміння: чому така ціна на газ для населення?Та я не можу пояснити людям, чому такаціна, тому що я не знаю! Казати, що таку ціну встановив Кабмін? Виникає другелогічне запитання: а на підставі чого він її встановив, де офіційні розрахунки та тлумачення?
Я очікую на чітку зважену відповідь, абия на своєму рівні мала змогу донести до людей ті пояснення.
Повертаючись до питаннянадання субсидій населенню, зазначу ще один фактор, дуже бентежить пересічнихгромадян: вони дуже бояться тих переплат по субсидіях, які на сьогодні вжесформувалися на особистих рахунках споживання газу, це досить великі суми поприватному сектору, в межах 5000 - 10000 грн. Влада каже, що надає субсидії, але,як я раніше вже зазначала в інтерв’ю про газ "НАК "Нафтогаз" - офшор в законі?" – користувачі субсидій мають шаленіпередплати до нормативного споживання. Вони бояться, що ці гроші простозаберуть. Багато людей говорять про те, що вони не тільки отримували субсидіюна газ, а й робили авансові платежі. Чи забере держава ці гроші?
Тому, післяотримання відповіді за своїм запитом наступним своїм кроком я бачу підготувати зверненнядо людей із повноцінним поясненням, яким чином перерозподілятиметься ця передплата,що сформувалася зараз на особистих рахунках внаслідок отримання субсидій. Наразі відповіді на це ніхто не може дати.Точніше, відповідь одна - тому що субсидія вам нараховувалася по нормі, а пофакту ви споживали менше.
Має бути якесь визначенеєдине правило, відповідно до якого влада вийде та розповість людям, чому саметак а не інакше. А якщо існуючі правила шкодять своїм громадянам та призводятьдо значного погіршення життя українців, їх необхідно усувати.
![26.07 -1 деп запит ціни на газ-.jpg](/pics/obabiy/26.07%20-1%20%D0%B4%D0%B5%D0%BF%20%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D0%B8%D1%82%20%D1%86%D1%96%D0%BD%D0%B8%20%D0%BD%D0%B0%20%D0%B3%D0%B0%D0%B7-.jpg)
![26.07 -2 деп запит ціни на газ-2(1).jpg](/pics/obabiy/26.07%20-2%20%D0%B4%D0%B5%D0%BF%20%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D0%B8%D1%82%20%D1%86%D1%96%D0%BD%D0%B8%20%D0%BD%D0%B0%20%D0%B3%D0%B0%D0%B7-2(1).jpg)
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87050
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11258
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9249
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5719
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5427