Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
21.07.2016 19:09

Позов до суду на Кабінет Міністрів від Київської обласної Ради!

Депутат Київської обласної ради, голова постійної комісії з питань бюджету та фінансів КОР

Ще не вмерла профтехосвіта, але вже на часі. Позов до суду на Кабінет Міністрів від Київської обласної Ради щодо бездіяльності в реформуванні галузі професійно-технічної освіти

Кінець липня. Першого вересня зненацька для чиновників, як зима першого грудня, розпочнеться новий навчальний рік. Питання професійно-технічної освіти залишилось заговореним. Уряд затвердив стабілізаційну дотацію місцевим бюджетам на видатки для професійно-технічної освіти у розмірі 97 млн. 994 тис. 600грн. Відповідну постанову Кабінету міністрів України було прийнято 14 липня під час засідання Уряду.  Допомога виділятиметься лише містам, бюджети яких не здатні профінансувати власні ПТНЗ.

ПТО-освіта 21.07.jpg

Але проблема не вирішена! Не вирішені найсерйозніші  питання – питання передачі в комунальну власність закладів, також досі незрозуміло питання фінансування в наступному році. Місяць за місяцем спливає, але НІХТО не оголошує стратегію – що в країні відбувається з профтехосвітою.

Ситуація в сфері значно критичніша за ту, яка складається  з інформації офіційних джерел. Основна загроза - зрив набору студентів на новий навчальний рік. Жодних гарантій щодо підтримки в фінансуванні закладів профтехосвіти не мають  ані учні ані батьки ані самі педагоги.  Від наявності фінансування та стипендій залежатиме, чи підуть діти вчитися до закладів ПТО. А якщо й підуть навчатись, то чи отримають гарантовано бажану  освіту.

В зв’язку з тим, що питання відкрите та ніяк не вирішується, за моєї ініціативи Київською обласною радою було подано позов щодо бездіяльності Кабінету Міністрів в частині вирішення питання реформування галузі профтехосвіти та відшкодування витрат органам місцевого самоврядування в частині понесених витрат на заклади, які не є їх власністю.

Це пряме порушення норми чинного Законодавства щодо основних принципів бюджетного фінансування, що місцеві бюджети не можуть фінансувати заклади державної власності, особливо ті, в яких є державна політика щодо набору кадрів, держзамовлення на випускників, формування програм, якими вони фактично не управляють.

Даний позов вже зареєстрований, очікуємо на справедливість наших судів. Побачимо, як судова система захищає діюче Законодавство!

Копия позов_бездiял_нiст__немайновий 21.07 ++.jpg

Копия позов_бездiял_нiст__немайновий 21.07(7) ++.jpg


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]