Як має виглядати ідеальний бюджет будь-якого рівня влади
Півроку з моменту обрання мене депутатом Київоблради, а згодом й головою постійної комісії Київської обласної ради з питань бюджету та фінансів, спостерігаю наслідки ситуації, що позначаються на життєдіяльності кожного населеного пункту та всіх місцевих й
Півроку з моменту обрання мене депутатом Київоблради, а згодом й головою постійної комісії Київської обласної ради з питань бюджету та фінансів, спостерігаю наслідки ситуації, що позначаються на життєдіяльності кожного населеного пункту та всіх місцевих й обласних управлінських структур. Мова йде про несвоєчасне прийняття Головного фінансового документу країни та наслідки цього задля місцевих влад.
Збій в системі законодавчої гілки влади автоматично паралізує виконавчу гілку на місцях, тягне за собою порушення в розвитку та повсякденному забезпеченні існування всіх сфер будь-якого міста та села. Порушується система розробки, прийняття та фінансування програм підтримки тих верств населення, що потребують особливої уваги (діти, пенсіонери, інваліди, ветерани).
З точки зору досконалого господарювання та якісного розподілу й використання коштів бюджетів всіх рівнів, ідеальний бюджет працює наступним чином. Візьмемо за приклад часовий проміжок в один рік, наприклад, 2016р.:
Верховна Рада з урахуванням планових та фактичних показників поточного року до 01.10.2016р схвалює бюджет на наступний рік. Відповідно до цього, місцеві ради (місцеві органи виконавчої влади), розпочинають планування власних бюджетів с урахуванням стратегічних напрямків й потреб своїх територій. Затвердження місцевих бюджетів розвитку та програм підтримки має розпочинатися вже в листопаді поточного року. Нагадаю, ми розмовляємо про ідеальні умови, так би мовити «Сферичний бюджет в вакуумі». Тоді всі програми приймаються з урахуванням поточного аналізу з виконання й планування програм на наступний рік.
Таким чином, наступного року отримуємо вже проаналізовані, дороблені, оптимізовані програми. Належним чином профінансовані (адже терміни дозволяють детально розібратися в усьому. Якщо в цьому році зробити все так як слід, то в 2017р. нарешті почнемо жити по-новому.
Місцеві бюджети мають бути прийнятими максимум до 25 грудня. Слід за цим фінансування бюджетів – повноцінне, правильне, з урахуванням підготовки до тендерних процедур – мало би розпочатися в січні. Тобто, до початку всіх будівельних робіт зі зведення тих же об’єктів соціальної інфраструктури на місцях, задля їх проведення своєчасно та в строк, без поспіху та сумнівної якості виконання. Якщо в січні місяці розпочинається робота по програмах, то, відповідно, департаменти всіх органів виконавчої влади до кінця лютого - березня проводять відповідні тендерні процедури.
Ось так має виглядати ідеальний бюджет. Тоді ми б розуміли, що кошти витрачаються повноцінно та за необхідними напрямками, все буде виконано, не буде перекосів та негараздів, й, в принципі, можна сподіватися на те, що освоєння бюджетних коштів може бути максимально прозорим та якісним.
Але правда в тому, що подібний ідеальний бюджет дорівнює НОРМАЛЬНОМУ бюджетові, адже усі терміни, що я навела, визначені Законами та підзаконними актами, які регламентують діяльність органів управління. Тож, можливо, нам у владі потрібні не люди зі сторони, а наші, українці, які б дотримувалися українських Законів?
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87049
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11247
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9246
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5717
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5422