Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
10.02.2019 22:17

Зміни до Конвенції про уникнення подвійного оподаткування з Швейцарією

Партнер Synegor Law Firm (SLF, ТОВ "ЮФ "Синегор")

24.01.2019 з Швейцарією підписано Протокол про внесення змін до чинної Конвенції. Протоколом передбачено: збільшення розміру ставок на деякі податки та впровадження правила перевірки основної мети.

24 січня 2019 року між Україною та Швейцарською Конфедерацією підписано Протокол про внесення змін до чинної між країнами Конвенції про уникнення подвійного оподаткування.

Протокол спрямований на модернізацію Конвенції і Протоколом передбачено:

- збільшення розміру ставки податку на репатріацію доходу у вигляді відсотків і роялті - з 0% до 5%;

- впровадження так званого «правила перевірки основної мети»;

 

Що таке «Правило перевірки основної мети»?

Суть правила: якщо у державних органів договірних держав є вагомі підстави вважати, що пряме або непряме отримання передбачених договором податкових переваг було однією з основних цілей угоди між господарюючими суб'єктами, то в наданні таких переваг має бути відмовлено.

Вказане правило також передбачено одним із заходом Плану BEPS.

Відповідний захід Плану BEPS направлений на боротьбу із зловживання податковими пільгами, при яких використовуються компанії-транзитери, що фактично не здійснюють ніякої реальної господарської діяльності і додаються у бізнес-модель як проміжна ланка лише з метою отримання податкових пільг.

Для протидії таким зловживанням передбачено два підходи:

- тест основної діяльності (Principal Purpose Test),

- тест обмеження вигід (Simplified Limitation on Benefits Provision).

Якщо компанія не в змозі пройти такі тести, він не має права на застосування податкових пільг. Principal Purpose Test тест має спільну природу із доктриною ділової цілі і зводиться до необхідності довести, що у бізнес-трансакції/правочині, за наслідками якої виникає право на застосування податкової пільги, з урахуванням усіх можливих факторів, були реальні економічні ділові цілі, а не отримання податкової вигоди було метою такої операції. 

Таким чином, для перевірки основної діяльності та застосування пільгових податкових ставок ураховуватимуться: самостійне прийняття рішень органом управління компанії; наявність у компанії повноважень із розпорядження доходом і використання таких повноважень; ознаки ведення реальної діяльності (substance – персонал, офіс, загальногосподарські витрати тощо), отримання економічної вигоди; наявність комерційних ризиків стосовно активів; характер грошових потоків і діяльність групи в цілому. 

Протокол про внесення змін до Конвенції вступить в силу після закінчення процедур його ратифікації парламентами обох держав.

Зазначені зміни несуть ризик для українських компаній, які ведуть бізнес з «дружніми» швейцарськими компаніями виключно з метою отримання податкових переваг.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]