Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
29.03.2016 15:55

Порядок роботи порталу електронних сервісів юридичних осіб

Мін’юст затвердив Порядок функціонування порталу електронних сервісів юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи.


29.03.2016 року набрав чинності Наказ Міністерства юстиції України № 784/5 Про затвердження порядку функціонування порталу електронних сервісів юридичних осіб (далі – юо), фізичних осіб – підприємців (далі – фо-п) та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи. 

Портал електронних сервісів забезпечує:

Без реєстрації користувача на порталі електронних сервісів: 
  • безоплатний доступ до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР), які актуальні на момент запиту, необхідних для видачі документів дозвільного характеру та ліцензій, а також про видані документи дозвільного характеру та ліцензії, для укладення цивільно-правових договорів;
  • безоплатний доступ до основних відомостей про громадські формування, що не мають статусу юо, які актуальні на момент запиту;
  • безоплатний доступ до результатів надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації юо, фо-п та громадських формувань, що не мають статусу юо, у тому числі виписки та установчих документів юо, шляхом їх пошуку за кодом доступу;
  • отримання витягу з ЄДР в електронній формі.
За умови реєстрації користувача на порталі електронних сервісів: 
  • створення персонального кабінету юо, іншої організації, фо-п (далі – персональний кабінет);
  • подання документів в електронній формі для державної реєстрації;
  • подання документів в електронній формі для ліцензування видів господарської діяльності, отримання документів дозвільного характеру;
  • отримання витягу з ЄДР у електронній формі, в тому числі з установчими документами юо, актуальними на дату отримання такого витягу.
Також забезпечується доступ державних органів, у тому числі судів, органів Національної поліції, органів прокуратури, органів СБУ, а також органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб (далі – доступ державних органів) до відомостей з ЄДР. 
На порталі будуть оприлюднюватись для вільного доступу повідомлення про рішення щодо припинення юо на підставі внесених до ЄДР даних про перебування юо у процесі припинення, у тому числі даних про рішення щодо припинення юо, відомостей про комісію з припинення (ліквідатора, ліквідаційну комісію тощо) та про строк, визначений засновниками (учасниками) юо, судом або органом, що прийняв рішення про припинення юо, для заявлення кредиторами своїх вимог. 
Реєстрація користувача на порталі електронних сервісів здійснюється з використанням електронного цифрового підпису чи іншого альтернативного засобу ідентифікації особи.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]