Психологічна реабілітація після повернення з торгівлі людьми
В ситуацію торгівлі людьми потрапляють люди вже зі своїм досвідом, своїми психологічними травмами, проблемами та найчастіше перебуваючи в уразливому стані.
Постраждалі не завжди усвідомлюють, що були скривдженими, стали елементом в більшій схемі торговців - шахраїв. Найдієвішим інструментом трафікерів є маніпуляції та переконання. Так, піддаючись впливу, інколи людина в усьому починає винити себе. Навіть явні погрози та протиправні дії виправдовуються особистою поразкою та безвихіддю.
Важливо вірно та вчасно ідентифікувати проблему, щоб знайти необхідні ліки для одужання.
Найпоширенішими психологічними ознаками перебування людини в сучасному рабстві є: занижена самооцінка, втрата контактів з рідними та близькими, мовчазливість, недовіра до себе та інших, відчуття провини та сорому, злість на себе та інших, провали в пам’яті, розлад - роздвоєння особистості. Водночас, потрібно пам’ятати, що в ситуацію торгівлі людьми потрапляють люди вже зі своїм досвідом, своїми психологічними травмами, проблемами та найчастіше перебуваючи в уразливому стані.
Кооперація постраждалого та спеціалістів
Реінтеграція передбачає відновлення людини до кризової ситуації, яка з нею сталась. Проте потрібно зважати, що часто в біду постраждала особа потрапила з певних давніших причин, в тому числі і особистих, які також потрібно вирішити, аби уникнути повторного уразливого стану.
В нашій країні існують міжнародні та українські громадські організації, які покривають низку гострих проблем та мають індивідуальний підхід до постраждалих. До громадських організацій людина, яка побувала в ситуації експлуатації, може звертатись без отриманого чи підтвердженого статусу потерпілої чи постраждалої особи.
Головною умовою є те, що людина, яка потрапила в ситуацію торгівлі людьми, повинна самостійно звернутись по допомогу, це має бути її свідомий вибір. Виключенням є діти, в такому випадку замість них можуть говорити батьки, або ж опікуни. Так, з’являється перший незалежний крок на шляху до реінтеграції.
Співпраця з правоохоронними органами
Вся робота з постраждалими повинна проводитись за принципом конфіденційності та нерозголошення. Проте, якщо така особа вирішує покарати злочинців, їй надається юридична підтримка на період ведення справи. Існує також опція анонімно поспілкуватись з правоохоронними органами. Далі, представник поліції розповідає постраждалому про можливі шляхи вирішення справи. Постраждалий самостійно вирішує, чи звертатись в поліцію вже маючи розуміння, що його очікує в даній справі, або ж відмовитись співпрацювати з правоохоронними органами.
Комплексний підхід до допомоги
Умовний пакет реінтеграційної допомогти покриває фізичні та психологічні потреби постраждалої. Людині надають тимчасове житло, перевіряють стан її здоров’я та залучають спеціалістів - психологів. За умови успішного процесу відновлення, деякі організації, як наприклад Міжнародна організація з міграції, пропонує мікрокредитування для своїх підопічних. Якщо постраждалі успішно завершили реінтеграцію, можуть самостійно справлятись зі своїм станом, будують плани на майбутнє, зокрема відкриття власної справи - МОМ пропонує надати мінікредитування на старт свого бізнесу.
Звісно, не всі біди закінчуються історіями успіху. Проте, кожен має рівні шанси на реінтеграцію не зважаючи на індивідуальне минуле. Бажання та віра постраждалого грають ключову роль в його психологічній реабілітації і здатні творити дива.
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я Христина Кухарук вчора о 19:13
- Як роботодавцю повернути кошти, сплачені працівнику за скасованим рішенням суду Альона Прасол вчора о 14:30
- Чому підприємці бояться виходити на новий рівень і як подолати цей бар’єр? Олександр Висоцький вчора о 14:12
- "Ситник проти України" – чи може справедливість бути упередженою? Дмитро Зенкін вчора о 12:57
- Нові правила подачі заявок на торговельні марки Сергій Барбашин вчора о 11:45
- Суд відмовив у позові до ФОП щодо псування техніки після ремонту Артур Кір’яков 05.05.2025 19:08
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? Олег Сніцар 05.05.2025 17:12
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори Христина Кухарук 05.05.2025 17:03
- Мінеральна угода США та України: шанс на нову енергополітику чи дорогий експеримент? Ростислав Никітенко 05.05.2025 15:55
- Інвестування в Україну – аналіз досвіду іноземних компаній Сильвія Красонь-Копаніаж 05.05.2025 13:30
- Як спадкоємцю за кордоном не загубитися у правовому лабіринті Світлана Приймак 05.05.2025 13:28
- Психологічна готовність до пластичної операції – більше, ніж "налаштування" Дмитро Березовський 05.05.2025 12:42
- Чому ми приймаємо нелогічні фінансові рішення? Антон Новохатній 04.05.2025 16:55
- Відповідальність батьків за шкоду, завдану дитиною: кейс наїзду на пішохода Артур Кір’яков 03.05.2025 09:28
- Кібербезпека в руках людей: чому найслабша ланка – не код, а співробітник? Михайло Зборовський 02.05.2025 14:56
-
Зміна пріоритетів: молоде покоління радше зменшить заощадження, ніж відмовиться від хобі
Життя 12526
-
Заборонений в Україні. Хто такий Сіміон і чим його перемога у Румунії загрожує Києву
9066
-
У Чернігові демонтували пам’ятник борцям за незалежність: про що йдеться
Життя 8497
-
"Ми скорочуємо більше ніж удвічі наше виробництво", – фіндиректор Ferrexpo
Бізнес 7385
-
Розробка GTA VI дорожча за будівництво найвищого хмарочоса у світі
Життя 5874