Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
19.12.2023 13:29

Тренди хмарної індустрії України у 2023 році

Директор з розвитку бізнесу ЦОД, Tet

У 2023 році галузь центрів обробки даних і хмарних обчислень в Україні зазнала значних змін, оскільки країна продовжує воювати. Ось огляд головних тенденцій.

1. Міграційний ажіотаж закінчився. У 2022-23 роках український ринок центрів обробки даних і хмарних обчислень пережив період трансформації, який був спричинений триваючою війною та швидким впровадженням хмарних рішень. Після початкового сплеску хмарної міграції ринок стабілізувався, і більшість компаній, які змогли перейти на хмару або зовнішні ЦОД, зробили це до осені 2023 року. Microsoft Azure відіграла ключову роль у цій хвилі міграції, пропонуючи переконливу 1,5-річну безкоштовну підписку, і це залучило значну кількість компаній з України. 

2. Стратегія Cloud First, як і раніше, популярна. В умовах війни компанії шукають економічно ефективні рішення для підтримки своєї діяльності. Хмарні обчислення стали лідером, тому що використовують модель оплати за використання, яка усуває потребу в значних початкових інвестиціях в інфраструктуру.

3. Експорт стимулює зростання. Українські підприємства, які вийшли за межі внутрішнього ринку, демонструють значне зростання, перевершуючи своїх колег, які зосереджені виключно на місцевому ринку. Цей сплеск пояснюється високим попитом на українські товари та послуги в Європі, створюючи можливості для бізнесу розширювати свою клієнтську базу та джерела доходу.

4. Дефіцит ІТ-фахівців створює проблеми. Війна суттєво вплинула на доступність відповідних спеціалістів в Україні. Компанії стикаються з труднощами під час найму на роботу та утримання кваліфікованих ІТ-фахівців, що призводить до браку експертизи в різних сферах ІТ. У результаті аутсорсинг став найвдалішим рішенням для усунення цієї нестачі навичок і забезпечення безперервності ІТ-операцій.

5. Дороге банківське кредитування перешкоджає інвестиціям в інфраструктуру. Висока вартість банківського кредитування стала серйозним бар’єром для підприємств, які прагнуть інвестувати в нову інфраструктуру. Це фінансове обмеження спрямувало бізнес до альтернативних рішень, таких як інфраструктура як послуга (IaaS) і програмне забезпечення як послуга (SaaS). Це – гнучкі та економічно ефективні варіанти надання інфраструктури та управління нею.

6. Кібербезпека стає головним пріоритетом. Війна підвищила ризик кібератак на український бізнес. Розуміючи потенціал кіберзагроз для порушення операцій і компрометації конфіденційних даних, компанії повинні визначити пріоритетність заходів кібербезпеки. Це включає інвестиції в передові рішення безпеки, впровадження надійної політики кібербезпеки та проведення регулярних тренінгів з кібербезпеки для співробітників. З нашого досвіду, багато компаній вирішують інвестувати в кібербезпеку лише після руйнівної атаки, тому ми заохочуємо проактивно підходити до цих ризиків.

7. Kubernetes набирає популярності. Kubernetes, платформа для розгортання контейнерів, набула значного поширення в індустрії хмарних обчислень, особливо серед українських компаній. Її здатність надавати масштаб та гнучкість для створення робочого простору зробила його кращим вибором для компаній, які прагнуть модернізувати свою ІТ-інфраструктуру та оптимізувати продуктивність програм.

В цілому, розвиток українського cloud-ринку, який активно прискорився в 2022 році, зараз сповільнюється. Нові технології будуть челенджити ринок, а також на нього можуть повпливати нові виклики, наприклад подальші складності з утриманням власної IT-інфраструктури, що спонукатиме навіть найконсервативніші бізнеси до переходу в хмару. Беручи до уваги прогнози Світового банку та інших провідних фінансових установ світу про те, що на нас ще чекає зростання – тим цікавіше спостерігати за тим, що принесе майбутнє.  

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи