Як розблокувати мирний процес на Донбасі?
США - це наша надія на мир. Туди треба стукати, туди треба спрямовувати сили та дипломатичні зусилля.
Вчора, 30 березня 2021 року, у Верховній Раді відбулись важливі події. По-перше, рада прийняла постанову про ескалацію конфлікту на Донбасі із закликом до Росії припинити бойові дії та повернутись до режиму тиші. По-друге, заслухала доповідь Головнокомандувача Збройними силами України Руслана Хомчака про ситуацію на лінії зіткнення і не лише там. По-третє, прийняла закон, який дозволяє призивати резервістів упродовж доби без оголошення мобілізації за рішенням Президента.
Хомчак доповів, що Росія концентрує свої сили уздовж кордону з Україною. За його словами, на Донбасі знаходиться близько 28 тисяч військовослужбовців РФ, в Криму - 32 тисячі. Біля українського кордону у Білорусії заплановані військові навчання.
Так само вчора, 30 березня, прес-секретар Путіна Пєсков, розповідаючи про зовнішню політику Росії, поділив країни світу на друзів та недругів. Україна в списку недругів є, як і Грузія, і країни Балтії. Росія живе в оточенні країн-недругів, така виходить кремлівська філософія.
І також учора, 30 березня, відбулась розмова канцлерки Німеччини Ангели Меркель і президента Франції Еммануеля Макрона з Путіним без участі України. Такий собі Нормандський формат по формулі «без України» замість «про Україну ні слова без України». По результатах розмови, Париж та Берлін сухо заявили, що обговорювали ситуацію на Донбасі та необхідність повернутись до режиму припинення вогню.
Натомість Росія у своїй заяві традиційно звинуватила Україну у порушенні перемир’я та підкреслила необхідність проведення переговорів з сепаратистами. Росія невпинно посилює тиск і веде свою риторику про громадянську війну в Україні. Країни-члени ООН днями зробили заяву і прямо назвали РФ стороною конфлікту. Росія ж себе такою не визнає, підкреслює свою роль виключно у якості посередника і водночас робить все, щоб у питанні миру ми не просунулись на жоден крок. А тим часом, нарощує свої сили біля наших кордонів.
Як вийти з глухого кута? Без США ми не просунемося вперед у мирному процесі. Відразу після перемоги Володимира Зеленського на виборах, я радив штурмувати питання розширення Нормандського формату та залучення США до переговорного процесу. Вважаю, що після перемоги Джо Байдена склалась ще більш сприятлива ситуація для посилення позицій України у Нормандських перемовинах через залучення такого союзника, як США.
І хоча прямого контакту між Президентами Володимиром Зеленським та Джо Байденом ще не відбулось, обережний оптимізм має місце. Голова ОП Андрій Єрмак 29 березня наважився озвучити питання участі США у розв’язанні конфлікту на Донбасі у розмові з радником Джо Байдена з питань національної безпеки Джейкобом Салліваном.
Меседж надісланий за адресою. Позитивним сигналом є миттєва заява США про намір актуалізувати стратегічне партнерство з Україною. Сподіваюсь, ОП остаточно зрозуміє, що США - це наша надія на мир. Туди треба стукати, туди треба спрямовувати сили і дипломатичні зусилля. Тим більше, що Меркель йде з політичної арени цього року, а Макрона чекають вибори президента через рік. Чи залишаться Німеччина та Франція послідовними у підтримці України після зміни влади, ще не факт.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87047
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11243
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9246
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5712
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5411