Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
18.12.2020 11:50

Інвестиційна няня для президента

Адвокат, к.ю.н., засновник і юридичний радник юридичної компанії "Катеринчук, Моор і партнери"

Інвестиційні няні, скоріше за все, перетворяться на «смотрящих» за інвестиційними проектами, такими собі «рєшалами», які в будь-який спосіб лобіюватимуть інтереси різних ФПГ.

Вчора парламент підтримав президентський законопроект про «інвестиційних нянь». Зеленський може поставити чергову галочку напроти виконаних обіцянок. Але питання не в тому, як почуватиметься президент, а в тому, чи підуть нарешті великі інвестиції в Україну?

На мою думку, цей закон не зможе покращити інвестиційний клімат в країні. Досвід економічно успішних країн свідчить, що найкращими «інвестиційними нянями» для бізнесу є верховенство права, незалежна судова система, демонополізація економіки та нульова толерантність влади до корупції. 

Ми вкотре намагаємося «винайти велосипед», і, схоже, знову «наступаємо на граблі» здорового глузду. В українських реаліях «інвестиційні няні», скоріше за все, перетворяться на «смотрящих» за інвестиційними проектами, такими собі «рєшалами», які в будь-який спосіб лобіюватимуть інтереси різних ФПГ. Тепер кожен поважаючий себе олігарх заведе собі великий проект і поставить коло нього свою ж «няню», щоб отримувати пільги за рахунок платників податків.

Впевнений, що нам покажуть два-три показових інвестиційних проекти, які нібито спрацюють завдяки турботі «нянь». А всі інші інвестори, як і сьогодні, будуть страждати від незаконних поборів силових структур, податкових та митних органів. Всі інші будуть намагатися вижити, поки по телевізору нам показуватимуть красиву картинку про захист інвестицій. 

Розумію, що для президента та його команди будувати «повітряні замки» та запускати віртуальні інвестиційні проекти легше, ніж перекрити контрабанду на митниці, посадити за грати корупціонерів і провести докорінну реформу судової влади. Бути, а не здаватися, - це точно не про чинну владу. Особисто для мене один засуджений топ-корупціонер вартий десяти законів про «інвестиційних нянь».

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи