Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
17.10.2016 15:59

Концепція інклюзивної освіти

Голова БФ "Станіславенко Людмили"

Належний догляд за дітьми з інвалідністю, їх соціалізація та гідний розвиток – сьогодні ці питання потребують термінового вирішення.

Належний догляд за дітьми зінвалідністю, їх соціалізація та гідний розвиток – сьогодні ці питанняпотребують термінового вирішення.

В ході парламентських слухань натему «Права дитини в Україні: забезпечення, дотримання, захист», які пройшли уВерховній Раді України, підняли багато гострих проблем, які заважаютьсуспільству реалізовувати права дітей в повному обсязі. Сьогодні в Україніпроживає більше семи мільйонів дітей, що становить 18 % від усього населеннякраїни. Серед них: 151 тисяча – малюки з інвалідністю, близько 72 тисяч –діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування.

Впровадження інклюзивногонавчання - одна з найважливіших проблем загальної освіти. Вінницька область маєпевний досвід у втіленні в життя інклюзивної освіти. В регіоні нараховується 25шкіл, які впроваджують елементи подібної освіти. Обласною радою була прийнятапрограма по роботі з людьми, які мають особливі потреби, що передбачаєстворення та розвиток системи організації навчання для особливих дітей.Впровадження інклюзивної освіти в області розпочалось у 2010 році, за цей час врегіоні створили 55 класів, в яких навчається 66 малюків. В навчальних закладахє певні напрацювання та методики роботи. Проте життя не стоїть на місці і миповинні розвиватися, нині варто приділяти увагу навчанню керівників тавикладачів, які працюватимуть з цими дітьми. Також необхідно створювати новікласи та вводити посаду асистента педагога. Завдяки цим крокам має зростикількість дітей з інвалідністю, які будуть охоплені спілкуванням з одноліткамита освітою поза межами власної оселі. Навчання в загальноосвітніх закладах -корисне не лише, для малюків з інвалідністю, а й для здорових дітей. Адже вонивиховують в своїх однокласниках людяність та доброту.

Звичайно, гостро стоїть питанняналежного фінансування. Сьогодні більшість навчальних закладів не маютьархітектурної доступності для людей на візках, також у школах не вистачає сенсорнихкімнат та спеціальної літератури.

Не зважаючи на перешкоди, діти тамолодь з особливими потребами беруть активну участь у суспільному житті. НаВсеукраїнських конкурсах серед людей з інвалідністю вони демонструють вражаючіталанти. Наші спортсмени показали на паралімпіаді в РІО надзвичайні результатита привезли більше медалей, ніж «звичайні» олімпійці. Ми повинні захищати правацих людей, адже сьогодні Україна обрала європейський шлях розвитку, а уцивілізованих країнах держава піклується про самореалізацію та гідне життялюдей з інвалідністю в тому числі.

Концепція інклюзивної освітиповинна відображати одну з головних демократичних ідей – гідність окремогочлена суспільства є вищою цінністю!

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]