Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
09.04.2024 19:41

Шлюб громадян України на території Республіки Польща

Адвокат

Проживаєте на території Республіки Польща та бажаєте укласти шлюб?

Можете це зробити одним із таких способів:

Процедура реєстрації шлюбу у консульстві

Консул здійснює реєстрацію шлюбу виключно між громадянами України, які на законних підставах проживають на території іноземної держави.

Для реєстрації шлюбу подаються (усі документи подаються в оригіналах та копіях):

- заява про реєстрацію шлюбу (заповнюється кожним із заявників особисто, в присутності консула);

- заява про підтвердження сімейного стану (заява про сімейний стан/відсутність перешкод для реєстрацію шлюбу), засвідчена дипломатичним представництвом чи консульською установою України;

- паспорт громадянина України для виїзду за кордон (закордонний паспорт);

- паспорт громадянина України + РНОКПП (у разі подання ID картки – подається довідка про реєстрацію місця проживання в Україні);

- свідоцтво про народження;

- документ, що підтверджує реєстрацію місця проживання у Республіці Польща у відповідному консульському окрузі (zaświadczenie o zameldowaniu);

- документ, що підтверджує відношення до військової служби (перебування на обліку/ неперебування на обліку);

- у разі попереднього шлюбу – документи, що підтверджують його припинення (свідоцтво про розірвання шлюбу, свідоцтво про смерть одного з подружжя, рішення суду України або висновок відділу реєстрації актів цивільного стану про визнання шлюбу недійсним).

На сьогодні консульський збір за Державну реєстрацію шлюбу у консульській установі становить 415 PLN (оплата здійснюється банківською картою у консульській установі).

Реєстрація шлюбу відбувається після спливу одного місяця від дня подання заяви особами, які бажають укласти шлюб. У виняткових випадках, на підставі спільної заяви наречених та документів, які підтверджують наявність поважної причини, консул може скоротити місячний строк.

Реєстрація шлюбу та видача подружжю свідоцтва про шлюб провадиться консулом у приміщенні консульської установи в присутності осіб, які укладають шлюб.

Процедура укладення шлюбу у місцевих органах РАЦС (Urząd Stanu Cywilnego).

Для того, щоб двом українцям зареєструвати шлюб у Польщі, їм потрібно зібрати такі документи:

- заява;

- закордонний паспорт (оригінал та копія 1 сторінки);

- копія документа, який підтверджує легальне перебування на території Польщі (карта побиту, Pesel Ukr чи віза);

- оригінали та копії свідоцтва про народження;

- якщо хтось або обидва з майбутніх молодят раніше вже перебували у шлюбі – надати документ, що підтверджує розірвання такого шлюбу.

- квитанція про оплату гербового збору (opłata skarbowa);

- довідка про відсутність перешкод для укладення шлюбу. Для громадян України рішення польського суду, яке звільняє іноземця від необхідності отримувати таку довідку.

Важливо: документи, які видано українською мовою, мають подаватися разом з їх присяжним перекладом на польську мову (tłumaczenie przysięgłe)

Заява про не перебування у шлюбі з консульства України у Польщі

Ця заява підтверджує факт, що певна особа не перебуває в шлюбі. Для її отримання необхідно попередньо зареєструватися на візит в системі електронної черги консульства України на території Польщі, обравши установу, послугу (нотаріат:довідка про сімейний стан/засвідчення підпису), вільний день та дату.

Також потрібно приготувати пакет необхідних документів до якого входять:

- заява;

- закордонний паспорт заявника (оригінал та копія першої сторінки);

- свідчення свого легального перебування на території Польщі: карта побиту (червона печатка у паспорті про подачу на карту побиту) або візу (оригінал, одна копія) у разі виїзду по безвізу – відмітка про перетин кордону (одна копія) або статус UKR;

- документ, що підтверджує місце проживання на території Польщі (zaświadczenie o zameldowaniu + копія);

- якщо колись раніше був зареєстрований шлюб – документи, які свідчать про припинення попереднього шлюбу або визнання його недійсним (рішення суду про розірвання шлюбу чи про визнання шлюбу недійсним, свідоцтво про розірвання шлюбу, свідоцтво про смерть одного з подружжя тощо) – оригінал та копія

Оплата консульського збору за послугу здійснюється банківською картою в день подачі заяви. Термін отримання засвідченої заяви 1 день.

Отримання рішення суду про звільнення від обов’язку подання дозволу на одруження від своєї країни

Наступним кроком буде візит до районного суду за місцем свого проживання, де вам необхідно подати заяву на отримання судового рішення про дозвіл на укладення шлюбу іноземцями на території Польщі.

Документи, необхідні для звернення до суду:

- оригінал свідоцтва про народження і переклад на польську мову;

- паспорт та копія 1 сторінки;

- заява;

- довідка з консульства та її копія + переклад на польську мову;

- підтвердження сплати судового збору (opłata skarbowa).

Процедура подання заяви до суду у спрощеному вигляді виглядає так:

- подача заяви до суду (Wniosek o zwolnienie od przedłożenia dowodu zdolności prawnej do zawarcia związku małżeńskiego);

- попередній розгляд судом поданих матеріалів;

- за відсутності недоліків у поданих документах, призначення строку засідання;

- засідання суду та винесення рішення;

Останнім етапом є звернення до Urząd Stanu Cywilnego, за місцем свого проживання, для реєстрації шлюбу.

Для цього необхідно підготувати такі документи:

- рішення суду;

- свідоцтво про народження і переклад;

- паспорти наречених;

- оплата гербового збору (на місці).

Важливо: під час реєстрації шлюбу іноземців в USG, обов'язково має бути присутній перекладач. У виняткових випадках, за умови, що обоє з подружжя вільно володіють польською мовою, допускається проведення церемонії без перекладача.

Отже, реєстрація шлюбу між громадянами України на території Республіки Польща – багатоетапний процес, який потребує детального знання процедури та правового супроводу.

Відправити:
Теги: шлюб, польща
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи