9 soft skills реального піарника
Якісний піар будується на дуже великій кількості особистих навичок спеціаліста, базові з яких – саме софт. Пропоную розглянути ті, без яких, на мій погляд, робити людей та бренди відомими не вийде.
Емоційний інтелект
Здатність розпізнавати емоції, наміри, бажання та мотивацію інших. А також уміння керувати своїми та чужими емоціями, щоб досягати бажаного. Сьогодні це вміння сильно недооцінене, тому що вимагає певного залучення в життя й особистість іншої людини, часу та одиниць уваги. Але з досвіду можу сказати, що саме це допоможе досягати бажаного у переговорах із чиновником будь-якого рівня чи медіаменеджером. І, головне – із клієнтом.
Гнучкість
Простими словами, вміння адаптовуватися чи здатність змінюватися. Ви дуже оціните цю здатність коли, наприклад, прийдете в новий колектив і вам потрібно буде як піарнику налагоджувати комунікаційні лінії з топменеджментом компанії. Тим більше якщо прийдете в нову для себе сферу. У той час як самі піар інструменти, на мій погляд, базово скрізь однакові, то підхід до роботи, критерії оцінки та KPI – різні. І якщо перейдете з шоубізнесу в IT – адаптивність вас врятує.
Стратегічне мислення
Ефективні піарники мислять стратегічно. Вони розуміють наскільки цінно працювати на перспективу, прояснюють бізнес-мету клієнта та підганяють свою стратегію під її реалізацію. Стратегічне мислення – це наполовину мистецтво, наполовину дисципліна. Кожен прояв бренду має бути не хаотичним, а лягати у загальну логіку збудованої історії. Для цього потрібно розвивати уяву, що допоможе вибудовувати ланцюжки подій, які впливатимуть один на одного.
Research
Піарники проводять дуже багато досліджень у своїй роботі. Це й аналіз конкурентів, і переваги бренду, і прояви в медіа. Хороший комунікаційник завжди стежить за релевантними новинами та інформаційними приводами, тримає руку на пульсі своєї сфери. Це не лише вміння “гуглити”, а й виокремлювати інформацію з усіх доступних каналів комунікації, в тому числі живого спілкування з колегами та партнерами.
Допитливість
Нескінченне прагнення пізнання нового – те, що є постійним супутником життя PR-фахівця. А що за новий подкаст з'явився, хто його ведучий, як потрапити? Які конференції зараз у тренді та як на них зареєструвати спікера. Піарнику не можна “ржавіти”. Нові тренди, тенденції та фішки – безперервно освоювати все це допомагає природна допитливість.
Налагодження відносин
Ви точно знаєте людей, які з усіма колишніми колегами, партнерами та потрібними контактами завжди у добрих стосунках. Швидше за все це комунікаційники. Люди – ресурс, з яким треба вміти працювати. Потрібно розпізнавати своїх, метчитися по цінностях й грати win-win на довгу дистанцію.
Вербальна комунікація
Серйозною перешкодою у сфері комунікацій є спотворення інформації. Коли один сказав і мав на увазі щось одне, а другий зрозумів це по-своєму. Важливо навчитися чути людину, працювати не тільки на вихідний потік комунікації, тобто, передати своє послання співрозмовнику, а й почути зворотний зв’язок. У своїй практиці зустрічаю багато великих бізнес-помилок, які виникають лише тому, що люди не чують один одного. Важливо переконатися, що ви знаходитеся в одній реальності зі своїм співрозмовником, замовником або партнером, говорите й маєте на увазі одні й ті самі речі.
Копірайтинг
Вміння писати якісні матеріали для PR-фахівця настільки ж важливе як і вербальна комунікація. Тексти дописів, статей, спічів, презентацій та меседжів повинні бути цікавими, такими, що надихають, але при цьому правдивими.
Креативність
Здатність людини вигадувати творчі рішення та втілювати нові ідеї. Це потрібно, коли створюєш інформаційний привід, продумуєш концепт події чи позиціювання нового продукту. Круто проявляється креативність, коли піарник з однієї сфери приходить працювати в кардинально іншу – часто це породжує чудові незаангажовані проєкти.
- Про SWOT-аналіз простими словами Олександр Висоцький 14:10
- Как избежать паники и эффективно обжаловать штраф ТЦК: рекомендации и советы Віра Тарасенко 11:25
- Реальність вчинення господарської операції у податкових спорах Євген Морозов вчора о 19:27
- Детінізація економіки – пріоритетний шлях фінансування Збройних Сил України Мирослав Лаба вчора о 15:28
- Як декларувати криптовалюту в Україні Фелікс Аронович 11.09.2024 19:48
- Вимоги до перекладу документів, які подаються до суду в якості доказів Євген Морозов 11.09.2024 19:22
- Закупівельник і начальник служби: хто за що відповідає в закупівельному процесі ВЧ Євгеній Сільверстов 11.09.2024 18:10
- Законність, як один з ключових принципів в діяльності АРМА Станіслав Серьогін 11.09.2024 16:21
- Вибори у Східній Німеччині: Путін зайшов у ЄС з правого флангу Галина Янченко 10.09.2024 23:08
- Три інсайти інтернет-просування на висококонкурентних ринках Григорій Ігнатов 10.09.2024 17:04
- Дизайн інтер’єру: у пошуках балансу між соціальністю та приватністю Алеся Карнаухова 10.09.2024 14:54
- Кримінальний арешт самобуду Павло Васильєв 10.09.2024 14:28
- Право спадкоємця на розірвання договору купівлі-продажу укладеного спадкодавцем за життя Євген Морозов 10.09.2024 13:36
- Дворівнена система оподаткування: що це, та де застосовується? Ольга Ярмолюк 10.09.2024 10:47
- Вибір, що творить майбутнє: уроки двох Корей Сильвія Красонь-Копаніаж 10.09.2024 08:29
- Закупівельник і начальник служби: хто за що відповідає в закупівельному процесі ВЧ 503
- Проблеми соціального діалогу в Україні 306
- Чому у підручнику для 7 класу карта України без Криму: помилка чи щось більше? 273
- Ринок на $1 млрд, який ви пропускаєте: що потрібно знати про нішу зоотоварів в Україні 193
- Автоматизація та комплаєнс: як зменшити ризики для підприємств 170
-
Німеччина з жовтня змінює вимоги до реєстрації авто українських біженців
Бізнес 10010
-
Чому Київ зупиняє транспорт під час тривог, а інші великі міста — ні
Життя 7473
-
Один з останніх великих споживачів в ЄС відмовляється від російського газу
Бізнес 6326
-
На території найбільшого київського екопарку проведуть роботи з благоустрою
Життя 5837
-
Світові ціни на пшеницю різко зросли після атаки Росією зерновозу у Чорному морі
Бізнес 5268