9 soft skills реального піарника
Якісний піар будується на дуже великій кількості особистих навичок спеціаліста, базові з яких – саме софт. Пропоную розглянути ті, без яких, на мій погляд, робити людей та бренди відомими не вийде.
Емоційний інтелект
Здатність розпізнавати емоції, наміри, бажання та мотивацію інших. А також уміння керувати своїми та чужими емоціями, щоб досягати бажаного. Сьогодні це вміння сильно недооцінене, тому що вимагає певного залучення в життя й особистість іншої людини, часу та одиниць уваги. Але з досвіду можу сказати, що саме це допоможе досягати бажаного у переговорах із чиновником будь-якого рівня чи медіаменеджером. І, головне – із клієнтом.
Гнучкість
Простими словами, вміння адаптовуватися чи здатність змінюватися. Ви дуже оціните цю здатність коли, наприклад, прийдете в новий колектив і вам потрібно буде як піарнику налагоджувати комунікаційні лінії з топменеджментом компанії. Тим більше якщо прийдете в нову для себе сферу. У той час як самі піар інструменти, на мій погляд, базово скрізь однакові, то підхід до роботи, критерії оцінки та KPI – різні. І якщо перейдете з шоубізнесу в IT – адаптивність вас врятує.
Стратегічне мислення
Ефективні піарники мислять стратегічно. Вони розуміють наскільки цінно працювати на перспективу, прояснюють бізнес-мету клієнта та підганяють свою стратегію під її реалізацію. Стратегічне мислення – це наполовину мистецтво, наполовину дисципліна. Кожен прояв бренду має бути не хаотичним, а лягати у загальну логіку збудованої історії. Для цього потрібно розвивати уяву, що допоможе вибудовувати ланцюжки подій, які впливатимуть один на одного.
Research
Піарники проводять дуже багато досліджень у своїй роботі. Це й аналіз конкурентів, і переваги бренду, і прояви в медіа. Хороший комунікаційник завжди стежить за релевантними новинами та інформаційними приводами, тримає руку на пульсі своєї сфери. Це не лише вміння “гуглити”, а й виокремлювати інформацію з усіх доступних каналів комунікації, в тому числі живого спілкування з колегами та партнерами.
Допитливість
Нескінченне прагнення пізнання нового – те, що є постійним супутником життя PR-фахівця. А що за новий подкаст з'явився, хто його ведучий, як потрапити? Які конференції зараз у тренді та як на них зареєструвати спікера. Піарнику не можна “ржавіти”. Нові тренди, тенденції та фішки – безперервно освоювати все це допомагає природна допитливість.
Налагодження відносин
Ви точно знаєте людей, які з усіма колишніми колегами, партнерами та потрібними контактами завжди у добрих стосунках. Швидше за все це комунікаційники. Люди – ресурс, з яким треба вміти працювати. Потрібно розпізнавати своїх, метчитися по цінностях й грати win-win на довгу дистанцію.
Вербальна комунікація
Серйозною перешкодою у сфері комунікацій є спотворення інформації. Коли один сказав і мав на увазі щось одне, а другий зрозумів це по-своєму. Важливо навчитися чути людину, працювати не тільки на вихідний потік комунікації, тобто, передати своє послання співрозмовнику, а й почути зворотний зв’язок. У своїй практиці зустрічаю багато великих бізнес-помилок, які виникають лише тому, що люди не чують один одного. Важливо переконатися, що ви знаходитеся в одній реальності зі своїм співрозмовником, замовником або партнером, говорите й маєте на увазі одні й ті самі речі.
Копірайтинг
Вміння писати якісні матеріали для PR-фахівця настільки ж важливе як і вербальна комунікація. Тексти дописів, статей, спічів, презентацій та меседжів повинні бути цікавими, такими, що надихають, але при цьому правдивими.
Креативність
Здатність людини вигадувати творчі рішення та втілювати нові ідеї. Це потрібно, коли створюєш інформаційний привід, продумуєш концепт події чи позиціювання нового продукту. Круто проявляється креативність, коли піарник з однієї сфери приходить працювати в кардинально іншу – часто це породжує чудові незаангажовані проєкти.
- Дисциплінарна справа проти суддів: порушення строків судочинства Павло Васильєв вчора о 19:28
- Сертифікат ТПП: чи була форс-мажорна обставина?! Світлана Приймак вчора о 15:31
- Діти з інтернатів після евакуації: повернення в нікуди Юлія Конотопцева вчора о 15:17
- Стійкість, яка допомагає жити: як України долає виклики та підтримує ментальне здоров’я Галина Скіпальська вчора о 14:40
- Нова концепція енергії: чому ми втомлюємося, навіть коли відпочиваємо? Наталія Растегаєва вчора о 13:16
- Нейро-коучинг: як змінити мислення та приймати ефективні рішення Катерина Мілютенко вчора о 02:29
- Виклик для Європи і світу: підсумки Мюнхенської безпекової конференції Ніна Левчук 20.02.2025 17:03
- Відомчий житловий фонд: минуле чи прихована реальність Аліна Москаленко 20.02.2025 15:32
- Практика розгляду справ про хабарництво: ВАКС vs місцеві суди Іван Костюк 20.02.2025 13:30
- Про що Україні говорити з європейськими країнами в плані безпекової компоненти Олександр Калініченко 20.02.2025 11:23
- Гра на виживання України: Трамп за чи проти Путіна?! Дмитро Зенкін 20.02.2025 09:00
- "Закон і порядок" на крайньому заході України Євген Магда 19.02.2025 15:47
- Що чекає на ринок пасажирських автобусних перевезень у 2025 році Альона Векліч 19.02.2025 14:49
- Як соцмережі змінюють бізнес Ірина Кононенко 19.02.2025 14:13
- Єврейська спадщина під вогнем війни в Україні Олег Вишняков 19.02.2025 13:36
- Тримати зв’язок: як підтримати людей на тимчасово окупованій території 207
- "Закон і порядок" на крайньому заході України 198
- Завершення приватизації Укрспирту. ЄМК. Придбання прав вимоги до боржника 193
- Сильные должны править миром. Точка 134
- Ініціативи для підтримки дівчат та жінок в Україні 2025 року 72
-
Польща розробила два сценарії для мігрантів з України на випадок закінчення війни
Бізнес 4093
-
Насправді про зраду США зможуть свідчити два конкретних рішення. Ось що має зробити Трамп
Думка 3175
-
Ексглава Укрспецекспорту відмивав гроші через Францію: НАБУ оголосило підозру
Бізнес 2707
-
Латвія закупила в Росії зброю майже на 800 000 євро. Це рекорд
Бізнес 2164
-
"Рахувати кожну копійку". Гетманцев закликав до жорсткої фінансової політики в Україні
Фінанси 1957