Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
26.07.2011 16:35

Кого пошили в дурні?

Ексміністр з питань ЖКГ

Найсвіжіша інформація ДК «Газ України» про те, як основні теплопостачальні підприємства-боржники виконують графіки погашення заборгованості за газ, зайвий раз переконує, що сильним в нашій країні прощається усе, а слабші мають виконувати Закон.

Найсвіжіша інформація ДК «ГазУкраїни» про те, як основні теплопостачальні підприємства-боржники виконуютьграфіки погашення заборгованості за газ, зайвий раз переконує, що сильним внашій країні прощається усе, а слабші мають виконувати Закон.

Про що йдеться? Я й самздивувався – двічі перечитав, але так і не знайшов в цьому переліку найбільшогоза всі останні роки «лідера» серед боржників за споживання газу – Донецькоїобласті. Є Дніпропетровська, є Харківська, є Одеська, є навіть Севастополь, адонеччан нема. Це що, боржників просто поділяють за якимось «незрозумілим»принципом? Адже відомо, що впродовж багатьох останніх років Донецька область з боргів за газ не вилазить. Ісаме з цього приводу з вуст секретаря міськради Миколи Левченка в ефірі уСавіка Шустера свого часу пролунала на всю країну новація щодо того, як требаборотися з «негідниками- газовиками», які вимагають ті борги сплачувати. Тоді панЛевченко вихвалявся, що організовані загони самооборони, озброєні металевимипалицями та навіть з допомогою собак стали на заваді газовикам, щоб позбавити їхможливості застосовувати свої санкції до боржників, зменшуючи тиск в газовихтрубах.  Тоді в студії було очевидно – автор так захопився власною ініціативою, що готовий був рекомендувати її  для розповсюдження усією країною.  Що ж буде,раптом вся країна перейде до такої новації?..

Нещодавно в тій же Донецькійобласті трапився випадок, коли місцевий житель, мешканець приватного будинку, зпневматичної зброї обстріляв представників газової постачальної  компанії, які пришли з наміром відключитийому газ через тривалу несплату коштів за споживання газу. Але це – «ліричній»відступ. Якщо ж говорити серйозно, в такийспосіб закладається серйозна ментальна проблема. І, до речі, розумію, що новакоманда керівників житлово-комунальної галузі стала заручником багатьох несуміснихфакторів.

Меніневідомо достеменно, як Донецька область випала з числа боржників, можливо їїборг уже й списали?! Адже тенденція є! І виходить, що ті, хто має адекватнийтариф і своєчасно сплачує кошти за постачання тепла й газу,  залишаються вдурнях. 

Спав на думку приклад, про якийдізнався  нещодавно під час проведення"круглого столу" в Житомирі. В місті Коростень, де діє 100% -й тариф, повністювідсутні борги за споживання газу.  А всусідньому Коростишеві, навпаки, – колосальні борги. Чому так? Чому потімобласний бюджет має фінансувати Коростишів і не фінансувати Коростень? Аскільки таких прикладів можна знайти по всій Україні? І де тут регіональнаполітика і просто здоровий глузд? Дозволюсобі саркастично зауважити:  якщо заборжників якоїсь окремої території платить решта громадян, то рано чи пізно  така країна втрачає суверенітет.

Сподіваюся, що у нового Міністраз питань ЖКГ  вистачить сили волівідновити регіональну справедливість. 

Впевнений, що і для Асоціаціїміст України вже настав час ввести якийсь свій моніторинг щодо погашеннярізниці в тарифах і вимагати рівного підходу як з боку НАК "Нафтогазу", так і збоку бюджетних трансфертів.

Довідка.За даними НАК «Нафтогаз України» загальна заборгованість усіх категорій споживачів з 5 червня 2011 року зросла на 0,7 млрд грн і становить 23,9 млрд грн.

Найбільшими боржниками за природний газ є споживачі (усі категорії) Донецької області – 3,4 млрд грн, Дніпропетровської – 3 млрд грн, Харківської – 2,6 млрд грн, Луганської області – 2,2 млрд грн, м. Києва – 2 млрд грн, Рівненської області – 1,8 млрд грн, Черкаської – 923 млн грн, Одеської – 842 млн грн.

Найбільший приріст заборгованості упродовж поточного року за спожитий газ у 2011 році становить: у Донецькій області – 1,8 млрд грн.

Заборгованість підприємств ТКЕ перед ДК "Газ України" за природний газ, спожитий з початку опалювального періоду 2010-2011 рр. за станом на 25 липня 2011 р., (з 1 жовтня 2010 р.), становить 4,7 млрд грн (без ПАТ "Київенерго"), передає прес-служба компанії.

Найбільша заборгованість - у підприємств ТКЕ Донецької (792 млн. грн), Дніпропетровської (684 млн грн), Харківської (679 млн грн), Луганської (291 млн грн), Одеської (249 млн грн), Запорізької (191 млн грн), Львівської (159 млн грн), Київської (149 млн грн), Полтавської (135 млн грн), Житомирської (110 млн грн) областей, а також АР Крим (230 млн грн) і Севастополя (103 млн грн).Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи