Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
14.03.2024 13:14

Вплив ШІ на сучасний світ HR

Керівник Південноукраїнського офісу Європейської Бізнес Асоціації

Як штучний інтелект вже зараз змінює процеси та компетенції в HR

У світі, де розвиток технологій стрімко змінює наше оточення, ми визнаємо, що штучний інтелект (ШІ) – не просто технічна інновація, але і каталізатор для трансформації всіх сфер життя. Ми бачимо потенціал ШІ в різних галузях – від рекрутингу та освіти до виробництва та фінансів. І тому, на базі навчальної платформи Європейської Бізнес  Асоціації в Одесі ми створили проєкт «AI in Business» для спільної роботи, обміну досвідом та вивчення кращих практик в застосуванні штучного інтелекту. 

Платформа Асоціації є не лиш одним з найбільших та найвпливовіших об'єднань бізнесу в Україні, що пропонує захист інтересів компаній, транспарентний діалог з владою, індивідуальний та колективний розвиток. Асоціація - це також жива бізнес-спільнота та місце, де зближуються можливості та інновації.   

Курс зі Штучного Інтелекту становить необхідний елемент освітнього розвитку, який ми розпочали з урахуванням зростаючого інтересу бізнесу до можливостей, які надає ця технологія. Ми впевнені, що освічені фахівці, які здатні працювати з ШІ, відіграють ключову роль у вдосконаленні бізнес-процесів та досягненні конкурентних переваг. 

Штучний інтелект стає ключовим гравцем у трансформації роботи в галузі управління людськими ресурсами (HR). Його вплив відчутний у всіх аспектах HR-процесів - від рекрутингу до управління талантами. У цьому блозі розглянемо, як ШІ вже вплинув на сучасний світ HR, чи замінить він повністю HR-ів та рекрутерів, які компетенції стають критичними для успішної роботи у цьому новому контексті, та як майбутнє ринку праці буде виглядати під впливом ШІ. 

1. Чи замінить ШІ HR-ів та рекрутерів? 

ШІ може значно полегшити та прискорити процес відбору кандидатів. Алгоритми аналізу резюме можуть швидко відсіяти кандидатів за певними критеріями, звільняючи від рутинної роботи HR-спеціалістів. Чат-боти можуть автоматично проводити попередні співбесіди, що також економить час. Однак, важливо пам'ятати, що людський фактор є ключовим у процесі відбору. Люди можуть виявити тонкі деталі, які ШІ може пропустити. Інтуїція, емпатія та здатність адаптуватися до конкретних ситуацій - це якраз ті риси, які роблять людей незамінними у процесі відбору персоналу. Ще одним ключовим аспектом є взаємодія з кандидатами. Хоча чат-боти можуть проводити попередні співбесіди, важливо мати можливість розмовляти з реальною людиною на пізніших етапах відбору. Відчуття зацікавленості та уваги з боку рекрутера може вплинути на рішення кандидата прийняти пропозицію роботи. Також важливо враховувати психологічний аспект. Люди можуть виявити важливі нюанси у поведінці кандидата під час співбесіди, що може дати важливу інформацію про його/її характер та сумісність з командою. 

2. Які компетенції потрібні сучасному HR-у, щоб залишатися затребуваним. 

В різноманітному світі бізнесу, що постійно змінюється, сучасний HR-фахівець повинен бути готовий до викликів та змін, відзначатись широким спектром навичок та компетенцій. Задачі та вимоги до кадрового менеджменту стають все більш складними, вимагаючи від HR-професіоналів розвитку та оновлення своїх навичок. В сучасному HR важко уявити роботу без використання різноманітних технологій. Від знань в галузі HR-програмного забезпечення до вміння працювати з великими обсягами даних та аналітикою, технологічна грамотність стає ключовою компетенцією. Сучасний HR повинен володіти здатністю аналізувати дані та витягувати корисні висновки. Аналітичні навички допомагають приймати обґрунтовані рішення, оптимізувати процеси та передбачати тенденції на ринку праці.  

У сучасному бізнес-середовищі HR-фахівець повинен бути стратегічно налаштованим. Здатність розуміти стратегічні цілі компанії та виробляти HR-політику, що відповідає цим цілям, робить його невід'ємною частиною команди високого рівня. Впровадження нових HR-ініціатив та програм часто вимагає навичок управління проектами. Це включає в себе здатність планувати, визначати завдання, розподіляти ресурси та ефективно взаємодіяти з різними стейкхолдерами. Розуміння сучасних тенденцій в навчанні та здатність впроваджувати інновації в процеси навчання стає важливою компетенцією. Зміни в бізнес-середовищі відбуваються стрімко. Завдяки цим компетенціям, сучасний HR-фахівець може успішно впроваджувати інновації, вирішувати складні завдання та сприяти успіху компанії у вимогливому бізнес-середовищі 21 століття. 

3. Майбутнє ринку праці з подальшим впливом ШI. Який професії зникнуть, а які з’являються. 

Штучний інтелект поширюється, привносячи революційні зміни в різні сфери нашого життя. Спершу, ШІ призведе до автоматизації рутинних робіт. Професії, що вимагають повторюваних дій та низького рівня творчості, можуть зникнути. Роботи в монтажі, певні види обробки інформації та виробництва можуть бути замінені автоматизованими системами. Однак це також відкриває нові можливості. Спеціалісти з областей ШІ та аналізу даних будуть дуже популярними. Вони будуть відповідальні за розробку та підтримку інтелектуальних систем, а також за аналіз та інтерпретацію великих обсягів даних для прийняття стратегічних рішень. З розвитком ШІ зросте попит на інженерів та технічних спеціалістів. Спеціалізації, пов'язані із розробкою та підтримкою роботів, інтернету речей (IoT) та інших передових технологій, будуть особливо важливими. Творчі та соціальні професії, які важко замінити штучним інтелектом, також набудуть нового значення. Художники, дизайнери, психологи, соціальні працівники та інші спеціалісти, які працюють з емоціями, творчістю та міжособистісними відносинами, стануть необхідними у суспільстві. Зростання впливу ШІ означає, що навички, такі як аналітичне мислення, проблемне вирішення, креативність та міжособистісні вміння, стануть важливішими. Люди, які можуть ефективно працювати з технологією та одночасно виявляти креативність у рішенні завдань, будуть найбільш конкурентоспроможними на ринку праці. 

4. Практичні новітні програми в управлінні людськими ресурсами. 

Із стрімким розвитком технологій, HR-фахівці отримали могутні інструменти у сфері Штучного Інтелекту (ШІ), які трансформують традиційні підходи до управління персоналом. Ось кілька практичних програм та інструментів, які революціонізують сферу HR.  

Світ генерації мови переживає бум завдяки двом титанам: Google Bard(gemini) та GPT-сhat. Ці моделі здатні генерувати текст неймовірної якості, що робить їх незамінними інструментами для творчості, досліджень та багатьох інших сфер. Обидві ці технології відкривають нові горизонти інновацій, надаючи користувачам потужні інструменти для генерації високоякісного тексту та розв'язання різних завдань у сфері обробки мови. Завдяки їм, ми спостерігаємо справжній бум у галузі генерації мови, що відкриває нові можливості для спілкування, досліджень та розвитку технологій. Штучний інтелект може значно полегшити процес написання текстів для опису вакансій. Для цього ви можете використовувати різноманітні інструменти, у тому числі ChatGPT, Google Bard(gemini).  Для того, щоб штучний інтелект згенерував відповідний опис надайте йому всю інформацію про посаду. Окрім цього ви можете завантажити у програму приклади оголошень конкурентів або ж вимоги платформи. ШІ проаналізує надану інформацію та зможе надати максимально релевантний текст. 

Разом з тим Рекрутери можуть використовувати алгоритми, щоб автоматично аналізувати та класифікувати резюме зібраних кандидатів. ШІ може виділити ключові слова, навички та досвід, що підходять для вакансій, і відсіяти кандидатів, які не відповідають вимогам. За схожим принципом вже давно працює пошукова стрічка LinkedIn Recruiter: аналізуючи ключові слова та інші зазначені фільтри програма пропонує вам тільки відповідних кандидатів. 

Також варто згадати по HARPA AI -  це український стартап, що розробив платформу штучного інтелекту (ШІ) для автоматизації завдань та генерації тексту. Harpa AI допоможе вам отримати максимальну віддачу від перегляду сторінок, будь то складання неперевершеного електронного листа, стиснення великого звіту чи навіть копіювання вашого стилю письма для публікації в соціальних мережах. 

Отже, штучний інтелект вже змінив реалії сучасного HR, ставши справжнім помічником у вирішенні рутинних завдань. Однак, насправді важливою є гармонія між технологією та людським фактором, де HR-фахівці можуть використовувати ШІ для покращення процесів та зосереджуватися на більш стратегічних та людських аспектах своєї роботи. Майбутнє ринку праці зумовлює необхідність постійного розвитку та адаптації, але також відкриває нові можливості для творчості та інновацій.   

Тож запрошуємо вас приєднуватись до наших дискусій, де інновації перетинаються з можливостями, а діалог із зацікавленими сторонами створює міцні фундаменти для співпраці та успішного майбутнього ваших компаній. 

Інформація про Вплив ШІ на сучасний світ HR-y була розглянута під час зустрічі Південноукраїнського офісу Європейської Бізнес Асоціації «Як штучний інтелект вже змінив сучасний світ HR». Серед запрошених експертів заходу виступили: Надія Савченко, засновниця HR Agency Key People, голова ЕВА Odesa HR Hub, а також Анна Крисенко, рекрутер HR Agency Key People.  

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи