Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
15.04.2023 19:50

Гуманітарна платформа єДопомога: як вона допомагає підтримати людей та економіку країни

Заступник Міністра соціальної політики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації

Цифрова команда Мінсоцполітики з перших днів повномасштабного вторгнення розпочала роботу над гуманітарною платформою, яка б могла забезпечити додаткову підтримку для людей, що постраждали від війни

По факту єДопомога стала державним стартапом з екосистемою партнерів та легіоном волонтерів, якому вдалось, використовуючи сучасні технології, створити нову культуру допомоги від людей та організацій тим, хто її потребує.

В цьому дописі розкажу про те, що таке єДопомога і як нам вдалось об’єднати майже 5 000 благодійників з 51 країн світу, зібрати за 3 місяці понад 10 000 000 заяв на отримання грошової допомоги та залучити до виплат потужні міжнародні організації та агенції ООН.

Гуманітарна платформа єДопомога: як вона допомагає підтримати людей та економіку країни

єДопомога — нова культура допомоги

Платформа єДопомога змінила уявлення людей про благодійність та створила у більшості благодійників платформи звичку, навіть, потребу допомагати іншим регулярно. Коли ви зі свого доходу не просто перераховуєте відсоток у благодійний фонд, а самостійно на платформі обираєте, кому хочете допомогти та вирішуєте, в який спосіб, якою сумою. Ми ні в якому разі не закликаємо відмовлятись від перерахування благодійних внесків у фонди, робота яких важлива, але пропонуємо спробувати допомогти через єДопомогу онлайн та відчути, що це зовсім новий досвід у благодійності.

По-перше, для людини, що потребує допомоги, це можливість залишити заявку онлайн та отримати підтримку у вигляді Передплати (аналогу подарункового сертифікату) на ліки, продукти або паливо. Сертифікат приходить онлайн в особистому кабінеті на платформі та кодом в смс, і людина самостійно в партнерських роздрібних мережах може обирати той товар, який потрібен саме сьогодні. Наприклад, якщо заявник на платформі попросив допомогти крупою та олією, але отримав сертифікат тільки через тиждень, коли він потребує вже інших продуктів, то може придбати м’ясо, яйця тощо. Людина може обрати самостійно необхідне. Зберігаємо гідність та залишаємо право вибору людині самостійно обрати необхідне.

По-друге, для благодійника це можливість самостійно обрати кому і чим допомогти та вибрати суму допомоги. А після використання людиною сертифіката отримати чек з партнерської мережі, який і є звітом з використання благодійної допомоги. Статистика зберігається у власному кабінеті благодійника, а для тих, хто хоче бачити всю картину, є аналітика. Забезпечено прозорість, адресність та звітність для благодійників.

По-третє, це можливість не тільки підтримати людей, які потребують допомоги, а й підтримати весь ланцюжок постачання, починаючи з виробників товарів.

єДопомога волонтерська в цифрах станом на квітень 2023 року виглядає так:

● 4835 благодійників,

● з них 652 іноземних благодійника, які проживають у 51 країні світу, серед яких є ті, що на слуху — США, Німеччина, Польща, Латвія, Велика Британія, а також й ті, що можуть когось і здивувати, наприклад, – о.Но́рфолк, Еквадор, Бразилія, Нова Зеландія, Індія, Сербія та інші.

● 323 202 – кількість позицій у заявках, по яким надано допомогу благодійниками, що дозволило отримати допомогу понад 24 435 домогосподарствам. Ще детальніше інформація доступна на дашборді.

Все, що написав вище, стосується P2P напрямку платформи, який ми назвали волонтерським, але варто окремо виділити єДопомогу міжнародну. Саме цей напрямок грошової допомоги від міжнародних організацій забезпечив отримання великої кількості заявок від людей, що потребують підтримки, та потужної адресної грошової допомоги від організацій.

Напрямок єДопомога міжнародна — це також нова культура допомоги як для України, так і для більшості гуманітарних організацій. Він виник як вирішення низки проблем міжнародних організацій при наданні грошової допомоги українцям — єДопомога міжнародна посилила взаємодію держави з міжнародними організаціями та забезпечила зручний механізм збору заявок, верифікацію вказаних даних та дедублікацію виплат. Це стало можливим за рахунок інформаційних обмінів єДопомоги та Єдиної інформаційної системи соціальної сфери, що є фундаментом для цифровізації соцпослуг.

єДопомога міжнародна в цифрах станом на квітень 2023 року виглядає так:

● зібрано майже 13 000 000 заявок від від громадян України,

● Більше 3,9 млн. осіб передано у переліках на виплату грошової допомоги до міжнародних організацій,

Інформація по міжнародній допомозі також оновлюється онлайн на дашборді.

Тож, напрямки єДопомоги волонтерської та міжнародної покликані надати підтримку адресно та бути прозорим і надійним державним зв`язком між благодійником та бенефіціаром грошової допомоги.

Гуманітарна платформа єДопомога: як вона допомагає підтримати людей та економіку країни

єДопомога державна є одним із трьох напрямів платформи, що надає покрокову інформацію про те, як отримати допомогу від держави. Вона стала корисною для понад 1,5 млн людей, що шукали інформацію: як стати на облік внутрішньо переміщених осіб та отримати допомогу на проживання; як отримати допомогу по безробіттю; як повідомити про пошкоджене майно у зв’язку із воєнною агресією росії тощо. Ми змогли зібрати в одному місці актуальну інформацію від держави щодо найзатребуваніших допомог.

До речі, значущість платформи було відмічено на міжнародному рівні, а саме єДопомога отримала нагороду міжнародної премії Go Global Awards 2022 (International Trade Council) у категорії «Технологічна інновація року». Для нашої команди ця нагорода стала підтвердженням правильного напрямку докладання зусиль і приводом для збільшення уваги до України і українців.

єДопомога — це не тільки вирішення гуманітарних криз та надання гуманітарної допомоги нужденним, а й підтримка економічної стійкості бізнесу та держави.

Підсумовуючи, благодійник з будь-якої країни світу має можливість передплатити сертифікат, яким можна скористатися в Україні, щоб людина отримала допомогу та придбала товари в магазині, аптеці або на АЗС, реалізувавши підтримку торгової мережі з її працівниками, виробниками та перевізниками.

Міжнародні організації, які надають грошову підтримку людям, що перебувають в Україні, теж фінансують економіку України, адже ці гроші витрачаються на оплату товарів та послуг. Це все — підтримка життєстійкості економіки та її інфраструктури українських регіонів.

єДопомога, як не крути, комплексно закриває дуже велику кількість проблемних питань, які не одразу можна побачити. Продовжуємо працювати над тим, щоб більше людей з усього світу дізнавалися про неї, збільшуючи спроможність платформи швидко допомагати українцям для стабілізації гуманітарної ситуації у країні!

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи