Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
24.07.2018 18:24

Показники приладу Алкофор № 307 не можуть вважатися допустимими доказами

Адвокат, Партнер Адвокатського об'єднання "Fidelium"

Судом встановлено, що під час проведення огляду на стан сп’яніння допущено порушення порядку проведення, а також те, що достатніх доказів не здобуто, а ті що надано суд оцінює критично.

Судом було закрито провадження відносно Особи у зв’язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП.

Фабула наступна:

Працівники поліції зупинили водія на авто трасі та запропонували пройти огляд на стан сп’яніння. Водій відмовився від проходження огляду на місці зупинки, так як у нього виникли сумніви щодо правомірності зупинки та огляду водія, проте погодився проїхати у найближчий заклад охорони здоров'я. При цьому свідки взагалі були відсутні.

Огляд було проведено у закладі охорони здоров'я лікарем-нарколог за допомогою спеціального технічного засобу для визначення наявності вмісту етилового спирту у видихуваному повітрі АЛКОФОР № 307. Даний прилад показав 0,29 % проміле та через 20 хвилин вже становив 0,25 %.

Проте, вже у суді після ознайомлення з матеріалами справи, а саме протоколом та актом медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного сп’яніння, адвокатами було встановлено, що протокол не містить усіх необхідних даних та існують сумніви взагалі щодо законності отриманих результатів.

Адвокатами було здійснено збір всіх необхідних доказів та доведено, що

1) щодо спеціального технічного засобу для визначення наявності вмісту етилового спирту у видихуваному повітрі АЛКОФОР № 307, не зазначено серійного номеру, сертифікату відповідності зазначеного приладу та дату його останньої повірки, що унеможливлює в подальшому визнання належними та допустимим доказом.

2) даний спеціальний технічний засіб на який проводилось визначення стану алкогольного сп’яніння не зареєстрований в установленому законом порядку у відповідних реєстрах МОЗ України та Держлікслужбі України, а отже всі отриманні результати (докази) є неналежними та недопустимими.

3) лікар-нарколог не проходив тематичне удосконалення як цього вимагає чинне законодавство, а саме Інструкції «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» та не мав відповідного права на здійснення огляду на стан алкогольного сп’яніння.

У дані справі суд закрив провадження відносно Особи у зв’язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, так як існували сумніви з приводу винуватості особи, яка притягається до відповідальності (а згідно ст. 63 Конституції України всі сумніви тлумачаться на користь винної особи) а отже на думку суду немає підстав для притягнення до адміністративної відповідальності.

Судом встановлено, що під час проведення огляду на стан сп’яніння допущене порушення порядку його проведення, оскільки такий огляд здійснено технічним засобом, що не передбачений діючим законодавством України, а також те, що достатніх доказів не здобуто, а ті що надано в якості підтвердження вчинення правопорушення суд оцінює критично.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]