Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
06.07.2018 09:35

Скільки алкоголю турист може ввезти в Україну

Адвокат

У даній статті наведено інформацію про кількість та види алкоголю, які згідно з митним законодавством України громадянин може ввезти на митну територію України повертаючись з-за кордону.

Зараз надворі літо і почався сезон відпусток. Більшість громадян лишається відпочивати в межах України, однак велика кількість наших співвітчизників вирушає закордон, туди де шумить море, гріє сонечко, а природа вабить око своїм незвично-екзотичним виглядом.

Не дивно, що повертаючись з відпочинку ми хочемо прибути на батьківщину не з пустими руками, а захопити з собою шматочок тієї країни у якій побували, у вигляді різного роду сувенірів та подарунків, серед яких досить часто бувають і алкогольні напої.

Тож вважаю за корисне поділитися інформацією про кількість та види алкоголю, які згідно з митним законодавством України турист може ввезти на територію нашої батьківщини, повертаючись з-за кордону.

Так, Митним кодексом України встановлено, що громадяни можуть ввозити алкогольні напої на митну територію України в ручній поклажі або супроводжуваному багажі без сплати митних платежів та без письмового декларування у таких кількостях:

5 літрів пива;

- 2 літри вина;

- 1 літр міцних алкогольних напоїв.

Вказані кількості встановлені з розрахунку на одну особу, яка досягла 18-річного віку.

Ввезення на митну територію України алкогольних напоїв громадянами, які не досягли 18-річного віку, не допускається. Тому майте на увазі, що збільшити кількість алкоголю, що ввозиться на територію України, шляхом розміщення їх у багажі, що належить вашим дітям, не вийде. =)

Тепер, що стосується видів алкогольних напоїв.

З міцними алкогольними напоями наче все зрозуміло, до них закон відносить напої із вмістом спирту більш як 22%.

Менш зрозумілим є те, чому законодавець визначив серед алкогольних напоїв середньої міцності та слабоалкогольних напоїв, в межах вищевказаних кількостей, тільки вино та пиво. Виникає запитання: можливо, вино та пиво — це загальні назви, що охоплюють усі види алкогольних напоїв середньої міцності та слабоалкогольних відповідно, у тому числі лікер, сидр тощо?

Нажаль, з аналізу чинного законодавства України вбачається відповідь – ні.

Так, відповідно до ст. 1 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» алкогольні  напої  —  це продукти,  одержані  шляхом  спиртового бродіння   цукровмісних   матеріалів  або  виготовлені  на  основі харчових  спиртів  з  вмістом  спирту етилового понад 0,5 відсотка об’ємних  одиниць,  які  зазначені у товарних позиціях 2203, 2204, 2205,  2206 (крім квасу «живого» бродіння), 2208 згідно з УКТ ЗЕД (Українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності), а  також  з вмістом спирту етилового 8,5 відсотка об’ємних одиниць та  більше,  які  зазначені  у  товарних  позиціях  2103 90 30 00, 2106  90 згідно з УКТ ЗЕД.

Пиво відноситься до товарної групи УКТ ЗЕД за кодом 2203, а вино можна віднести до товарних груп УКТ ЗЕД за кодами 2204 та 2205.

Таким чином, коди товарних круп УКТ ЗЕД 2206, 2208, 2103 90 30 00, 2106  90 включають в себе всі інші, окрім пива та вина, алкогольні напої, в тому числі сидр, перрі, лікер тощо.

Отже, з огляду на вищевикладене та враховуючи положення Митного кодексу України, можна зробити висновок, що всі алкогольні напої, що містять спирту 22% і менше та не є пивом або вином, згідно з переліком, вказаним у товарних групах УКТ ЗЕД 2203, 2204, 2205, ввозити в Україну громадянам для особистих, сімейних та інших потреб, не пов’язаних зі здійсненням підприємницької діяльності, заборонено.

Тому, раджу мати на увазі надану інформацію під час обрання сувенірів та подарунків у вигляді різноманітних слабоалкогольних та середньої міцності алкогольних напоїв, а також міцних алкогольних напоїв, враховуючи їх товарну групу та кількість, щоб не зіпсувати собі гарні враження від відпочинку, будучи, по прибуттю в Україну, притягнутим до адміністративної відповідальності за порушення митних правил.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]