Бiзнес та влада зустрінуться на форумі. Вимагаємо покарання рейдерів
3 серпня 2018 року у Києві відбудеться великий Антирейдерський форум. Його організовують ГО "Бізнес-Варта", Всеукраїнська аграрна рада (ВАР) та інші аграрні асоціації.
Чому ми скликаємо цей форум? Тому що стан рейдерства в Україні катастрофічно погіршується. В офіційному звіті Генпрокуратури від 2 липня 2018 року ми бачимо статистику зростання випадків рейдерства. Так, за 2017 рік офіційно зафіксували 414 таких випадків, а починаючи з 2013 року, в Україні відбулося 1690 рейдерських захоплення. Найчастіше рейдерські захоплення відбуваються в місті Києві та Київській області (за останні 5 років зареєстровано 412 атак), на другому — Дніпропетровська (133) та Львівська (89) області. У своїй статистиці ГПУ стверджує, що за останні півтора року було зафіксовано 539 рейдерських захоплень. За даними ж «Бізнес-Варти», цифра значно більша. Вона базується на тенденції останніх двох років, яка вказує на зростання у 1,5 рази. Тож, наприкінці 2018 року ризикуємо отримати не 400, а 700-800 випадків силового захоплення. Такі темпи свідчать про те, що наразі всі спроби зупинити рейдерів в Україні не мають успіху. Як це змінити на всіх ланках? Відповідь шукатимемо на ІІ Антирейдерському форумі, куди запросимо першого-віце-прем’єра Степана Кубіва, 15 народних депутатів, керівництво Мін’юсту, правоохоронних органів та інших дотичних до боротьби з рейдерством структур, юристів, громадських активістів та експертів. Мета форуму: надати поштовх, нові можливості та підходи у боротьбі з рейдерством в Україні. Під час форуму відбудеться кілька ключових панелей, які мають на меті 3 основні кроки:
1. Перший крок — показати, що вже зроблено у боротьбі з рейдерством, а що іще ні. Для цього ми запросили на першу панель голову Міжвідомчої комісії з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств Степана Кубіва. Очікуємо, що разом із ним і бізнесом послухаємо підсумки її роботи та окреслимо нові завдання. Адже, з одного боку, ця комісія допомогла десяткам, а може й сотням підприємств уберегтися. З іншого — її робота так і не призвела до конкретних покарань рейдерів. Більшою мірою, це якраз питання не до голови Комісії, а до співробітників поліції, реєстраторів, нотаріусів, та бізнес хоче розуміти, що та як сьогодні уряд робить, аби захистити їх. Крім того, на цій панелі за участю Степана Кубіва ми розберемо практичні випадки силових захоплень, де є порушення у прийнятті рішень, зловживання та невиконання службових обов’язків. Там будуть задіяні експерти, адвокати і представники «Бізнес-Варти» та представники Нацполіції, Мін’юсту, Генпрокуратури. Саме на дії Мін’юсту припадає 50% всіх проблем з рейдерством. Майже кожен випадок рейдерства відбувається за втручання відповідних реєстраторів та за умови бездіяльності відповідної комісії при Мін’юсті. До того ж, будуть озвучені пропозиції щодо вдосконалення роботи урядової Міжвідомчої комісії, посилення її статусу та надання додаткових функціональних інструментів для більш ефективної боротьби з рейдерством.
2. Другий крок — порушення законодавства. Ми дали можливість усім членам названих асоціацій та бізнесменам публічно розказати про свої випадки силових захоплень підприємств на форумі. Хто готовий говорити — будь ласка, платформа буде 3 серпня. Важливо, щоб про ці випадки почули чиновники, яких ми й запрошуємо на форум. Звісно, що юристи та працівники «Бізнес-Варти» перед форумом перевірять відповідні кейси від бізнесу, щоб у них не було двох правд.
3. Третій крок — у рамках форуму працюватиме відкрита громадська приймальня депутатів, членів усіх організації-організаторів, а також юристів та наших компаній-партнерів. Ми прийматимемо заявки від всіх постраждалих, які публічно розкажуть про свої проблеми. Неважливо, чи це стосується 3-х паїв, чи 5 тис. га. Якщо власники готові надати відповідні документи про силове захоплення, тоді їхні звернення зафіксують, і через систему запитів від народних депутатів, «Бізнес-Варти» та асоціацій ми їх запустимо в роботу. Важливий момент — здійснюватиметься онлайн-трансляція та запис усіх звернень постраждалих у спеціальному прес-центрі.
Що ж на виході?
1. Перезапуск роботи Міжвідомчої комісії під головуванням Кубіва, такий собі апдейт. Її керівництво та учасники повинні зрозуміти, що треба посилити діяльність. Передусім, це означає зміну графіку засідань Комісії: зустрічатися не раз на 2-3 місяці, а значно частіше, встановити чітку систематичність.
2. Створити єдиний оперативний штаб протидії рейдерству та незаконному тиску на бізнес. До його лав увійдуть учасники цього форуму, «Бізнес-Варта», галузеві асоціації.
3. Усі звернення, які нададуть люди, відповідним чином юридично оформлять і забезпечать правовий супровід та захист. Я хочу сказати, що публічність — це наша зброя проти тиску. Часу на мовчання немає, бо завтра може не лишитися Вашої власності. Тому я ще раз закликаю всіх підприємців, які відчули на собі тиск і постраждали від дій рейдерів, приєднуйтеся до нас на форумі 3 серпня. Ви отримаєте можливість публічно сказати і дати розголос Вашій проблемі. Якщо Ви сьогодні не станете пліч-о-пліч на свій захист з іншими постраждалими, то завтра може бути пізно.
Також на форумі будуть присутніми журналісти національних телеканалів, проводитиметься відеозйомка, в учасників буде унікальна можливість заявити про факти рейдерства на всю країну.
Деталі про проведення форуму та участь у ньому за телефонами: +380 (99) 615 50 00 та +380 (066) 530 04 03
Місце проведення: м. Київ, готель Ramada Encore, Столичне шосе, 103. Реєстрація о 10-00
- Яйце чи курка? Проєкт чи Постанова? Що має бути першим? Євген Власов вчора о 16:34
- "Національний кешбек", "єПідтримка" та "єКнига": чому ці програми важливі? Віктор Круглов вчора о 14:22
- За ґратами, але з гідністю: Як новий закон змінює підхід до прав ув’язнених в Україні Дмитро Зенкін вчора о 13:03
- Знищення архаїзмів: Чому на міжнародних маршрутах прибрали конкурсні комісії Альона Векліч вчора о 12:59
- Доцільність оскарження акту перевірки закупівель Держаудитслужби Євген Морозов вчора о 10:15
- Тест на державницьке мислення Євген Магда 17.12.2024 18:48
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді Юрій Бабенко 17.12.2024 16:36
- Як українським компаніям укласти PPA: Європейський досвід та рекомендації для бізнесу Ростислав Никітенко 17.12.2024 13:27
- Оголошення громадянина померлим в судовому порядку Євген Морозов 17.12.2024 11:06
- Закони зруйнованих домівок: як припинити право власності на знищену нерухомість Світлана Приймак 17.12.2024 10:55
- Адвокатура +5 балів: нові правила професійного розвитку Дмитро Зенкін 17.12.2024 10:40
- Податкова нарахувала податок без підстав: як захистити свої права Павло Васильєв 16.12.2024 15:33
- Реституція сторін за нікчемним договором оренди нерухомого майна Євген Морозов 16.12.2024 11:47
- Диплом за кутом: що не так із фальшивками та системою? Дмитро Зенкін 16.12.2024 10:15
- Пропущені строки звернення до суду військовослужбовцем: що постановив Верховний Суд? Світлана Приймак 16.12.2024 10:10
-
З 1 січня перетнути кордон з оформленою у день виїзду "Зеленою карткою" водії не зможуть
Фінанси 24985
-
Завод, де виробляють Вухастик, перейшов у власність держави
Бізнес 14213
-
Таємниця захмарних ставок. Чому оренда землі в Україні дорожча, ніж в Нідерландах
Бізнес 4357
-
"Екстрений крок": Польща починає продавати вершкове масло зі стратегічних резервів
Бізнес 3997
-
Як працюватиме школа без вчителів
Думка 3404