Нарешті дійшла черга до реформи трудового законодавства. На заміну Кодексу законів про працю, який був прийнятий ще в 70-х роках минулого століття, прийде новий Трудовий кодекс з абсолютно іншими ідеологією та філософією.
Верховна рада 05 листопада 2015 року у першому читанні Законопроектом №1658 прийняла Проект Трудового кодексу України, який для країни, орієнтованої на європейські інвестиції, має велике значення. Крім того, в новий Кодекс будуть включені положення Законів «Про оплату праці», «Про відпустки» та частково «Про охорону праці».
Передбачається, що Трудовий кодекс буде масштабним документом, що складається з 9-ти книг та 368 статей, який стане своєрідною трудовою Конституцією. Щодо змін в трудовому законодавстві, то вони торкнуться буквально кожної людини працездатного віку.
Зокрема:
При письмовій згоді співробітника кількість годин може бути збільшено до 44-х. Але, в такому випадку за кожну годину понаднормової роботи співробітнику будуть платити в три рази більше(сьогодні понаднормовий тариф – в два рази вище звичайного).
Іншими словами, відпрацьований час все рівно буде фіксуватися, але основним критерієм за таких умовах стане якісне виконання роботи в строк.
При цьому працівники повинні бути попереджені про це, а камери забороняється встановлювати в приміщеннях, де відеоспостереження може принизити гідність людини. Наприклад, у вбиральні.
Також у проекті Трудового кодексу визначено поняття "робоче місце", питання правонаступництва щодо трудового законодавства у разі злиття чи поділу юридичної особи.
Крім того, в ньому прописано право на репатріацію (наприклад, якщо людина - моряк, роботодавець зобов'язаний повернути його додому після плавання) і передбачено припинення трудових відносин за умови настання надзвичайних обставин (стихійного лиха, військових дій і т. д.).
Світ постійно змінюється, все навколо рухається вперед. І той факт, що трудове законодавство України нарешті буде адаптоване, свідчить лише про впевнені кроки успішної побудови сучасного ринку праці.