Чим загрожує виникнення податкового боргу
Інколи фінансово здорові підприємства допускають утворення податкового боргу, не усвідомлюючи, які наслідки це для них матиме.
Як не дивно, доволі часто буває так, що у «фінансово здорових» та стабільних підприємств виникає заборгованість перед бюджетом по сплаті податків, зборів та платежів, що контролюються органами ДФС. В процесі спілкування з ними, несподівано для себе ми інколи з’ясовуємо, що далеко не всі платники податків знають або хоча б усвідомлюють наслідки такої заборгованості.
На жаль, наше законодавство лишає нам не так вже й багато інструментів і повноважень для примусового стягнення боргу. Органи ДВС, наприклад, мають у цій сфері набагато більше моживостей. Ми ж практично завжди мусимо доводити свою правоту у судах. Не так давно нам доволили стягувати борг по самостійно задекларованих грошових зобов’язаннях, який становить більше 5,0 млн грн, з рахунків у банках на підставі рішення керівника. І все ж усі усі подальші заходи - погашення боргу за рахунок майна чи дебіторської заборгованості - проводяться лише через суд.
Ми враховуємо законодавчі обмеження і постійно напрацьовуємо різноманітні методи, які б стимулювали боржників передбачати у своїх фінансових планах кошти на погашення податкового боргу.
Наприклад, існує механізм, який дозволяє нам в максимально короткі терміни змусити платника податків погасити борг перед бюджетом.
Зверніть увагу: в разі виникнення податкового боргу вашому підприємству в той же день призначається податковий керуючий, який в межах ПКУ проводить опис майна - насамперед ліквідного - в податкову заставу.В першу чергу проводиться оцінка діяльності та аналіз специфіки функціонування підприємства-боржника, за результатами яких податковим керуючим обирається насамперед ліквідне майно (ст.91 ПКУ), як правило товари або продукція, які не мають ознак індивідуальності, визначених суттєвих відмінностей та найбільше реалізовуються підприємством при ведені своєї господарської діяльності. Опис такої продукції може здійснюватись як на підставі даних, наданих платником, так і відповідно до звітності, наявної в органах ДФС.
Платник податків зберігає право користуватися таким майном з урахуванням обмежень, передбачених Податковим кодексом, та може реалізовувати його лише за згодою контролюючого органу, замінивши його на інше ліквідне майно такої або більшої вартості. В разі, якщо податковим керуючим описано готову продукцію, боржник має право реалізовувати її без згоди органу контролю, але за умови, що кошти, за вирахуванням заробітної плати та ЄСВ, будуть направлені боржником на погашення податкового боргу перед бюджетом.
Така реалізація постійно моніториться податковими керуючими Офісу ВПП ДФС, та в разі встановлення відчуження описаного майна без згоди контролюючого органу, до підприємства застосовується штраф у сумі 100% суми відчуження.
- Справедлива індексація розміру пенсії: ВС зобов'язав ПФ провести індексацію пенсії Світлана Приймак вчора о 15:25
- Без Господарського кодексу: що тепер кардинально зміниться Дмитро Зенкін вчора о 12:34
- План щодо врегулювання конфлікту Володимир Горковенко вчора о 10:29
- Сторічна угода: несподіваний аспект Євген Магда вчора о 06:02
- Чи варто оскаржувати наказ на податкову перевірку після її початку? Світлана Приймак 16.01.2025 15:25
- Лідерство через усвідомлення: трансформація бізнесу Наталія Растегаєва 16.01.2025 13:46
- Свіже рішення у справі щодо захисту митних інтересів України Дмитро Зенкін 16.01.2025 12:34
- Інновації в енергетичному трейдингу: як технології змінюють ринок електроенергії та газу Ростислав Никітенко 16.01.2025 10:06
- Зло не може бути умиротворене, або чому Україна має перемогти Віктор Круглов 15.01.2025 17:52
- Закон про підвищення акцизів на сигарети – це випробування економічної відповідальності Олег Пендзин 15.01.2025 14:27
- Неприпустимість насильства проти адвокатів: випадок у Бучанському ТЦК Світлана Приймак 15.01.2025 14:00
- Масштабування українського бізнесу та чому варто орієнтуватися на експорт Даніелла Шихабутдінова 15.01.2025 12:51
- Європейські спонсори тероризму Володимир Горковенко 14.01.2025 23:46
- Ограниченно пригодные: важные детали о ВВК и мобилизации Віра Тарасенко 14.01.2025 22:01
- Компанії втрачають мільйони через неефективну логістику: як оптимізувати процеси та бюджет Сергій Кочергін 14.01.2025 18:38
-
"Стане прикладом для України". У Львові будують зразковий ринок – фото
Бізнес 6569
-
Bloomberg: Команда Трампа готує два підходи до санкцій проти РФ для примусу до миру
Бізнес 3189
-
Ексміністр енергетики Литви Неверович очолив наглядову раду Енергоатому
Бізнес 2100
-
Десять тонн на кілометр. Як краматорське підприємство розпочало нове життя на Закарпатті
Бізнес 1974
-
ЄС звернеться за допомогою до короля Бельгії, якщо Орбан ветує продовження санкцій
Фінанси 1782