Новий Синдикат порушень або - вітаю «із захопленням» з рейдерським захопленням
На числені запити колег-адвокатів інформую, що насправді відбулось із Всеукраїнською професійною спілкою адвокатів України
Новий Синдикат порушень або - вітаю «із захопленням» з рейдерським захопленням
«Синдикалізм» посходить
від французського syndicat (профсоюз, союз)
Ідея створення своєї профспілки вже досить давно та жваво обговорювалась адвокатською спільнотою у соціальних мережах та на зустрічах. І якщо на початку адвокати з гумором пропонували об’єднуватись щодо спільних вподобань та хобі, то згодом, у розпал протистояння в адвокатурі, прийшло розуміння більш серйозних речей.
Йшли довгі обговорення щодо дієвості такого інституту, щодо того, хто саме має стати ініціатором створення профспілки. Хто має напрацювати статутні документи і про що?
І в день проведення Конференції адвокатів міста Києва у 2016 році профспілка нарешті народилась. На неї покладали досить великі сподівання – спілка мала стати запобіжником порушень прав адвокатів з боку НААУ/РАУ та центром новацій, маючи статус всеукраїнської.
Але не встигла профспілка зарекомендувати себе добрими справами, як гучно заявила скандалами. Класику гри не можна перебороти, адже - ідея використання профспілок проти її членів не є новою. Мій улюблений письменник Теодор Драйзер чудово описав використання профспілок нечистими на руку бізнесменами на свою користь: важливим елементом їх бізнесу стали профспілки, профлідери яких були повністю керовані. Чудовий бізнес-план!
І все ж повернувшись до ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ПРОФЕСІЙНОЇ СПІЛКИ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ, зазначу, що перші непорозуміння почали відбуватись ще задовго до рейдерського захоплення. Коли у порушення ст. 33 профільного Закону розгляд дисциплінарного провадження стосовно адвокатів Інни Рафальської та Ігоря Іванова відбувався не за її робочим місцем у місті Києві, а у місті Рівному, я звернулась до голови Профспілки із проханням відреагувати. Адже Інна Рафальська була одним з її першим членів. Крім того, у затвердженій редакції Статуту Профспілки зазначено:
а) «Метою діяльності Профспілки є представництво та захист професійних, трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки в органах державної влади, місцевого самоврядування, судових органах та органах адвокатського самоуправління...».
Як згодом з’ясувалось, Правління прийняло рішення з цього питання ще у грудні 2017 року, однак голова Профспілки без жодних пояснень станом на момент розгляду дисциплінарного провадження щодо Інни Рафальської та Ігоря Іванова, що відбулось 25.01.2018 року, це рішення так і не підписала. Такі дії чітко йдуть врозріз із статутними цілями Профспілки, де остання покликана:
«...м) здійснювати захист законних прав та інтересів членів Профспілки, зокрема у кваліфікаційно-дисциплінарних комісіях адвокатури та Вищій кваліфікаційній комісії адвокатури;...». І це вже не кажучи про явне невиконання головою Профспілки рішення виборного органу. Мабуть – це просто лірика і хтось щось не так зрозумів?
Однак, потім події почали розгортатись досить швидко. За словами членів виборних органів Профспілки, вони неодноразово запрошували голову Профспілки на засідання, проте – марно! 27 лютого 2018 року Голова ревкомісії профспілки звернувся листом до голови Профспілки Корінної Н. з проханням надати для перевірки фінансові документи. Процедура такою перевірки є плановою та передбаченою Статутом. Відповіді й документів щодо розпорядження коштами звісно ніхто не отримав. А 6 березня 2018 року вже Правління звернулось до Голови профспілки із аналогічним проханням. Проте, гра у хованки продовжувалась – «Знайди мене, якщо зможеш!».
Вичерпавши усі можливі й неможливі способи достукатись до Голови профспілки, Правління склало Резолюцію щодо бездіяльності Голови профспілки. Прикро, що така бездіяльність мала наслідком в тому числі і відсутність діалогу із Урядом, Мінюстом та Федерацією профспілок України. Але ж профспілка мала працювати! Адвокати з регіонів просили розпочати більш активну роботу, проте – голова профспілки самоусунулась від виконання своїх обов’язків. Без жодних причин, без жодних пояснень.
Остаточно поставити крапку у цій дивній справі був вимушений Позачерговий з’їзд, проведений 17 березня 2018 року, який виніс на жаль невтішне рішення щодо ліквідації (саморозпуску) Всеукраїнської професійної спілки адвокатів України. Виходу не було – профспілка на сьогодні не підтвердила свій статус всеукраїнської, регіональним профспілковим організаціям набридло шукати діалог із головою Профспілки. Крім того, усі адвокати є практикуючими, справи клієнтів мають пріоритетне значення, а тому – витрачати час на боротьбу ще й у Профспілці адвокати не мали особливого бажання.
В чому ж полягала причина? А ні члени Профспілки, а ні Правління не могли знайти логічної відповіді. Пояснення з’явилось нещодавно – без рішення Правління, без належної процедури скликання позачергового З’їзду, з повним ігноруванням положень Статуту профспілки, Корінна Н. самостійно провела квазі-З’їзд в найкращих рейдерських традиціях, власною волею обравши новий склад Правління та Ревізійної комісії. Отже:
- Порушено п. 4.17. Статуту «Рішення про дату скликання та порядок денний оголошується не пізніше ніж:…за 1 (один) місяць до З’їзду».
- Порушено п. 4.16 Статуту: «Голова Профспілки, його заступник, Голови організацій Профспілки є делегатами відповідних З’їздів за посадою.»
- Порушено п.4.24 Статуту: «…вважаються правомочними…З’їзди – за участі не менше двох третин делегатів».
- Порушено п. 7.2 Статуту: «Позачерговий З’їзд Профспілки скликається Правлінням Профспілки за його ініціативою або на вимогу не менш як третини обласних організацій Профспілки за рішеннями їх виборних органів. Рішення Правління Профспілки про скликання й порядок денний позачергового З’їзду оголошується не пізніш як за 1 (один) місяць до його відкриття».
- Порушено п.7.7. Статуту: «Повноваження Правління Профспілки: …3) приймає рішення про скликання З’їзду Профспілки, затверджує дату його проведення, проект Порядку денного, попередньо розглядає документи, що виносяться на розгляд З’їзду;».
Як на мене, - знаючи про рішення щодо ліквідації Профспілки, прийняте законним З’їздом, отримавши повноваження ліквідатора Профспілки та не виконавши його, Корінна Н. цинічно порушила права сотні адвокатів, які створювали Профспілку. Якщо голова Профспілки не вірить в ідеї діяльності такої Профспілки та діє всупереч її членам, як порядна людина вона мала просто скласти свої повноваження. Не можна нав’язувати своє бачення іншим, тим паче, якщо таке бачення одиничне. Натомість, ми отримали браваду у соцмережі, де адвокатів поставили перед фактом про обрання невідомо яким чином нового складу Правління Профспілки.
Пояснення усіх цих дій може виявитись банально простим. В народі кажуть, - люди втрачають сумління за метал. Звісно, я не буду це стверджувати, лише припущу, бо життя таке непередбачуване. Але у чому я твердо впевнена – не можна зраджувати інтереси своїх колег по професії. Це неетично та аморально! Адже життя, це велика гра, але гра за певними правилами. І тому, хай кожен з нас вирішує для себе, в чому в даній ситуації полягає істина та за якими правилами він буде грати, адже окрім втрачених внесків, можна мати «втрачену надію».
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87050
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11258
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9249
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5719
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5427