Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
30.10.2014 17:46

Юридичні тонкощі Стартапу

Адвокат, юрист

Класичним прикладом для своїх клієнтів я наводжу фільм "Соціальна мережа" (фільм про фейсбук) коли один із засновнинків маніпулюючи нормами корпоративного права зводить частку свого партнера факточно до 0%, а від так і дохід від діяльності стартапу для цьо

У період кризи багато осіб пробують свої сили для розвитку власного бізнесу. Бувають особи, що обєднуються із однодумцями і відкривають стартапи.

Старта?п или старта?п-компа?ния (от англ. start-up — запускать) — компания с короткой историей операционной деятельности. Как правило, такие компании созданы недавно и находятся в стадии развития или исследования перспективных рынков. Термин стартап стал популярным во времена пузыря доткомов, когда было создано большое количество интернет-компаний. Новые проекты в отраслях высоких технологий часто называют хайтек-стартап. Термин стартап применяется для всех отраслей экономики. На примере сферы информационных технологий и интернет-проектов, ИТ-стартапами называют новые компании, только появляющиеся или планируемые к созданию. ИТ-стартапы не привязаны к агрессивным маркетинговым и пиар-методам, направленным на быструю раскрутку фирмы. ИТ-стартапы могут создаваться на длительный срок и с большим сроком выхода на рынок (к примеру, создание продукта в течение двух лет и только после этого выход на рынок и продвижение). (за даними Вікіпедії)

Для осіб, які працюють самостійно для початку діяльності рекомендовано зареєструватись ФО-П (фізична особа підприємець) та обрати систему оподаткування. Ці особи інколи вважають себе фрілансерами. Як правило вони виконують роботу самостійно під конкретного замовиника.

Читайте детально статтю "Фрілансер: оподаткування доходів"

Для осіб, які вирішили обєднатись і створити компанію (стартап) варто також мати на увазі ряд юридичних тонкощей (формальності). Як правило стартапівці на практиці на початку діяльності не приділяють увагу формальностями, а коли виникають проблеми то їх вирішення у правовому полі займає багато часу, коштів, а інколи і частину компанії стартапу.

Класичним прикладом для своїх клієнтів я наводжу фільм "Соціальна мережа" (фільм про фейсбук) коли один із засновнинків маніпулюючи нормами корпоративного права зводить частку свого партнера факточно до 0%, а від так і дохід від діяльності стартапу для цього засновника становитиме 0.

І так поговоримо про мінімальний пакет формальностей (юридичних вимог).
1/ реєстрація компанії - як правило ТзОВ, при оформлені статуту варто детально опистаи права і обовязки власників ТОВ, повноваження директора, спосіб прийняття рішення і чітко розподілити повноваження.
2/ вибрати оптимальну податкову модель,
3/ при наявності найманих працівників - необхідно укладати трудові договори (в яки передбачити крім вимог визначених трудовим законодавтвом, вимоги до права на обєкти інтелектуальної власності, врегулювати режим не розголошення комерційної та конфіденційної таємниці).
4/ створити в т.ч. і правову основу захисту комерційної та конфіденційної таємниці,
5/ налагодити документо оборот (замовити типові договори для роботи із контрагентами, створити систему обліку і зберігання важливх документів (договорів, актів, накладних, наказів, тощо).

Цей передік можна ще деталізуватиі продовжити, але цього мінімуму має бути достатньо.

Варто не основні процеси передати на аутсорсинг (залучити спеціалістів із сторони на основі договору), як правило це будуть: юрист, бухгалтер, кадровик.

Бажаю Вам успіху та досягнення поставлених цілей.
Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи