Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
19.12.2018 09:25

Уряд Гройсмана продовжує системні перетворення в державі

Народний депутат України VII, VIII скликань

Уряд Гройсмана визначив основні завдання на 2019 рік

Посилення економічного зростання, підвищення якості життя громадян, ефективне державне управління та боротьба з корупцією – ось головні пріоритети в роботі уряду під керівництвом Володимира Гройсмана. Саме такі завдання ставить перед собою уряд на 2019 рік.

В наступному році уряд продовжить роботу над поліпшенням бізнес-клімату, оскільки це є головним каталізатором економічного зростання, збільшення інвестицій та створення нових робочих місць із гідними зарплатами. 

Варто зазначити, що у даному напрямку вже зроблено багато ефективних кроків. Так, уряд ініціював закон про приватизацію, який суттєво підвищив інвестиційну привабливість України. Успішний запуск малої приватизації через інтернет-аукціони відкрив доступ до невеликих держпідприємств всім бажаючим та став додатковим стимулом для розвитку малого і середнього бізнесу. Малу приватизацію буде продовжено і в наступному році. Крім того, уряд підтримуватиме створення індустріальних парків в країні. Це дозолить відкривати нові підприємства та створювати нові робочі місця.

Варто згадати і розроблений урядом закон «Стоп маски-шоу», який зупиняє незаконні обшуки бізнесу силовиками. Крім того, урядом Володимира Гройсмана було скасовано понад 760 застарілих нормативних актів, які ускладнювали життя бізнесу і відкривали можливості для корупції з боку контролерів. Уряд і надалі працюватиме над встановленням чітких та прозорих правил регулювання підприємницької діяльності, які унеможливлюють будь-який тиск на бізнес.

Так, з 1 січня буде повністю змінено систему перевірок бізнесу, яка передбачає формування індивідуального переліку вимог для кожного виду бізнесу – так званий чек-ліст. За цим документом підприємці зможуть самі перевірити, чи правильно організований їхній бізнес. Крім того, буде чітко зрозуміло, що саме перевірятиме і ревізор. Мета даного нововведення – зробити з контролюючих органів не каральну машину, а консультантів бізнесу, які допомагають підприємцям.

Плани перевірок, вимоги до бізнесу, результати перевірок, санкції і результати оскарження будуть зібрані на єдиному ресурсі, що дозволить підприємцям самим контролювати, чи не допущено порушень при організації перевірки.

Крім того, в наступному році буде запроваджено єдині рахунки для спрощення сплати податків.

Нагадаю, вчора уряд ухвалив рішення, яке дало старт реформі ДФС. Цей орган має перетворитися у сервісну службу для бізнесу. Перший крок – розділення ДФС на податковий та митний напрямки.

У 2019 році також буде продовжено соціальні реформи. Саме за ініціативи уряду на чолі з Володимиром Гройсманом вже розпочато проект «Нова українська школа».  У наступному році продовжиться створення сучасного освітнього простору для першокласників, що прийдуть навчатися у 2019-2020 навчальному році. В бюджеті на наступний рік на це закладено 1,3 млрд грн.

Вітчизняна освіта має бути не тільки якісною, а й допомагати дитині обрати і оволодіти професією. Тому в освітніх пріоритетах Уряду – створення сучасних центрів професійно-технічної освіти. На наступний рік подовжено дію програми підтримки таких центрів. Наприкінці наступного року в країні вже працюватиме 125 модернізованих навчально-практичних центри з сучасним обладнаннями за найбільш затребуваними професіями.

Також буде продовжено і медичну реформу. Цьогоріч розпочались зміни на первинній ланці меддопомоги – впроваджується нова система фінансування за принципом «гроші йдуть за пацієнтом». Вже з другої половини 2019 року за направленням сімейного лікаря його пацієнти зможуть пройти безкоштовну діагностику. На дану програму уряд виділив 2 млрд. грн.

Вперше за багато років завдяки стабільному фінансуванню покращується ситуація з забезпеченням ліками, які пацієнти мають отримувати безкоштовно. В наступному році на централізовану закупівлю ліків в бюджеті передбачено 6,6 млрд грн., що на 626 млн. грн. більше, ніж в цьому році.

Крім того, з наступного року уряд розпочинає реформу екстреної меддопомоги, на що передбачено 1 млрд.грн. Ці кошти будуть спрямовані на закупівлю «швидких» з новим обладнанням, створення сучасних диспетчерських, підвищення зарплат працівникам бригад екстреної меддопомоги, які пройдуть додаткове навчання. На побудову оновленої системи первинної медичної допомоги в бюджеті-2019 передбачено 15,2 млрд. грн.

Підсумовуючи вищенаведене, хочу ще раз наголосити, що реформи в Україні будуть продовжуватися. Ми бачимо ефективні результати роботи уряду, а це значить, що наша держава рухається у правильному напрямку.

 

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи