Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
20.04.2015 14:56

Сумнівна ініціатива щодо приватизації

Народний депутат України VII, VIII скликань

Уряд і спритні міністри проштовхують нову хвилю приватизації і корпоратизації, розповідаючи казки, що без цього в Україну не прийдуть інвестори. Друзі, я спробую пояснити, що таке приватизація і корпоратизація, про яку нам так багато і палко пояснюють уряд

Уряд і спритні міністри проштовхують нову хвилю приватизації ікорпоратизації, розповідаючи казки, що без цього в Україну не прийдуть інвестори.Друзі, я спробую пояснити,що таке приватизація і корпоратизація, про яку нам так багато і палко пояснюють урядовці.

Це коли підприємства і актививсіх громадян України, від малого до старого, які було збудованона податки і вони називались державними, купкаспритних ділків від влади (абопри владі) за безцінь забираєсобі, мовляв, вони «ефективні менеджери».

Країна знаходиться на межіколапсу і є бажаючі забрати державнемайно, видаючи з себеуспішних інвесторів.

Якщо є сумніви, то пригадайте приватизаціюв 90-х роках, коли роздаваличастки, ваучери, паї тощо. І хто став власником всього майна? А пам’ятаєтеКриворіжській металургійний комбінат, якийприватизували майже за дарма, та ще й суд підтвердив “законність” такоїприватизації? Зовсім нещодавноЯнукович і Ко приватизували «Укртелеком» та низку Обленерго за безцінь, і хтонажився на цьому? Хіба зменшились тарифи чи покращилась якість послуг? Ні, але хтось заробив миттєво сотні мільйонів $.

Ще один приклад державна акціонерна компанія «Укрнафта», в якій держава має 60% власності, а прибутків вже п'ять років небачить.

Назвіть мені хоча б одногоолігарха України, який збагатився не на «прихватизації» Державних активів?

На черзі всі ліквідні іприбуткові підприємства: «Укрспирт», «Укрзалізниця», «Укрпошта»,  морські порти і ще десятки привабливихоб'єктів. Українців дурять, грабують і знов випробовують на терплячість і міцність.

Коли коаліція в парламентістворювала уряд після дострокових перевиборів, то залучили багато міністрів, які працювали на приватнихструктурах, але  як показав час - вони навіть гадки не мають, що таке державна служба, як керувати державними активами. Їм, напевно, в голову не приходить, що  держава - це не приватне підприємство, якепланує лише прибуток, а у державиє зобов’язання соціального характеру. Це - створення робочих місць, підтримкавійськового потенціалу, захист цілісності країни, побудова інфраструктури,доріг, закладів медицини і освіти, дошкільних закладів тощо.

І думати про скорочення робочихмісць, не знайшовши людям альтернативу, це злочинно. Що будуть робити люди, втративши роботу, на приватизовано-копоратизованихпідприємствах,  які довели до зубожіння, а обіцялисправедливість? За що будутьгодувати свої сім'ї, чи не зростуть протестні настрої і чи не втратимоми ще частину території України? Чи не буде реваншу режиму Януковича, чи неповториться ситуація в Україні,  як у Вірменії, як в Киргизії, як вЄгипті, як в Греції, колиРосія, надавши їм фінансову допомогу, фактично почала керувати урядами цих країн.

Вважаю, що вже пора уряду іміністрам відповідати на прямі і чесні питання: скільки створено робочих місць,чому зростає злочинність, чому гідно не фінансується наша армія, а майже всезабезпечують волонтери, чому не повертаються активи, награбовані режимом Януковича, хто покаранийза смерті людей на Майдані,  і чому в Україні щодня відбуваються вбивства,чому середня зарплата у нас нижча,ніж у будь-якої країнипострадянського табору?НавітьМолдова і Таджикистан нас давно обійшли. Чому не відбувається люстрація і чому не очищається судова гілка влади,як проводяться тендери і конкурсний відбір?

Здається мені, що ці «гарвардські вундеркінди» не розуміють різницю між приватнимуправлінням і державним.

 А ще зовсім не зрозуміло,  як і хтовідповів на звинувачення колишнього головиДержфінінспекціі Гордієнка у розкраданні урядом величезних сум? Вважаю, що терміново в ВР зобов’язаністворити тимчасову слідчу коміссію(ТСК ) і дати відповіді суспільству на ці питання, а правоохоронні структуримають окремо розбиратись по кожному випадку.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи