Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
09.08.2019 09:55

Відповідальність директора перед кредиторами у разі ліквідації товариства

Адвокат компанії KVADRA PRAVO

Відповідальність директора перед кредиторами у разі ліквідації товариства.

Статтею 31 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» (надалі за текстом – Закон) передбачено обов’язок директора скликати Загальні збори учасників товариства у разі, якщо вартість чистих активів товариства знизилася більш як на 50 відсотків порівняно з цим показником станом на кінець попереднього року. Такі збори мають відбутися протягом 60 днів з дня такого зниження та до порядку денного таких загальних зборів учасників включаються питання про заходи, які мають бути вжиті для покращення фінансового стану товариства, про зменшення статутного капіталу товариства або про ліквідацію товариства.

У разі порушення даного обов’язку та визнання товариства банкрутом до закінчення трирічного строку з дня зниження вартості чистих активів, директор несе субсидіарну відповідальність за зобов’язаннями товариства перед його кредиторами.

Субсидіарна відповідальність – це додаткова відповідальність осіб, які разом із боржником відповідають у випадках, передбачених законом або договором. В даному випадку у випадку недостатності майна товариства визнаного банкрутом у задоволенні вимог кредиторів, вимоги задовольнятимуться за рахунок майна директора такого товариства.

Для того, щоб уникнути субсидіарної відповідальності згідно даної норми Закону, директору необхідно:

1) перевіряти вартість чистих актів товариства за кожен квартал з цим показником на кінець попереднього року. Оскільки вартість чистих активів визначається у балансі, який складається щоквартально, то така перевірка повинна проводитися щоквартально.

2) у випадку виявлення зниження чистих активів – у строки, визначені Законом, скликати Загальні збори учасників та винести питання про вжиття заходів для покращення фінансового стану товариства, про зменшення статутного капіталу товариства або про ліквідацію товариства. В даному випадку директору необхідно обов’язково зберегти докази підтвердження скликання ним відповідних Загальних зборів. Для того, щоб швидко скликати Загальні збори та мати підтвердження їх скликання рекомендуємо в статуті передбачити можливість повідомлення про скликання Загальних зборів учасників різними способами: поштовим відправленням з описом вкладення або кур’єрською поштою або доставкою з рук в руки або електронною поштою на адресу електронної пошти учасника, зазначену в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, або іншу адресу письмово повідомлену учасником товариству. Якщо статутом буде передбачено право вручення повідомлення наручно учасникам Товариства, - директор зможе при необхідності «відновити» доказ своєчасного повідомлення учасників про необхідність скликання Загальних зборів та уникнути відповідальності.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи