Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
05.04.2016 09:49

Перевірка і огляд водія на стан алкогольного сп’яніння

Адвокат (судебная защита), магистр права

Как полицейские будут проверять водителя на состояние алкогольного опьянения ... и сколько это - 0,2 промилле???

Перевірка водія на стан алко- та/або нарко - сп’яніння на місці зупинки ТЗ.

  Наказом МВС та МОЗ Укра їни від 09.11.2015 р. № 1452/735затверджено Інструкцію «Про порядок виявлення у водіївтранспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння абоперебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкістьреакції» (надалі – «Інструкція»).

  Головне що повинен знати водій:

  Ознаками алкогольного сп’яніння є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координаціїрухів; порушення мови; виражене тремтінняпальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці (п. 3 Інструкції).

Ознаками наркотичного сп’яніння є: наявність однієї чи декількох ознак стану алкогольного сп’яніння (крімзапаху алкоголю з порожнини рота); звужені чи дуже розширенізіниці, які не реагують на світло; сповільненість або навпакипідвищена жвавість чи рухливість ходи, мови; почервонінняобличчя або неприродна блідість (п. 4. Інструкції)

Згідноп. 6 Інструкції о гляд на стан сп’яніння може бути проведений:

-   поліцейським на місці зупинки транспортногозасобу з використанням спеціальних технічних засобів;

-      лікарем закладу охорони здоров’я.

Вразі відмови водія від огляду на стан сп’яніння або його незгоди з результатами огляду,проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорониздоров’я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 КодексуУкраїни про адміністративні правопорушення .

Важливо: у разі скоєння  ДТП,унаслідок якої є особи, що загинули або травмовані, проведення огляду на стансп’яніння учасників цієї пригоди є обов’язковим у закладі охорони здоров’я.

  П. 2 Розділу 2 Інструкціїособливо в мене викликав здивування, цитую: « 2. Огляд на стан алкогольного сп’янінняводія транспортного засобу здійснюється поліцейськими, які мають спеціальні звання ».

Предметом здивування є останнє слово цього речення, на мою думку це можебути орфографічна помилка і замість «звання» повинно бути «знання», адже всіполіцейські мають службові звання… а ось знання…. велике запитання.

  Йдемо далі, п. 3   Інструкціїпередбачає, що поліцейськими використовуються спеціальні технічні засоби, якімають, зокрема, сертифікатвідповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки .

Важливо: Тобто, перед перевіркою водія на стан алко- та/або нарко- сп’янінняполіцейський повинен надати водію відповідну довідку про повірку спеціальноготехнічного засобу вимірювання та відповідний сертифікат відповідності.

  О гляд настан сп’яніння на місці зупинки транспортного засобу проводиться в присутності двох свідків (п.6. Розділу 2 Інструкції).

Важливо: Не можуть бути залучені як свідки поліцейські або особи, щодонеупередженості яких є сумніви.

Примітка: стан сп’яніння це показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові !!!

  Якщо поліцейський виявив у водія стан сп’яніння він складає відповідний Акті долучає його до протоколу, а водія на протязі 2-х годин направляє донайближчого закладу охорони здоров’я.

Примітка: питання яке залишається відкритим: яким чином поліцейський направляє водіядо закладу охорони здоров я (довозить, доводить, транспортує) і щоробити з автомобілем водія???  

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net