Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
05.04.2016 09:49

Перевірка і огляд водія на стан алкогольного сп’яніння

Адвокат (судовий захист), магістр права

Как полицейские будут проверять водителя на состояние алкогольного опьянения ... и сколько это - 0,2 промилле???

Перевірка водія на стан алко- та/або нарко - сп’яніння на місці зупинки ТЗ.

 Наказом МВС та МОЗ України від 09.11.2015 р. № 1452/735затверджено Інструкцію «Про порядок виявлення у водіївтранспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння абоперебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкістьреакції» (надалі – «Інструкція»).

 Головне що повинен знати водій:

 Ознаками алкогольного сп’яніння є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координаціїрухів; порушення мови; виражене тремтінняпальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці (п. 3 Інструкції).

Ознаками наркотичного сп’яніння є: наявність однієї чи декількох ознак стану алкогольного сп’яніння (крімзапаху алкоголю з порожнини рота); звужені чи дуже розширенізіниці, які не реагують на світло; сповільненість або навпакипідвищена жвавість чи рухливість ходи, мови; почервонінняобличчя або неприродна блідість (п. 4. Інструкції)

Згідноп. 6 Інструкції огляд на стан сп’яніння може бути проведений:

-  поліцейським на місці зупинки транспортногозасобу з використанням спеціальних технічних засобів;

-      лікарем закладу охорони здоров’я.

Вразі відмови водія від огляду на стан сп’яніння або його незгоди з результатами огляду,проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорониздоров’я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 КодексуУкраїни про адміністративні правопорушення.

Важливо:у разі скоєння  ДТП,унаслідок якої є особи, що загинули або травмовані, проведення огляду на стансп’яніння учасників цієї пригоди є обов’язковим у закладі охорони здоров’я.

 П. 2 Розділу 2 Інструкціїособливо в мене викликав здивування, цитую: «2. Огляд на стан алкогольного сп’янінняводія транспортного засобу здійснюється поліцейськими, які мають спеціальні звання».

Предметом здивування є останнє слово цього речення, на мою думку це можебути орфографічна помилка і замість «звання» повинно бути «знання», адже всіполіцейські мають службові звання… а ось знання…. велике запитання.

 Йдемо далі, п. 3  Інструкціїпередбачає, що поліцейськими використовуються спеціальні технічні засоби, якімають, зокрема, сертифікатвідповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки.

Важливо: Тобто, перед перевіркою водія на стан алко- та/або нарко- сп’янінняполіцейський повинен надати водію відповідну довідку про повірку спеціальноготехнічного засобу вимірювання та відповідний сертифікат відповідності.

 Огляд настан сп’яніння на місці зупинки транспортного засобу проводиться в присутності двох свідків(п.6. Розділу 2 Інструкції).

Важливо: Не можуть бути залучені як свідки поліцейські або особи, щодонеупередженості яких є сумніви.

Примітка: стан сп’яніння це показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові!!!

 Якщо поліцейський виявив у водія стан сп’яніння він складає відповідний Акті долучає його до протоколу, а водія на протязі 2-х годин направляє донайближчого закладу охорони здоров’я.

Примітка: питання яке залишається відкритим: яким чином поліцейський направляє водіядо закладу охорони здоровя (довозить, доводить, транспортує) і щоробити з автомобілем водія???  

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи