Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
27.09.2013 17:13

Про так звані "підйомні кошти" для випускників вузів

Експертка та тренерка з питань ґендерної рівності та недискримінації, голова ГО "Асоціація "Жінки в медіа"

Одне з найбільш хвилюючих питань для випускника чи випускниці вищого навчального закладу, які навчалися за кошти державного замовлення, є отримання одноразової адресної грошової допомоги або так звані «підйомні».

Одне з найбільш хвилюючих питань для випускника чи випускниці вищогонавчального закладу, які навчалися за кошти державного замовлення, є отриманняодноразової адресної грошової допомоги або так звані «підйомні».

Однак, що важливо пам’ятати, розраховуючи на ці гроші:

1. Головне законодавство: щорічні Накази Міністерства освіти і наукиУкраїни «Про затвердження Порядку надання одноразової адресної грошовоїдопомоги деяким категоріям випускників вищих навчальних закладів» (в цьому роціце Наказ Міністерства освіти і науки №736 від 12.06.2013 року), НаказМіністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Порядку наданняодноразової адресної грошової допомоги випускникам вищих навчальних закладів,які здобули освіту за напрямами і спеціальностями медичного та фармацевтичногопрофілів» № 390 від 28.05.2012 року.

2. Одноразова адресна грошова допомога надається лише деяким категоріям випускників,а саме випускникам вищих навчальних закладів, які здобули  освіту за  напрямами  і спеціальностями педагогічного профілю, а також медичного тафармацевтичного профілів, тобто вчителям та лікарям.  

3. Часто виникає питання чи має право на підйомні кошти випускник вищогонавчального закладу, який не підпорядкований Міністерству освіти і наукиУкраїни. Варто зазначити, що допомога надається випускникам денної форминавчання, які навчались за рахунок бюджетних коштів за державним замовленням увищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації державної та комунальної формвласності незалежно від підпорядкування.

4. Надається   одноразова   адресна  грошова   допомога   в п'ятикратному розмірі мінімальноїзаробітної плати. З 01.01.2013 року по 30.11.2013 року мінімальна заробітнаплата в Україні 1147, 00 грн., з 01.12.2013 року 1218, 00 грн. Однак, іззагальної суми ще буде відрахований податок.

5. Нарахування допомоги здійснюється у вищому навчальному закладі напідставі наказу, що видається після затвердження кількості випускників, якимнадається допомога.

6. Що потрібно від випускника? Перш за все, та на підставі поданоївипускником до 10 жовтня 2013 року заяви про надання допомоги, копії трудовоїкнижки та копії договору.

7. Виплата здійснюється до кінця поточного року. Таким чином, якщо випускникне звернувся до встановленого терміну із заявою про надання допомоги,презюмується що вона йому не потрібна і право на отримання коштів втрачається.

8. Випускник (отримувач допомоги) зобов'язаний повернути суму фактичноодержаної допомоги згідно з укладеними договорами у вищий навчальний заклад, дебула здійснена виплата, а вищий навчальний заклад повернути зазначені кошти додержавного бюджету, у разі:

-   відмови випускника приступити дороботи за призначенням;

-   звільнення його з ініціативи адміністраціїза порушення трудової дисципліни;

- звільнення за власним бажанням протягом трьох років від початку роботи узагальноосвітньому та професійно-технічному навчальному закладі.

9. Якщо випускник працевлаштований на декретне місце, він має в такому жпорядку право на адресну грошову допомогу, і не має повертати ці гроші, якщопостійний працівник вийде з декретної відпустки раніше.

10. Якщо випускник працевлаштовується не на повну ставку, а скажімо на 0,5чи 0,75 (навіть за умови незалежних від нього обставин) він втрачає право натаку виплату згідно Роз’яснень Міністерства охорони здоров’я України від06.11.2012 року «Щодо виплати одноразової адресної грошової допомоги». Такзгідно цих роз’яснень, виплата вищезазначеної допомоги має здійснюватись випускникамвищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалась за держзамовленням,які гарантовано забезпечені роботою на повну штатну посаду та на строк не меншяк 3 роки. Хоча роз’яснення міністерств не є джерелом права в Україні, воно всеж таки було взято до уваги при винесенні рішення Ковельського міськрайонногосуду Волинської області від 21.03.2013 року по справі № 159/1203/13-ц.

 


Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи