Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
18.10.2023 16:34

Як збільшити Engagement Rate та зменшити показник відмов

SEО спеціаліст, керівник відділу SЕО в компанії Elit-Web

Engagement Rate є одним із ключових показників успішності соціального маркетингу

Engagement Rate — це метрика, яка вимірює рівень взаємодії користувачів із контентом у соціальних мережах (кількість лайків, коментарів, репостів, збережень публікацій тощо). Іноді цей термін вживається для відображення активності не лише в соцмережах, а й на вебсайтах, але рідше.

Engagement Rate є одним із ключових показників успішності соціального маркетингу, оскільки він свідчить про зацікавленість аудиторії та її лояльність до бренду. Чим він вищий, тим ефективнішою є стратегія компанії й тим сильніше залучена цільова аудиторія.

Розраховується Engagement Rate за наступною формулою:

Engagement Rate = (кількість взаємодій ÷ загальна кількість переглядів або відвідувань) × 100

Сьогодні ми розглянемо, що впливає на показник Engagement Rate та як його можна збільшити власними силами.

Які фактори впливають на Engagement Rate

На цей показник здійснюють вплив найрізноманітніші фактори. Але умовно ми можемо розділити їх на дві основні категорії:

1. Зовнішні фактори — ті, які не залежать від самого контенту, але впливають на його видимість та доступність для аудиторії. Наприклад:

• алгоритми соціальних мереж. Кожна соцмережа має свої правила та критерії, за якими вона ранжує та показує контент користувачам. Наприклад, Facebook враховує час публікації, кількість реакцій, коментарів, поширень, тип контенту (фото, відео, текст тощо), особисті налаштування та інтереси користувача. Інстаграм також застосовує подібні параметри, але додає ще такі, як частота публікацій, тривалість перегляду, взаємодія з історіями та рекламою тощо. Тому для покращення Engagement Rate потрібно аналізувати та адаптуватися до алгоритмів кожної платформи;

• час та частота публікацій. Це важливо для того, щоб ваш контент потрапляв до аудиторії в найсприятливіший момент, коли користувачі готові до взаємодії з ним. Наприклад, якщо ваша ЦА — це студенти, то публікувати контент о шостій ранку може бути не найкращим варіантом. Також важливо не перенасичувати свою аудиторію контентом, а дотримуватися оптимального графіка публікацій, щоб не втрачати їх увагу та інтерес;

• конкуренція та тренди. Ваш контент не існує у вакуумі, а знаходиться в контексті інших джерел інформації, які привертають увагу аудиторії. Тому ви повинні бути в курсі того, що публікують конкуренти, які тренди існують у вашій сфері діяльності та в соцмережах загалом. Це допоможе створювати унікальний та актуальний контент, який буде виділятися серед інших та залучати більше реакцій.

Як збільшити Engagement Rate та зменшити показник відмов

2. Зовнішні фактори — ті, які залежать безпосередньо від вашого контенту та його якості. Наприклад:

• формат та тип контенту. Різні формати контенту мають неоднаковий рівень залученості. Наприклад, відео зазвичай отримують більше переглядів та коментарів, ніж фото або текст. Також важливо вибирати той тип контенту, який найбільше підходить для вашої тематики та аудиторії. Якщо ви продаєте одяг, то краще показувати його у вигляді фото або відеороликів, а не тексту або інфографіки;

• зміст та стиль контенту. Ваш контент повинен бути цікавим, корисним, емоційним, оригінальним, відповідати вашому бренду та tone of voice. Ви повинні знати свою аудиторію та її потреби, інтереси, побажання. Ваш контент повинен розв'язувати проблеми клієнтів та відповідати на запитання, навчати, розважати або надихати. Також ви повинні створювати ексклюзивний контент для підписників. Наприклад, кейси, історії успіху, особистий досвід тощо;

• заклик до дії (call to action). Це спосіб спонукати вашу аудиторію до конкретних дій, які сприяють підвищенню Engagement Rate. Наприклад, ви можете попросити підписників поставити лайк, залишити коментар, поділитися постом, перейти на ваш сайт, підписатися на розсилку, придбати товар або послугу тощо. Використовуйте прямі та чіткі формулювання, які мотивують до дії.

Ці фактори першочергово впливають на показник Engagement Rate. Тому саме на них і варто звертати найбільше уваги, якщо ви хочете ефективніше залучати аудиторію.

Як ефективно збільшувати Engagement Rate та чи можна це зробити власними силами

Насправді в тому разі, якщо ви маєте вдосталь часу та готові активно займатися просуванням, то досягти гарних результатів та суттєво збільшити Engagement Rate цілком реально власноруч. Це можна зробити за допомогою певних стратегій та методів, спрямованих на покращення якості контенту, залучення аудиторії до діалогу та створення цінності для потенційних клієнтів.

Можемо дати декілька базових порад у цьому напряму:

1. Публікуйте регулярно та в оптимальний час. Це допоможе підтримувати активність та інтерес до вашого профілю. Визначте оптимальний графік публікацій, враховуючи часовий пояс, день тижня та поведінку вашої цільової аудиторії.

2. Створюйте унікальний та цікавий контент для кожної платформи. Не копіюйте один і той же контент для різних соцмереж, а адаптуйте його під особливості кожної з них. Використовуйте різноманітні формати контенту, такі як фото, відео, інфографіка, карусель, опитування тощо.

3. Залучайте користувачів до спілкування. Ставте питання, стимулюйте обговорення, запрошуйте до думки експертів або лояльних клієнтів. Використовуйте хештеги та геолокацію для просування свого контенту. Водночас не забувайте взаємодіяти з коментарями та повідомленнями вашої аудиторії.

4. Надавайте цінні відомості для потенційних та наявних клієнтів. Подавайте корисну інформацію, навчайте чогось нового, розважайте або надихайте своїх фоловерів. Не варто створювати «контент заради контенту». Це не працює.

5. Використовуйте заклики до дії. Спонукайте свою аудиторію до конкретних дій, які відповідають вашим цілям. Наприклад, попросіть їх перейти на ваш сайт, підписатися на розсилку, завантажити застосунок, придбати товар або послугу тощо. Використовуйте прямі та чіткі формулювання, які мотивують до дії.

Високий Engagement Rate — це не лише свідчення активного залучення аудиторії. Це ще й збільшення лояльності, популяризація бренду та зростання його авторитету. Тому працювати в цьому напряму треба обов’язково!

Причини високого Bounce Rate й низького Engagement Rate та як їх уникнути

Bounce Rate (показник відмов) — це метрика, яка застосовується здебільшого щодо вебсайтів та показує, яка кількість користувачів відвідує сторінку, але не виконує цільову дію.

У соцмережах ця метрика також може використовуватися, адже завжди є частка людей, які бачать публікації чи переходять на сторінку вашого профілю, але не виконують жодних дій. І ваше завдання — зменшувати Bounce Rate.

Як збільшити Engagement Rate та зменшити показник відмов

Якщо ми говоримо про Bounce Rate сайту, то зменшити цей показник можна декількома способами:

1. Збільшити швидкість завантаження. Це один із найважливіших факторів, який впливає на показник відмов. Якщо ваш сайт завантажується понад 3 секунди, ви ризикуєте втратити близько 40% відвідувачів. Тому потрібно оптимізувати розмір файлів, використовувати кешування, CDN та якісний хостинг для прискорення роботи вебресурсу.

2. Покращити дизайн та навігацію. Ваш сайт повинен бути зручним, привабливим та інтуїтивно зрозумілим для користувача. Використовуйте адаптивний дизайн, який автоматично підлаштовується під розмір екрана. Перевіряйте, як ваш сайт виглядає на різних пристроях та браузерах. Створюйте чітку та логічну структуру вебресурсу, яка допоможе користувачеві легко знайти потрібну інформацію або товар. Застосовуйте меню, хлібні крихти, фільтри, пошук та інші елементи для полегшення навігації.

3. Доопрацювати зміст та стиль контенту. Він має бути цікавим, корисним, достатньо емоційним (якщо це прийнятно у вашому випадку) та оригінальним. Ви повинні знати свою аудиторію та її потреби, інтереси та побажання. Контент також має відповідати на актуальні запитання та розв’язувати конкретні проблеми користувачів.

У соцмережах діють схожі правила для зменшення показника відмов, але в цьому разі у вас немає змоги змінити швидкість завантаження чи дизайн. Тому головний акцент варто робити саме на контент та взаємодію з аудиторією задля її активнішого залучення.

Які показники Engagement Rate та Bounce Rate можна вважати нормальними

Насправді ці показники дуже сильно залежать від особливостей цільової аудиторії, типу контенту та цілей бізнесу. Загалом можна сказати наступне:

• Engagement Rate від 1 до 5% вважається хорошим;

• Bounce Rate від 20 до 50% вважається нормальним.

Як збільшити Engagement Rate та зменшити показник відмов

Проте відштовхуватися виключно від цього орієнтиру все ж у більшості випадків не варто, адже конкретно у вашій ситуації нормальні показники можуть бути іншими.

До того ж важливо не просто знати теперішні показники Engagement Rate та Bounce Rate, а й аналізувати їхню динаміку, причини зміни та способи оптимізації. Для цього можна скористатися інструментами Google Analytics або іншими сервісами для вебаналітики. Адже, розуміючи динаміку, набагато легше коригувати власну стратегію просування та досягати значно кращих результатів. 

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи