Наприкінці листопада у Вільнюсі буде багато українців
В рамках кампанії “Я - за Україну в Європі”, напередодні саміту з ЄС, у столиці Литви розгорнеться ціле українське містечко.
Листопад стане визначальним місяцем в усій історіїсучасної України. Це очевидно, і не потребує зайвих підтверджень. Угода про асоціацію з ЄС, на підписання якої усі ми розраховуємо, має закріпити євроінтеграційний напрямокдля нашої держави, та повинна нарешті поставити крапку на так званій багатовекторностів зовнішній політиці.
Шанси на компроміс в питанні Тимошенко, яке ускладнюєцей процес, існують, і вони повинні бути використані. Це проблема цивілізованихпереговорів.
З іншого боку, в прямому і переносному значенні— зі Сходу, ми бачимо постійний тиск, пропаганду, та намагання принизити Україну.В новинах вже з’являються повідомлення про те, що Росія на окремих ділянках кордонувстановлює колючий дріт. Російське телебачення запускає відверто антиукраїнськіпроекти. Що ж, символічно.
Але зауважу, що Україна залишається прихильникомдружніх, партнерських і рівноправних стосунків з нашим сусідом. Питаня лише в режимі,який там існує, і який просто казиться від усвідомлення втрати можливості відновленняімперії.
Переконаний, що і надалі позиція українського суспільствамає бути стриманою, врівноваженою, але цілеспрямованою. І важливо при цьому, щобдобра воля українців бути частиною Європи була продемонстрована безпосередньо уВільнюсі, напередодні і підчас саміту з ЄС, який проходитиме у столиці Литви.
З радістю хочу повідомити, що 23-24 листопада запідтримки дипломатичних відомств обох країн та в рамках кампанії “Я - за Україну вЄвропі”, яку ініціювала партія “Вся Україна”, у Вільнюсі буде розгорнуте Українськемістечко. Воно стане інформаційним майданчиком про Україну, де проводитимуться музичні,танцювальні, поетичні фестивалі, працюватимуть майстер-класи з українських ремесел,також буде можливість для всіх охочих познайомитися з українською кухнею. І ще уньому буде проведено знаковий флеш-моб — складання пазлу ЄС+Україна.
Всіх громадян України, хто в цей час перебуватимеу Литві, запрошую приєднатися до цієї акції.
Думаю, що місце проведення саміту з Євросоюзомтеж має для нас певний історичний контекст. В минулому разом з литовцями ми входилидо однієї держави, і були частиною європейської цивілізації.
Під час саміту, нагадаю, європейським та українськимполітикам будуть презентовані підписи на підтримку Угоди про асоціацію, які збиралисяв Україні упродовж останнього часу. Всього їх було зібрано понад 20 тисяч.
Впевнений, що настрій громадськості в даній ситуаціївідіграє свою роль. Через тиск та залякування, які Росія намагається здійснюватина нашу державу, і який викликає зворотню реакцію, в ній формується вже абсолютнонова європейська ідентичність, особливо серед молодого покоління.
Зайвим буде наголошувати, що після листопада справжняробота з реформування України тільки починається. Але це ще один, і дуже важливий,крок до відповідальності українських політиків, до прозорості усіх економічних іполітичних процесів, з рештою — до добробуту. Це — наше вікно можливостей, вікноу Європу, та, відповідно, вікно у майбутнє.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87051
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11261
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9252
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5719
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5436