Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
26.09.2016 10:47

Уряд відступив від обіцянок.

Заступник голови Всеукраїнської аграрної ради. Експерт із питань аграрної політики

Як сільгоспвиробники і побоювалися уряд відступив від обіцянок. Із заявлених на засіданні Кабінету міністрів України 31 серпня п’яти з половиною мільярдів гривень прямої бюджетної підтримки на розвиток сільгоспвиробництва, в опублікованому проекті бюдже

Як сільгоспвиробники і побоювалися уряд відступив від обіцянок. Іззаявлених на засіданні Кабінету міністрів України 31 серпня п’яти з половиноюмільярдів гривень прямої бюджетної підтримки на розвиток сільгоспвиробництва, вопублікованому проекті бюджету на 2017 рік, передбачено тільки три з половиноюмільярди. Тобто на два мільярди гривень менше.

На пряму фінансову підтримку сільгосптоваровиробників закладено – 2мільярди 973 мільйони гривень; на здешевлення кредитів – 300 мільйонівгривень; підтримку галузі тваринництва – 210 мільйонів; розвиток хмелярства,закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними – 75мільйонів.

Для розвитку аграрної галузі за теперішньої несприятливої економічноїкон’юктури цих коштів недостатньо. Для порівняння у 2012 році державнапідтримка розвитку садівництва становила 1 мільярд 75 мільйонів гривень;підтримка тваринництва – 732 мільйони гривень.

Якщо ж врахувати бажання уряду повністю відмінити спецрежим ПДВ, тодержавна підтримка аграрної галузі становитиме всього двадцяту частину відпрямих втрат сільгоспвиробників. В цих умовах спецрежим оподаткуваннязалишається для аграріїв єдиним ефективним інструментом державної підтримки.

4 жовтня порегіонах України відбудеться загальнонаціональний страйк аграріїв. Одночаснотисячі аграріїв зберуться під стінами Верховної Ради та уряду. Основнимивимогами сільгоспвиробників є: винесення до сесійної зали ВРУ законопроекту 3851-1 якийзберігає дію спеціального режиму ПДВ для аграріїв до 2018 року. 

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи