Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
06.11.2015 15:32

Місцеві вибори по старих традиціях

Заступник голови Всеукраїнської аграрної ради. Експерт із питань аграрної політики

Саме як випробування для молодих політичних партій, можна було б охарактеризувати вибори до місцевих рад цього року. Політичні партії, що представлені в парламенті зробили все від них можливе, аби законсервувати політичне життя в країні виключно з вихідців

«Випробування зміцнюють дух і ведуть до життя»

Василь Шкляр "Чорний Ворон"

 

Саме як випробування для молодих політичних партій, можна було б охарактеризувати вибори до місцевих рад цього року. Політичні партії, що представлені в парламенті зробили все від них можливе, аби законсервувати політичне життя в країні виключно з вихідців їхніх політичних сил.

Заклики прийти на виборчі дільниці, лунали від усіх учасників виборчих перегонів. Всі як один говорили про те, ми будемо обирати країну нашого майбутнього. Тільки громадяни вже не вірять красивим гаслах, а чекають реальних дій. Відтак багато людей вирішили, що «не треба йти на ці вибори», тому, що «все одно нічого не зміниться», або «за нас вже все вирішили». І це справедливо, адже довгі роки нас привчали цуратися політики, владі потрібні зневірені, аполітичні, пасивні люди, якими легко керувати. За даними мережі «Опора», в середньому по Україні обрати своїх представників до органів місцевого самоврядування прийшло близько 47% виборців. Низька явка, якомога краще охарактеризувала ставлення людей до політиків в країні.

Вибори були надзвичайно складними, але вони дали безцінний досвід для молодих політиків. Тим хто не покладав надії виключно на політичну рекламу, а вирушив у громади.

Одним із найважливіших питань, які хвилюють людей пов’язане з добровільним об’єднанням територіальних громад. Для багатьох людей в селах це ціла трагедія бо тепер, щоб отримати якусь довідку з сільради чи віддати дитину до школи, отримати вчасну медичну допомогу людям потрібно думати як переїхати ближче до центру де буде зосереджуватись «добровільне» об’єднання. Загалом сам закон є проривом для реформи місцевого самоврядування. Та на сьогодні він не на часі так як залишає більше питань, чим відповідей.

Важливим питанням, що порушували люди у громадах під час зустрічей, було питання землі. Чи буде продаватись земля в Україні? Думки людей розділились, але більшість переконана у тому, що у жодному разі землю не можна продавати поспіхом і лише заради того, щоб отримати сьогочасну вигоду. Перш ніж запроваджувати ринок обігу сільськогосподарських земель, необхідно зробити три кроки. По-перше, лише народ може вирішувати долю землі. Тому доля земельної реформи повинна обговорюватися на загальнодержавному рівні, і якщо буде потрібно – її вирішить всенародний референдум. По-друге, треба створити реальні механізми, які будуть змушувати зберігати та відтворювати землю того, хто нею володіє та користується нею. Держава повинна забирати землю в того, хто користується нею недбало. І по-третє, потрібно заборонити продаж землі іноземцям, а також обмежити максимальну площу, якою може володіти одна родина.

Насамкінець, говорячи про місцеві вибори, хотілося б зазначити, що сильну країну збудує той, хто наведе лад у своєму господарстві, підприємстві, у своєму селі, місті, районі та області. Та схоже з теперішніми керівниками нам це вдасться не скоро. Яскравий приклад фінальний протокол Київської обласної територіально виборчої комісії, яка визнала не дійсними 36 278 бюлетенів. А це п’ять відсотків від загальної кількості людей, що проголосували. Чи був це факт навмисного зіпсування, аби не допустити до обласної ради партії, які мають реальну підтримку покаже час.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]