Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
17.01.2018 10:10

Війна з Росією - 2018. Кримський фронт

Заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму

Приводом до відкриття нового фронту може бути будь-що. У тому числі й насильницький спротив побудові кримського забору. Наприклад, через «випадкову помилку» демаркації - перенесення загорожі на українську територію на декілька десятків метрів.

Наприкінці минулого року якось не дуже помітно пройшлаінформація про те, що росіяни запланували будівництво загородження, яке бвідокремлювало Крим, окупований росіянами, від Херсонської області. А з 12січня уже цього року у Севастополі був розміщений ракетний комплекс С-400, що «накриває»північ півострову.

50 кілометрів забору в 2 метри мають відгородитиокупований півострів нібито від посягань українських диверсантів. Щонайменше,саме цей меседж втолковують у голови кримчан.

По-перше, Кремль розуміє, що на даний момент Українавійськово, а наша політична еліта – психологічно, не готові повертати півостріввійськовим шляхом. Навіть на спробу провести Україною ракетні навчання, щозачіпали територію АРК, Росія просто пригрозила. Тому нам довелось піти напоступки та обмежити «території польоту».

Друге, забір обмежує тактику, що використовується Росієюу Грузії. Де, навіть після 9 років війни, кордон з Осетією «якимось чином» пересуваєтьсяу бік Грузії. Тобто ледь не щороку грузини втрачають свої території через те,що не відбулось демаркації.

І попри те, що Криму не вистачає води, яка знаходиться натериторії Херсонської області, Росія будує кордон, який обмежить не стільки уявніпрориви диверсійних груп (мабуть, у нас не навчають спецслужбовців долати 2-хметрові забори). Забір обмежить територіальні претензії самої Росії наХерсонську область.

До речі, огорожу будуть будувати під час виборчоїкампанії Путіна. І доки він не добудований – завжди існуватиме загрозаініціації «другого фронту». В електоральних цілях. Наприклад, Путіну невистачатиме голосів для 80% чи явка виборців не буде достатньою для того, щоб російськогопрезидента визнали достатньо легітимним на міжнародній арені.

Або – на випадок форс-мажору. Якщо на початку весни (а 16березня вибори) ненароком знесе кримський міст. І треба буде когось не простозвинуватити, але й покарати.

Легітимність для «умиротворення» України Кремль ужеготує. Звичайно ж, завжди можна використати тактику кривавих терактів у Криму,які ніби то здійснені «українськими диверсантами». Та «необхідність формуваннябуферної зони» за рахунок частини Херсонщини. Крім того, останнім часомпочастішало розповсюдження росЗМІ інформації про наявність значної кількостіпредставників Ісламської Держави на кордоні з Кримом (які нібито отрималиукраїнське громадянство). Та про злочини з українськими паспортами кримчан, якінібито фальсифікують та передають тим же міжнародним ісламістам. Росія простовикористовує загальносвітову демонізацію бойовиків Ісламської Держави таприв’язує її до України.

А приводом до відкриття нового фронту може бути будь-що.У тому числі й насильницький спротив побудові кримського забору. Наприклад,через «випадкову помилку» демаркації - перенесення загорожі на українськутериторію на декілька десятків метрів. Можливо із самого початку цей забір будуєтьсялише для того щоб його зламали, і перенесли вглиб України - десь до руслаДніпра.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи