Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
08.07.2015 11:55
Проблеми мобілізації та їх вирішення
Як багато ваших знайомих чоловіків готові за 2700 грн, в місяць, ризикувати життям, чи багато таких буде. А ми говоримо про професійну армію.
Іде чергова шоста хвиля мобілізації. Всі навкруги обговорюють це дійство. Якось автоматично виникло два табори, одні виправдовуються і пояснюють, інші глузують та критикують дії військових по мобілізації.
Один табір на чолі з Міноборони робить роз’яснення кого, коли та наскільки призвуть до лав ЗСУ. Вкидає в ЗМІ порції покращення, які відбулись в напрямку забезпечення армії, показує як змінилось українське військо за останній час, та і взагалі якось намагається себе по-доброму подати суспільству, щоб воно ставилось принаймні не вороже до свого війська, а йшло добровільно, свідомо виконувати свій громадський обов’язок.
Інші навпаки, дають «добрі поради» як не потрапити до лав ЗСУ, що для цього потрібно зробити, і взагалі наставляють суспільство на думку, а навіщо воно вам потрібно взагалі боронити свою Вітчизну. Основні тези не хитрі, але нажаль достатньо доступні до простих громадян: «це війна кланів», «нічого не зміниться», «кому ваші діти будуть потрібні» ну і так далі в такому руслі. На кого ці писаки працюють, довго думати не потрібно, а от чого наші «служби» не займаються ними, це вже інше питання.
Для того щоб вирішити проблему з мобілізацією потрібно задати питання, а чому різко люди стали не хотіти йти до армії. Не будемо брати до уваги загальну риторику про «кому ваші діти потрібні» і все таке.
На мій погляд проблему з мобілізацією можна вирішити в два прийоми.
Перший це створення інформаційно-роз’яснювальної програми.
Друга матеріальне (фінансове) забезпечення.
От скажіть, що ви як цивільна особа знаєте про службу в армії. В кращому випадку, це спогади з строкової служби, в гіршому це тільки розповіді друзів, анекдоти та жарти з телевізору. Дійсність трошки інша, а невідомість, нерозуміння нових незвичних процесів відлякує людей від служби.
Потрібно розробити та впровадити державну інформаційно-роз’яснювальну програму серед населення України, яка буде покликана формувати позитивний образ не тільки армії, як такої але і переваги служби в ЗСУ. Програма якась насправді є, але вона дуже примітивна, і про її крім агітаційних плакатів, чи опосередкованих сюжетів нічого нема. Програма повинна вирішувати не тільки сьогоденні проблеми призову, але закладати фундамент на подальші зміни в Українському війську.
Ну і як завжди фінанси. Наведу один приклад, я як мобілізований молодший сержант отримую фінансове заохочення 2700 грн в місяць, + за перебування в АТО протягом місяця ще один свій посадовий оклад, на все, про все 5400 грн., чи 250 доларів в місяць, це при умові, що я був в зоні АТО цілий місяць. Але потрібно розуміти, в зоні знаходяться не всі і не весь час. От скажіть, який чоловік зможе прокормити родину за ці гроші? Як багато ваших знайомих чоловіків готові за 2700 грн, в місяць, ризикувати життям, чи багато таких буде. А ми говоримо про професійну армію. В розмові між хлопцями, багато хто з мобілізованих готові залишитись до закінчення особливого періоду в армії, але у всіх виникає одне «але», нехай би трохи збільшили заробітну плату. Думаю, якщо б підняли заробітну плату військовим, то велика кількість вже мобілізованих осіб залишилась в армії. Проблем з набором, а також з дисципліною та відповідальне відношення до служби виросла в рази. А так маємо, що маємо.
Ще одне, не забувайте що з кожною хвилею мобілізації збільшується кількість учасників бойових дій, а це в свою чергу тягне також фінансове навантаження на бюджет. Може варто збільшити зараз фінансове забезпечення військовим, ніж потім витрачати вічно на соціальні пільги.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
Топ за тиждень
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
Популярне
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87037
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11223
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9236
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5706
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5379
Контакти
E-mail: [email protected]