Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
20.03.2013 17:54

«Купiвля в групі». Що це таке?

ГО "Інститут фінансових технологій"

Останніми днями по всім телеканалам пройшла серія сюжетів про людину, яка відчаї напала з ножем на представника кредитної програми «Альянс Україна» по суті «купівлею в групі», а по юридичним ознакам це ПП «Грандфінресурс». Але чомусь всі журналісти в сюж

Схема народилась в далекі 70 рокив Аргентині. Сутність ідеї – в самій назві: люди, які не можуть собі дозволитипридбати (взяти в кредит) товар тривалого вжитку, створювали групи взаємногокредитування. В Аргентині дана система дуже жорстко контролюється державою. В більшостікраїн Європи такий варіант надання послуги заборонений як такий, що вводитьспоживача в оману. В нашій країні даний вид послуг контролюється  Національною комісією, що здійснює державнерегулювання в сфері ринків фінансових послуг.

Призвернені в такі установи, Адміністратор групи пропонує громадянам, яким невистачає коштів на купівлю будь-якого товару, створити групу для об’єднаннякоштів на його сумісну купівлю. Учасники групи повинні щомісяця вноситизаздалегідь визначену суму у вигляді платежу, а також щомісячний відсоток заучасть в групі. Він додається до платежу та становить від 1 до 5 % суми, якузобов’язаний внести учасник групи. 

Розподілтовару, на який назбирала гроші група, відбувається у три етапи: пасивний,активний та авансовий.

Пасивнийпередбачає розіграш щомісячної лотереї серед учасників групи, власник щасливогобілета отримує бажаний товар.

Активний:учасник групи вносить більш ніж два платежі за місяць, шанс одержати товар позачергою. При цьому адміністратор групи не повідомляє, які із учасників мають тойчи інший пріоритет в отриманні товару.

Авансовий:оплата суми, що перевищує половину вартості товару, є стовідсотковою гарантієюшвидкого його отримання.

Такимчином, кожен учасник через деякий час має отримати товар, на який вінпідписався при вступі в групу. Припинення діяльності групи відбувається тількипісля отримання товару всіма учасниками групи.

Давайтепорахуємо, скільки приблизно буде коштувати віртуальний товар при участі втакій схемі.  Візьмемо за основу товарвартістю 15 000 грн.

1.Стартовий внесок – 500 грн. (це плата за участь в групі, до вартості товарувона не входить).

2.Термін участі становить 7 років чи 84 місяця. 15000 грн./84 місяця = 178,57грн., це наш щомісячний платіж за товар.

3.Страхування життя. Ця послуга є обов’язковою. Обираємо середній тариф тастраховку на суму 75000 грн. Платіж за такою програмою становить на рік 403грн. Місячний тариф: 403 грн. /12 міс. = 33,58 грн., чи дуже часто платабереться на перед я умови участі в програмі, в нашому випадку становить 2821грн.

4.Плата за адміністрування групи. Беремо середній відсоток – 1% від вартостінашого товару. Це становить: 15000 грн. / 100 % = 150 грн. на місяць.

5.Банківські послуги за проведення платежу: 10 грн.

6.Також виникнуть витрати при отримані товару: нотаріальні послуги, отриманнядовідок, виписок і всякого роду підтверджуючих документів, які нам потрібнозібрати за невеликий термін часу, який буде вказано в договорі. Вирахуємо нашщомісячний платіж:

178,57грн. + 33,58 грн. +150 грн+10 грн. = 372,15 грн.

Зарік у нас виходить:

372,15грн. х 12 міс. = 4465,8 грн.

А засім років сума вийде: 4465,8 грн. х 7 років = 31260 грн. Додаємо наш першийплатіж – 500 грн., накладні втрати, які виникнуть при отримані товару, оцінимоїх в 10% від вартості товару – 1500 грн.

Загальнасума у нас вийде 33260,6 грн., це за умови, що все буде відбуватися саме так,як запланували.

Алеіснують декілька невеликих «АЛЕ», які прописані саме в договорі: якщо вартістьтовару буде збільшуватися, то і Ваш платіж також буде автоматичнозбільшуватися. Якщо Ви перестали платити, автоматично Ваше першочергове правоотримання товару переходить до іншого, а так звана лотерея проводиться безВашої участі. Якщо у Вас виникне бажання розірвати договір в судовому порядкута повернути вкладені гроші, то в кращому випадку вони будуть повернені післязакриття групи, а коли це станеться – невідомо. При виході з групи гроші, якіВи туди сплатили, не повертаються.

Отже,згідно договорів «купівлі в  групі» існуєвелика кількість «ЯКЩО».

Щобтаких випадків більше не було, перед тим як скористатися фінансовою послугоюпотрібно проаналізувати всі «за» і «проти», а державні контролюючи органи тутне причому, читати потрібно умови договорів які підписуються.

Ажурналістам повинно бути соромно, за те що вони не розібравшись в чому справа,роблять такі не професійні сюжети та створюють соціальну напругу в суспільствіна голому місці.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net