Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
24.04.2019 14:08

Водневі авто: від Ганновера до Києва

Президент енергетичної асоціаціїї "Українська Воднева Рада", Голова наглядової ради Tokmak Solar Energy"

Водень, як паливо, має стати мобільним та доступним для кожного автомобіліста. І хоч до електромобілів українці вже встигли звикнути, та технології не стоять на місці.

Водневі авто: від Ганновера до Києва
блог фото 1.jpg

Водень, як паливо, має стати мобільним та доступним для кожного автомобіліста. І хоч до електромобілів українці вже встигли звикнути, та технології не стоять на місці. На виставці в Ганновері я вкотре переконався: електрокари – не панацея, майбутнє за водневими авто.

На головній промисловій виставці Європи «Hydrogen + Fuel Cells» в Ганновері Українська Воднева Рада презентувала «дорожню карту» водневої енергетики України. Стратегія, розроблена до 2035 року включно, стане тією ланкою, яка допоможе Україні зробити ще один крок у бік Євросоюзу, а українським автомобілістам отримати доступ до водневих авто. Адже країни, які бажають приєднатися до ЄС, мають відповідати екологічним стандартам та поступово відходити від високовуглецевих технологій і авто на бензині.

Та якщо ви думаєте, що водневі автомобілі це лише ексклюзивні виставкові експонати – ви сильно помиляєтеся. Гідрогенові машини вже об’їжджають європейські дороги. Такими моделями, як Toyota Mirai та Hyundai NEXO, в Німеччині вже нікого не здивуєш. Саме ці авто зустрічали українську делегацію в Ганновері: ефективність, тихий хід, комфорт та висока екологічність – основні характеристики автомобілів майбутнього.

 

Переваги водню у порівнні з авто на бензині очевидні:

- Водень можна виробляти на 100% екологічним способом, використовуючи воду і «зелену» електроенергію сонячних та вітрових електростанцій;

- Ефективність водню може бути в 2-3 рази вищою у порівнянні із двигунами внутрішнього згорання;

- Для того, щоб заправити водневе авто вам знадобиться лише кілька хвилин;

- Запас ходу водневих авто у середньому 600 км. Та є моделі, дистанція поїздки яких на одному «заряді» досягає мало не 1000 км! Скажімо, водородні авто китайської компанії Grove Hydrogen.

Потенціал технології паливних елементів і водню оцінила навіть в Формулі-1. У гоночному світі вже починають відходити від двигунів внутрішнього згоряння.

Знайомтеся! Цей рожевий спорткар, творіння компанії BWT, підкорив мене на виставці з першого погляду. Новенька, швидкісна автівка, яка може розігнатися до 210 км/год, зроблена спеціально для формату змагань в F1. Яскрава, а головне – екологіча та потужна, тому що працює на водні. Спеціально для цього красеня BWT розробили інноваційну мембрану паливного елемента з нульовою емісією, за допомогою якої генерується чиста енергія без токсичних викидів.

Водневі авто: від Ганновера до Києва
блог фото 3.jpg

Для тих, хто все ще думає, що проблема транспортування водню аж занадто складна: модулі контейнерного типу X-STORE з композитними полегшеними конструкціями вже довели свою ефективність. На сьогодні вони є одними з найефективніших та безпечних газотранспортних систем.

Про те, що електрокари не єдино-можливий варіант розвитку автопромисловості замислюються у всьому світі. Коли Маск презентував електровантажівку, яка може неймовірно довгий час їхати без заряду, він не наголосив на тому, скільки їй потрібно заряджатися і де брати стільки електроенергії. Скажімо, включилося на одній заправній станції 10 великих машин – і в сусідньому будинку вимкнулося світло. І це вже не кажучи про те, що заряджати електрокари потрібно годинами. З водневими авто все інакше.

Водневі авто: від Ганновера до Києва
блог фото 4.JPG

Водневі авто – це, якраз, більш ефективні та екологічні електрокари. Різниця між ними полягає в тому, що джерелом для електромобіля є електрика, яка зберігається в батарейці. А водневий автомобіль сам виробляє електрику за допомогою паливного елементу. Паливом тут виступає газоподібний водень і кисень. До речі, заправляти такі авто потрібно лічені хвилини.

Автівки на водні щороку стають все більш досконалими та ефективними – в Європі це вже зрозуміли, а ще там розуміють і вірять в потенціал України, як країни з «водневою економікою» у майбутньому. Впевнений, водневий бум не за горами – і через декілька років гідрогенові авто стануть для нас чимось само собою зрозумілим. А роки бензинової залежності залишаться у минулому.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи