Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
Йдеться про те, що у містах з населенням більш ніж 75 тисяч мешканцівкандидат на посаду міського голови повинен набрати більше половиниголосів виборців, що прийшли на дільниці. Причому явка має складати неменш ніж 50%.
Якщо жоден кандидат не набрав більш ніж половину голосів, має бутипроведене повторне голосування (другий тур), при якому у виборчомубюлетені залишаються тільки двоє переможців першого туру.
Така практика існувала до 2002 року і непогано себе зарекомендувала.Мер, обраний в такий спосіб, є легітимним: його підтримують більшістьжителів міста.
На жаль, чинна виборча система не гарантує того самого. Почастішаливипадки, коли міського голову обирає маргінальна меншість, а більшістьпотерпає від його дивакуватих рішень. Починаючи з Києва, де на виборахпереміг Леонід Черновецький, за якого проголосували 13% киян. Восновному це представники специфічної соціальної групи, яка готовапроміняти право вибору на гречку та інші копійчані подачки.
Вибори в два тури дозволяють уникнути крайнощів, не допуститивипадкового проникнення радикалів і просто неадекватних людей навідповідальні посади. Бо місто не повинне потерпати від наполеонівськихамбіцій мільярдера, що купив голоси кількох тисяч соціально незахищенихвиборців, найняв з десяток підставних кандидатів у міські голови дляокозамилювання і, вигравши вибори за допомогою подібнихполіттехнологій, не дає людям й крок ступити без хабаря.
Психологи кажуть, що неадкекватна людина може своєю шизофренієюзаражати маси людей. Але масовий психоз рано чи пізно закінчується, ілюди бачать, хто є хто. От для того, щоб міська громада встиглапридивитися до майбутнього градоначальника, і потрібен другий тур.
Важлива відмінність у порівнянні з попередніми такими законодавчимиініціативами - процедура виборів міського голови у два тури буде застосовуватись тільки у великихмістах. Це дозволить зекономити бюджетні кошти. Там, де населення меншеніж 75 тисяч громадян, за місцевою владою все-ж таки слідкуютьправоохоронні органи, а от в містах-мільйонниках та обласних центрахнавіть неадекватний мер має великі шанси вийти сухим з води у багатьохскандалах, бо може використовувати для збереження особистої владивеличезний адміністративний і корупційний ресурс.
Вибори міських голів в два тури Україні необхідні, як ковток свіжого повітря.Передусім в регіонах, де місцеве самоврядування часто порушує всізакони та норми здорового глузду. Тим більш дивно, що за цейзаконопроект дружно проголосували всі фракції, крім "Партії регіонів".Лише двоє "опозиціонерів", Тарас Чорновіл і Григорій Маньковський,натиснули кнопку "За" і поступили мудро.
Втім, реалізації нової реформи доведеться добряче почекати. Адже законмає бути прийнятий в другому читанні, а потім його має підписатиПрезидент.
25.05.2009 12:29
Вибори міських голів в два тури вилікують місцеве самоврядування від "політичної шизофренії"
20 травня ми зробили важливу справу. Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект № 3051-1 стосовно обрання міських голів за мажоритарною системою абсолютної більшості (або кандидат набирає більшість голосів виборців, або переможець визначається в
20 травня ми зробили важливу справу. Верховна Рада прийняла в першомучитанні законопроект № 3051-1 стосовно обрання міських голів замажоритарною системою абсолютної більшості.Йдеться про те, що у містах з населенням більш ніж 75 тисяч мешканцівкандидат на посаду міського голови повинен набрати більше половиниголосів виборців, що прийшли на дільниці. Причому явка має складати неменш ніж 50%.
Якщо жоден кандидат не набрав більш ніж половину голосів, має бутипроведене повторне голосування (другий тур), при якому у виборчомубюлетені залишаються тільки двоє переможців першого туру.
Така практика існувала до 2002 року і непогано себе зарекомендувала.Мер, обраний в такий спосіб, є легітимним: його підтримують більшістьжителів міста.
На жаль, чинна виборча система не гарантує того самого. Почастішаливипадки, коли міського голову обирає маргінальна меншість, а більшістьпотерпає від його дивакуватих рішень. Починаючи з Києва, де на виборахпереміг Леонід Черновецький, за якого проголосували 13% киян. Восновному це представники специфічної соціальної групи, яка готовапроміняти право вибору на гречку та інші копійчані подачки.
Вибори в два тури дозволяють уникнути крайнощів, не допуститивипадкового проникнення радикалів і просто неадекватних людей навідповідальні посади. Бо місто не повинне потерпати від наполеонівськихамбіцій мільярдера, що купив голоси кількох тисяч соціально незахищенихвиборців, найняв з десяток підставних кандидатів у міські голови дляокозамилювання і, вигравши вибори за допомогою подібнихполіттехнологій, не дає людям й крок ступити без хабаря.
Психологи кажуть, що неадкекватна людина може своєю шизофренієюзаражати маси людей. Але масовий психоз рано чи пізно закінчується, ілюди бачать, хто є хто. От для того, щоб міська громада встиглапридивитися до майбутнього градоначальника, і потрібен другий тур.
Важлива відмінність у порівнянні з попередніми такими законодавчимиініціативами - процедура виборів міського голови у два тури буде застосовуватись тільки у великихмістах. Це дозволить зекономити бюджетні кошти. Там, де населення меншеніж 75 тисяч громадян, за місцевою владою все-ж таки слідкуютьправоохоронні органи, а от в містах-мільйонниках та обласних центрахнавіть неадекватний мер має великі шанси вийти сухим з води у багатьохскандалах, бо може використовувати для збереження особистої владивеличезний адміністративний і корупційний ресурс.
Вибори міських голів в два тури Україні необхідні, як ковток свіжого повітря.Передусім в регіонах, де місцеве самоврядування часто порушує всізакони та норми здорового глузду. Тим більш дивно, що за цейзаконопроект дружно проголосували всі фракції, крім "Партії регіонів".Лише двоє "опозиціонерів", Тарас Чорновіл і Григорій Маньковський,натиснули кнопку "За" і поступили мудро.
Втім, реалізації нової реформи доведеться добряче почекати. Адже законмає бути прийнятий в другому читанні, а потім його має підписатиПрезидент.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
Топ за тиждень
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
Популярне
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87040
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11226
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9240
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5708
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5386
Контакти
E-mail: [email protected]