Вперше судовим рішенням Росію визнано агресором!!
На жаль це історичне судове рішення замовчується владою і власниками ЗМІ ...
30 травня 2016 року Голосіївський районний суд Києва задовольнив позов Ірини Верігіної до Російської Федерації про відшкодування моральної та майнової шкоди, заподіяної в результаті збройної агресії РФ (!) проти України і окупацію Російською Федерацією частини території Луганської області!!
Про це повідомив на прес-конференції в Києві Голова Всеукраїнського громадського руху «Сила права», член Політради партії «Батьківщина» Андрій Сенченко.
«Це перший суттєвий успіх на юридичному фронті став можливим завдяки згуртованій роботі усієї команди «Сили права» як в Україні, так і в Лондоні», – зазначив лідер громадської організації, яка системно допомагає постраждалим внаслідок військової агресії Росії в Україні відстоювати свої права в судах.
У постанові суду, зокрема, сказано: «Заборонити Кабінету Міністрів України, Міністерству фінансів України, Національному банку України, Державному казначейству України, іншим органам державної влади, їх посадових осіб здійснювати будь-які дії, пов’язані із здійсненням платежів за державним зовнішнім запозичення України перед Російською Федерацією в розмірі 3 мільярди доларів США та нарахованими відсотками за трастовим договором, укладеним 24 грудня 2013 року між Україною, від імені якого діяв Міністр фінансів України відповідно до Інструкції Кабінету Міністрів України, і компанією «The Law Debenture Trust Corporation PLC. Призупинити здійснення платежів за державним зовнішнім запозичення України перед Російською Федерацією в розмірі 3 000 000 000 доларів США та нарахованими відсотками за трастовим договором, укладеним 24 грудня 2013 року між Україною, від імені якої діяв Міністр фінансів України відповідно до Інструкції Кабінету Міністрів України, і компанією «The Law Debenture Trust Corporation PLC».
Цьому факту, як відомо, передувало перше судове рішення щодо вимушених переселенців з Донбасу, яке виборола голова Луганської обласної парторганізації «Батьківщини» Ірина Верігіна. Вона довела в суді, що вимушена була переїхати з рідного Луганська саме через агресію РФ і окупацію частини території Луганщини.
«І ось наступний етап: суд виніс рішення, яким наклав арешт на право вимагання за трастовим договором, який 2013 року був оформлений на отримання російського кредиту. Якщо простою мовою, нам вдалося накласти арешт на російський кредит сумою 3 млрд доларів», – повідомив Сенченко.
В ГО «Сила права» вважають, що згодом, після того, як суди ухвалять наступні рішення на користь українських громадян, які постраждали внаслідок російської військової агресії, ці кошти підуть на погашення їх позовів.
«Звичайно, ці кошти не покривають усіх збитків, які нанесені українцям, тим більше українській державі і нашому бізнесу. Тому ми точно на цьому не зупинимося, ми надалі будемо накладати арешти на російські активи за межами України, щоб примусити Російську Федерацію компенсувати збитки, завдані нашій державі внаслідок військової агресії», – наголосив лідер Всеукраїнського руху «Сила права».
Андрій Сенченко також обурився, що «за незрозумілих причин, документи стосовно російського кредиту українська влада, по суті, засекретила, хоча вони відносяться до публічних фінансів».
«Наш представник був змушений звертатися в Лондонський суд, щоб отримати всі необхідні матеріали для підготовки відповідних заяв», – додав громадський активіст.
Зі свого боку, член Координаційної ради громадської організації «Сила права» Ірина Верігіна, позов якої задовольнив суд, переконана: «Перше історичне рішення було те, що все таки українські суди почали визнавати сам факт агресії Російської Федерації і окупації Донбасу. Адже дуже багато склептиків вважали, що наші суди ніколи не приймуть такі рішення».
«Наша організація буде робити все можливе, щоб забезпечити нормальне життя нашим громадянам – переселенцям, пораненим, сім’ям загиблих… Ми повинні зобов’язати країну – агресора відшкодувати завдані внаслідок військової агресії збитки!» – запевнила Ірина Верігіна.
Рішення Голосіївського районного суду активісти ГО «Сила права» вважають великим проривом на юридичному фронті боротьби з агресором – РФ.
Організація за рік діяльності вже домоглася в цій справі суттєвих результатів.
Зокрема, вперше в історії українського правосуддя було встановлено юридичний факт загибелі військовослужбовця в результаті російської збройної агресії: 29 березня цього року ухвалив Ярмолинецький районний суд Хмельницької області, який розглядав заяву вдови майора Ярослава Костишина (загинув в жовтні 2014 року в Авдіївці).
30 травня у Луганській області Сватівський міський суд визнав юридичний факт того, що переселенець Олександр Коломійцев постраждав унаслідок збройної агресії Російської Федерації та окупації Луганської області.!
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін вчора о 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов вчора о 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда вчора о 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак вчора о 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова вчора о 13:20
- COP29 та План Перемоги. Як нашу стратегію зробити глобальною? Ксенія Оринчак вчора о 11:17
- Ухвала про відмову у прийнятті зустрічного позову підлягає апеляційному оскарженню Євген Морозов вчора о 10:35
- Репарації після Другої світової, як передбачення майбутнього: компенсації постраждалим Дмитро Зенкін вчора о 00:50
- Що робити під час обшуку? Сергій Моргун 19.11.2024 19:14
- Як реагувати на вимоги поліції та ТЦК: поради адвоката Павло Васильєв 19.11.2024 17:55
- Як зниження міжнародної підтримки впливає на гуманітарне розмінування в Україні Дмитро Салімонов 19.11.2024 14:12
- Українські діти війни: більше 10 років російської агресії, 1000 днів незламності Юрій Гусєв 19.11.2024 12:16
- Розподіл статутного капіталу при розлученні: судова та міжнародна практика Світлана Приймак 19.11.2024 12:00
-
Головний прапор країни приспустили: яка причина
Життя 57084
-
Віктор Ющенко та партнери відчужили право на видобуток газу на Полтавщині
Бізнес 36652
-
Ми втрачаємо покоління інженерів і програмістів. Як математика впливає на майбутнє України
10190
-
Британія утилізує п'ять військових кораблів, десятки гелікоптерів і дронів задля економії
Бізнес 8918
-
За вітраж Тіффані троє учасників торгів змагалися 6 хвилин – його продали за $12,48 млн: фото
Життя 8637