Держава віддає багатоквартирні будинки на розграбування олігархам
В умовах тотальних злиднів діяльність приватних «управителів» зведеться до викачування наддорогої плати за опалення, електрику, воду, прибирання прибудинкових територій з мешканців будинків, які ще здатні хоч за щось платити. Неплатників виселятимуть...
Минулого року, попри негативні висновки експертів,олігархам вдалося протягнути через парламент закон «Про особливості здійсненняправа власності у багатоквартирному будинку».
Сутність цього закону полягає в тому, що держава тамісцева влада більше не несуть жодної відповідальності за житлові будинки іприбудинкові території, зокрема, їхутримання, експлуатацію, благоустрій, поточний і капітальний ремонт, тощо.
В теорії все виглядає красиво: будинком спільно володіютьмешканці, вони і мають потурбуватися про спільний комфорт. Для цього можуть абостворити організацію співвласників (ОСББ) для обслуговування будинку, абопризначити іншого «управителя» будинку, тобто, укласти договір з будь-якимпідприємством чи фізичною особою підприємцем на обслуговування будинку. До 1липня 2016 року мешканці багатоквартирних будинків зобов'язані створити ОСББабо призначити «управителя», інакше його на свій розсуд призначить місцевавлада.
Однак замислимось: чому ми ніде не бачили комерційнихпропозицій «управителів», чому наші поштові скриньки не ломляться від листівщастя, мовляв, оберіть нашу компанію «управителем»? Тому що нема комерційногоринку управління будинками, все законодавство спрямоване на придушенняконкуренції в цій сфері бюрократичною зарегульованістю та податковим пресом.Олігархам, які годуються на комуналці, конкуренції не потрібно.
На практиці є комунальні монополії, які контролюютьсяолігархами і місцевими князьками та мають мінімальні зобов’язання перед власниками житлащодо мінімального рівня якості послуг та технічного стану житла. Олігархихочуть перевести ці комунальні монополіїз власності громад у свою приватну власність, при цьому привласнити лише грошовіпотоки, а від всіх зобов’язань відмовитися.
Місцеві князьки на замовлення олігархів фактично,доводять до банкрутства житлове господарство, щоб потім відібрати у людей майно.
Олігархи на законодавчому рівні пролобіювализаконодавство, яке не дозволяє жодному малому бізнесу в обхід їхніх «договорняків»запропонувати людям вигідні умови обслуговування та модернізації житла.
Також олігархи знають, що створити ОСББ – затратнийпроект, який потребує високого рівня свідомості та відповідальності мешканців ікультури побудови довірчих відносин. В невеликих будинках без допомогипрофільного малого бізнесу, якого в нас немає, створювати ОСББ простонерентабельно.
Тому старі будинки віддані олігархам на розграбування.Внаслідок відсутності конкуренції на ринку через місцеву владу вони призначатьсвоїх приватних «управителів» в коженбудинок. «Управителі» виконуватимуть функції старих ЖЕКів, але, на відміну відтих, робитимуть лише те, за що зможуть зібрати кошти з мешканців, причому знадбавкою на рентабельність, бо благодійність у олігархів на копійки, а грабіжна мільярди.
В умовах тотальних злиднів діяльність олігархічних«управителів» зведеться до викачування наддорогої плати за опалення, електрику,воду, прибирання прибудинкових територій з мешканців будинків, які ще здатніхоч за щось платити. Неплатників виселятимуть, житло дістанеться «управителям»– до такого рейдерства долучаться дуже ефективні приватні силові структури,юридичні та охоронні. Про ремонти та благоустрій можемо забути.
В майбутньому, напевне, «управителі» спробують отриматиземлю під багатоквартирними будинками в рахунок боргів мешканців.Старі будинки перетворяться в непридатнідля проживання, а на їх місці вже будуватиметься нова комерційна нерухомість здраконівськими квартплатами.
Багато організацій зараз почали пропаганду в стилі«будьте відповідальними власниками», іншими словами, кажуть нам цим лицемірнимгаслом – виживайте як хочете, держава не зобов’язана вам допомагати. Такцинічно піднімається шум для прикриття розграбування багатоквартирних будинківта перетворення зубожілих українських сімей на рабів, залежних від кожного чихамісцевого олігархічного князька.
Щоб не дати себе пограбувати, не втратити свої квартири,мешканці міст мають вимагати від місцевої влади фінансування нормального утриманнякомунального господарства і перед передачою в управління згідно закону 1992 року вимагати проведення капітальногоремонту за рахунок попереднього власника ( держави або місцевої влади)!
Окрім того, в майбутньому маємо розмінувати цю бомбууповільненої дії, скасувати олігархічне законодавство, знищити в зародкунебезпечну монополію «управителів».
Сподіваюсь це зможе зробити новий, очищений від корупції парламент.
УП, 02.03.2016
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87044
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11237
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9244
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5712
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5407