Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
15.12.2015 18:23

Антисоціальні ініціативи Уряду

Експерт з питань соціальної політики

Урядовий законопроект №3628 вносить зміни до 38 існуючих законів та всупереч статті 22 Конституці, звужує існуючі права та свободи громадян України!

Багато критики у бік Уряду на сьогодні спричинилафактично неіснуюча податкова база Бюджету 2016, проект Мінфіну, що не бувпроголосований у Верховній Раді. Проте, це далеко не єдиний «підводний камінь»,що підготував нам Кабмін під соусом  Бюджету.

Зокрема, мова йде про законопроект №3628, якийвносить зміни до 38 існуючих законів та положень. Він, всупереч статті 22Конституції України, звужує існуючі права та свободи найменш захищенихкатегорій населення, таких, як пенсіонери, інваліди, чорнобильці, сироти ідіти, позбавлені батьківського піклування, одинокі матері, ветерани і учасникивійни, науковці, медики, освітяни та інші.

Як видно, Уряд залишився у захваті від цьогорічного«Бюджету виживання» та вирішив подовжити антисоціальну практику й на наступнийрік.

З нового року подовжується обмеження пенсійних виплатдля працюючих пенсіонерів. Лише 85%від своєї пенсії отримає близько 1,2 млн пенсіонерів. Кабмін у Бюджеті пропонуєпідвищення прожиткового мінімуму у три етапи: з січня 2016 року прожитковиймінімум для осіб, що втратили працездатність складе 1074 грн, з травня – 1130грн, а у грудні складатиме 1208 грн. Проте, у законопроекті №3628 максимальнийрозмір пенсії у 2016 році зменшено з 10 прожиткових мінімумів до 10740 грн,тобто фактично Уряд зводить 3-ступеневе збільшення прожиткового мінімуму досічневих показників.

Припинені виплатипенсій для науковців, державних службовців, суддів, прокурорів, народнихдепутатів та їх помічників.

Понад 22 тисмедиків, освітян, зализничників, авіаторів, спортсменів, артистів та інших категорійробітників втрачають спеціальний статус для виходу на пенсію за вислугою років.

Скасовано нижній30-відсотковий поріг від прожиткового мінімуму для допомоги на дитину одинокимматерям та усиновлювачам. З нового року допомога призначається «зурахуванням матеріального стану сім’ї».Ці зміни на практиці дадуть можливість державі виплачувати допомогу мізернихрозмірів.

Економити Кабмін планує і на роботодавцях. Зокрема,існує норма, що зобов’язуєвиплачувати мобілізованим військовим середній заробіток на підприємстві.Держава, у свою чергу, повинна компенсувати ці витрати роботодавцям. Проте, знаступного року роботодавці вимушені зійснювати виплати без жодних компенсацій.

Дітей Уряд також необійшов стороною. Раніше батьки дитини у дитсадку сплачували за харчування лише60 відсотків (у міській місцевості) та 40 відсотків (у сільській місцевості)від повної вартості. Тепер з місцевого бюджету оплачуватиметься харчування лишедітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів тадітей із малозабезпечених сімей. Аналогічні нововведення стосуютьсяй учнів 1-4 класів.

Вища освіта у новому році також нагадує біг зперепонами. Ліквідовані пільгові умови вступу для дітей з багатодітних родин, дітей-сиріт та позбавлених батьківськогопіклування. Скасовано безкоштовненавчання для студентів із багатодітних родин із призначенням їмсоціальної стипендії.

Пільги на проїзд,зв’язок, ремонт, поховання та квартплату для пенсіонерів, інвалідів, учасниківвійни, багатодітних сімей, чорнобильців та інших категорій пільговиків покладеніна місцеві бюджети.

Планується проведення комерціалізації бібліотек, музеїв та інших закладівкультури. Розширено список можливих додаткових джерел доходів. Перелік платнихпослуг, що надається такими закладами затверджується Кабінетом МіністрівУкраїни, а порядок ціноутворення послуг – Міністерством культури України.

Поняття банківської таємниці у новому році стане доволі відносним, аджеМінфін отримає доступ до приватної інформації мільйонів громадян для перевіркирахунків людей, що претендують на будь-які соціальні виплати.

З нового року індексація доходів населення буде проводитись приперевищенні інфляцією порогу 103%, на даний момент поріг становить 101%. В умовах підвищення цін на тарифи та послуги збільшення порогуінфляції призведе до ще більшого зубожіння населення.

Отже, такими змінами Урядпросто забиває цвяхи у кришку труни найменш захищених верств населення,намагаючись «економно та раціональновикористати державні кошти». Проте, чи потрібна нам така економія?

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи