Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
27.02.2023 16:12

Управління особистими фінансами

Фінансовий директор "КОЛО" (мережа продуктових магазинів), екскерівник фінансової трансформації Fozzy Group

Які існують способи відстеження особистих витрат?

Управління особистими фінансами  - це керування фінансовими ресурсами особи або сім'ї, які включають в себе доходи, витрати, збереження та інвестиції. Основною метою керування особистими фінансами є досягнення фінансової стабільності, що забезпечує можливість задоволення потреб і бажань без шкоди для фінансового здоров'я в майбутньому.

Один з найважливіших кроків у управлінні особистими фінансами – це відстеження особистих доходів та витрат. Знання, куди ви витрачаєте ваші гроші, допоможе визначити області, в яких витрати можна скоротити та приймати більш обдумані фінансові рішення.

Ось кілька способів обліку ваших особистих витрат:

Використовуйте мобільні застосунки (це мій підхід)

Існує безліч застосунків для планування бюджету, які можуть допомогти вам відстежувати ваші витрати. Деякі популярні варіанти застосунків включають Mint, Goodbudget, YNAB, Money Lover, Money Pro та Personal Capital. Ці застосунки дозволяють підключити ваші банківські рахунки та кредитні картки, щоб ви могли легко бачити, куди йдуть ваші гроші. Нажаль данні сервіси не працюють в Україні і ви не зможете автоматично завантажувати дані з ваших рахунків. Альтернативою є відображення ваших операцій вручну. Однак ви можете налаштувати бюджети для різних категорій, таких як продукти, розваги та транспорт, і відстежувати свої витрати. Більшість українських банків мають функціонал в застосунках відстежувати рух по вашим рахункам, однак постає питання, що робити якщо у вас декілька рахунків у різних банках та ще наявна готівка.  

Ведіть журнал витрат (олдскул)

Якщо ви віддаєте перевагу більш низькотехнологічному підходу, ведення журналу витрат може бути чудовим способом відстежувати ваші витрати. Просто збирайте чеки та записуйте все, на що ви витрачаєте гроші, в електронну таблицю на смартфоні, планшеті чи комп’ютері. Наприкінці тижня або місяця переглядайте свої платежі і розподіляйте їх за різними категоріями. Це допоможе вам побачити закономірності у ваших витратах і визначити сфери, в яких ви можете їх скоротити.

Використовуйте конверти або готівку (це звичайно радикально, але я особисто випробував на собі)

Ще один спосіб відстежувати свої витрати - використовувати конверти або готівку для певних категорій витрат. Наприклад, ви можете щотижня знімати певну суму готівки і використовувати її лише для оплати продуктів. Коли готівка закінчиться, ви знатимете, що ви вичерпали свій бюджет на тиждень. Це може бути корисним способом залишатися підзвітним своєму бюджету та уникати перевитрат.

Перевіряйте банківські виписки (перевіряю щомісяця)

Навіть якщо ви не користуєтеся застосунком для бюджетування або не ведете журнал витрат, ви все одно можете відстежувати свої витрати, регулярно переглядаючи банківські виписки. Шукайте закономірності і визначайте сфери, де ви можете перевитрачати кошти. Це може бути корисним способом залишатися в курсі ваших фінансів і вносити корективи за потреби.

Хоча персональні фінанси не дають відповіді на питання "де взяти гроші?", вони можуть допомогти краще зрозуміти, звідки у вас є кошти та як ви їх витрачаєте. Ця інформація дозволяє вам зробити власні висновки про те, як ефективно управляти своїми фінансами. Ведення персональних фінансів корисно, оскільки допомагає зрозуміти, як і за що ви живете, а правильні рішення на основі цього дозволяють жити відповідно до ваших можливостей. Якщо ви хочете жити краще та витрачати більше, вам потрібно заробляти більше або контролювати "некорисні" витрати.

Важливо пам'ятати, що відстеження персональних фінансів - це процес, який вимагає часу та терпіння. Якщо ви починаєте тільки зараз, наберіться терпіння.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи