Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
28.05.2019 11:08

Бумеранг правосуддя або "вийшли" самі на себе

Ця стаття про боротьбу з корупцією в органах Національної поліції України. Точніше про "заказуху" та невідворотність покарання за провокацію злочину.

Наприкінці грудня 2018 року працівниками Запорізького управління внутрішньої безпеки Національної поліції було затримано за начебто отримання хабаря начальника Пологівського відділу поліції ГУНП в Запорізькій області полковника В.

Заявником у цьому кримінальному провадженні виступив працівник того ж відділу поліції – заступник начальника сектору кримінальної поліції Ч.

В своїй заяві та на наступних допитах він розписав у всіх можливих барвах «злодіяння» свого начальника, як останній вимагав від Ч. хабарі за «кришування металістів та валютчиків», зазначив конкретних комерсантів-жертв «свавілля» начальника поліції В., вказав на факти отримання грошей від останніх. Заявник Ч. виявився неабияким майстром фантастичного жанру.

Після кляузи Ч. та проведення негласних слідчих дій, які до речі проведено з грубими порушеннями законодавства, начальника поліції В. затримано «на гарячому». Полковник, батько неповнолітніх дітей, вимушений переселенець, учасник бойових дій на сході країни,  завдяки підлості свого заступника опинився за гратами. 

Що ж виявилось насправді. У ході допитів працівників Пологівської поліції з’ясувалося, що Ч. виношував плани скинути свого начальника з посади та зайняти його місце ще з самого призначення В. керівником цього відділу поліції. Провокатор був невдоволений стилем роботи свого начальника, його принциповістю до проявів корупції з боку підлеглих, забороною займатися «заробітком на стороні». Своє невдоволення Ч. висказував майже всім колегам, навіть листоноша була в курсі злих намірів заявника. Але ж ніхто не сприймав серйозно такі вислови, оскільки у нормальної людини й на думку не спаде досягнути своєї мети ціною репутації та долі іншої людини.  

Але куратори заявника з лав внутрішньої безпеки вважали інакше. Декілька років тому Ч. попався «УВБ-шникам» на систематичних хабарях та крадіжках палива з Пологівського депо ДП «Придніпровської залізниці». Ходу справі не дали та ймовірно з цього моменту Ч. став «агентом під прикриттям». Тиск на бізнес з боку Ч., отримання ним систематичних винагород від потерпілих та злочинців за супровід кримінальних проваджень, працівниками УВБ не помічались, хоча всі ці факти відомі мешканцям району та підтверджуються свідками. Така безкарність Ч. та потурання його неправомірній поведінці з боку працівників УВБ дали йому всі підстави вважати себе небожителем та шляхом провокації свого керівника зайняти його посаду.

Повернуся до доказів по справі начальника Пологівській поліції. Всі підприємці, на яких посилався провокатор Ч. у своїх показах пояснили, що ніякого відношення до бізнесу, на який вказував Ч., вони не мають, полковник В. жодного разу ні у кого з них гроші не вимагав та не отримував, навпаки, один зі свідків вказав на допиті, що саме заступник начальника поліції Ч. «відмазував» його від працівників поліції за допущені ним правопорушення. 

Працівники УВБ по декілька разів передопитували цих свідків з метою підігнати їхні покази під свою провокацію, але свідки мужньо витримали всі нападки провокаторів у погонах та стояли на своєму: «полковник В. грошей не отримував».

Загнані в глухий кут УВБ-шники не видумали нічого кращого, як підробити протоколи допитів. Цей факт виплив у Генеральній прокуратурі та у комплексі з іншими доказами провокації з боку заявника Ч. та його кураторів з УВБ, у тому числі за результатами експертизи Служби безпеки України, яка підтвердила невинуватість полковника В., став підставою для закриття кримінального провадження стосовно начальника поліції В. та відкриття кримінального провадження за фактом провокації та службового підроблення стосовно працівників Запорізького УВБ та самого заявника Ч.

У висновку до наведеного вище, зазначу, що боротьба з корупцією, у тому числі в органах поліції, є необхідною умовою формування оновленого суспільства з нульовою толерантністю до такого ганебного явища. Але коли під лозунгами боротьби за очищення влади, нечисті на руку правоохоронці намагаються досягнути своєї корисної мети за рахунок провокації чесного офіцера – покарання невідворотнє. Ми будемо пильно слідкувати за розвитком вже нової кримінальної справи стосовно провокаторів, підключимо до контролю суспільство, небайдужих громадян, засоби масової інформації, керівництво МВС та Генеральної прокуратури України. 

Далі буде…

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи