Важливість роботи волонтерських організацій та фондів під час війни
Попри відносно ранній вік волонтерського руху в Україні, він є сильним, унікальним та всебічним. Волонтери виконують надважливі завдання для допомоги військовим, цивільним та всім, хто потребує.
З початком повномасштабного вторгнення росії на територію України практично кожен українець так чи інакше долучився до волонтерської діяльності, яка стала основним проявом громадянського суспільства.
За даними Міністерства юстиції України з 24 лютого до 30 червня 2022 року в Україні зареєстрували 4365 організацій громадянського суспільства. Ці цифри значно перевищують торішні показники.
Окрім того, українці займаються індивідуальним волонтерством - відкривають особисті збори під цільові потреби військових підрозділів, ДСНС, цивільного населення та ін; донатять та підтримують різноманітні збори; організовуються та розчищають деокуповані місцевості; готують нужденним; надають житло ВПО; плетуть засоби для маскування; вивозять людей та тварин з небезпечних територій; возять гуманітарну допомогу; годують тварин; стають донорами крові; розвозять гуманітарну допомогу; надають медичну чи психологічну допомогу; евакуюють людей на власному авто; допомагають дітям тощо.
Для підтримки, розвитку та ефективної взаємодії волонтерської спільноти в Україні та за її межами проводяться різноманітні виставки, форуми, конференції та інші тематичні заходи. Як, наприклад, Київський волонтерський форум, Міжнародний форум волонтерів та благодійних організацій «Взаємодія без кордонів», Всеукраїнський волонтерський форум «Формула ефективної співпраці», Міжнародний ветеранський і волонтерський форум та інші події місцевого, регіонального і державного значення.
Такі події допомагають розширити коло контактів, створити нові спільні проєкти, а також, що не менш важливо, отримати емоційну підтримку, для продовження своєї волонтерської діяльності.
Разом з командою Фонду освітніх ініціатив ми продовжуємо реалізовувати проєкти та ініціативи для вирішення нагальних потреб як військових, так і цивільного населення. За понад рік роботи нам вдалося:
* У рамках онлайн-ініціативи “Freedom English” допомогли із вивченням англійської мови українцям, які стали біженцями за кордоном.
* Придбали для військових 4 БПЛА «Авенджер» і обладнання для них в рамках проєкту “Лелека 100 летить у розвідку”
* У рамках благодійної ініціативи “Разом ми сила”, спільно з компанією Лаблайф: постачання медичних лабораторій ми забезпечили лабораторним обладнанням 10 лікарень різних регіонів України,
* Відправили на передову 5 позашляховиків для мобільних вогневих груп у рамках проєкту «Ластівка для котиків».
* Створили Освітній хаб «Навички майбутнього» у Черкасах. У рамках проєкту ПРООН “ЄС за діалог: Зміцнення стійкості України для реагування на нагальні потреби центральної і місцевої влади, а також населення, що постраждало внаслідок війни” за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС).
* Забезпечили освітні хаби 10 міст України мобільними серверами за підтримки фундації Hearts for Ukraine (США).
* Придбали комплекти програмованих електронних модулів та датчиків з широким спектром можливостей для STEAM лабораторії гімназії 51 Кривого Рогу в рамках Проєкту Hackathon for Leadership in Local Innovations (HALLI), що реалізовується Мережею захисту національних інтересів "АНТС" за підтримки National Endowment for Democracy.
* Забезпечили ДСНС у Чернігівський області тепловізором та спец екіпіруванням.
* Відправили на деокуповані території: Чернігівської, Харківської, Херсонської областей гуманітарні вантажі з необхідними речами та продуктами.
* Передали харчування притулкам для тварин.
* Передали 1000 термоковдр військовим на передову.
* Систематично відправляємо українські книги для ВПО та біженців за кордоном. У рамках благодійної книжкової ініціативи «Добраніч»
* Реалізуємо також деякі непублічні благодійні програми.
Ми вдячні за відзнаку нашої роботи: Олександру Павлюку, тимчасово виконуючого обов'язки командувача Сухопутних військ ЗСУ; Анатолію Бочкарьову, Великодимерському селищному голові; Валерію Данилевському, керівнику управління освіти і науки Черкаської обласної держаної адміністрації, командирам військових частин, нашим партнерам та колегам.
У планах у нас не менш масштабні проєкти, зокрема: гуманітарне розмінування України та продовження побудови мережі освітніх хабів в Україні спільно з національними та міжнародними партнерами!
Сьогодні діяльність волонтерського «фронту» є надважливою в багатьох сферах. Волонтери сприяють перемозі України! Закликаємо колег і надалі об'єднувати зусилля та примножувати наші можливості для допомоги тим, хто потребує підтримки.
Разом до Перемоги!
Слава Україні!
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87043
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11232
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9244
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5710
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5393