Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
22.04.2019 10:16

Приватне досудове розслідування або підказка “зеленбудівцям”

Журналіст, громадський активіст

Проте в адвокатських та журналістських колах ще не вмер рух за впровадження т.з. “приватного досудового розслідування”.

Значна частина України налаштована активно слідкувати за кроками майбутнього Президента. У різних галузях. І це не просто добре, це суперово для країни, яка з 14-го року марно намагається “перезавантажитись”.

Нагадаю про три головних “захисних” помилки тих, хто п'ять років тому оголосив “Життя по-новому”.

У 2015 році Банкова відхилила закон, який надавав громадянам право прихованим чином на відео фіксувати корупційні вчинки чиновників. Система себе захистила — відео досі вкрай рідко становиться доказом у судах. Двічі — у 2015 та 2017 роках чинна влада відхиляла прийняті закони про приватних детективів. За офіційними відписками ховалося одне — небажання дати людям інструмент доказу порушення їхніх прав та інтересів у судах. І, нарешті, озброївшись нагородними пістолетами, влада категорично заборонила “маленькім українцям” захищатись за допомогою короткоствольної зброї.

Змінюючи Стратегію національної безпеки, що була писана регіоналами, ідеологи БПП повністю видалили розділ щодо розвитку недержавної системи безпеки. Як наслідок, держава почала набирати рис поліцейської.

Проте в адвокатських та журналістських колах ще не вмер рух за впровадження т.з. “приватного досудового розслідування”. Якщо стисло, це - незалежна професійна діяльність адвоката, приватного детектива чи детективного агентства, що здійснюється на підставі ліцензії Міністерства юстиції України щодо надання клієнтам послуг на платній договірній основі. Приватне досудове розслідування полягає у збиранні доказів, що мають значення для конкретного провадження у випадках та в порядку, передбаченому законом (мається на увазі гіпотетичний закон про приватне досудове розслідування).

Це підказка і маркер, аби зрозуміти, чи насправді “зеленбудівці” прагнуть мати “менше Держави в житті Людини».

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи