Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
02.01.2018 20:43

Справа Мільмана та кумівські зв'язки

Журналіст, громадський активіст

Захисту потребує ідея YouControl, яка полягає у вільному використанні відкритих даних та допомоги громадянам швидко виявляти можливі корупційні прояви у діях тих чи інших осіб та організацій. Здається, що саме ця ідея стала причиною масованої атаки з боку

Навесні минулого року СБУ повідомила про викриття комерційн ої структури , яка, ніби, здійснювала незаконн ий зб і р та продаж інформації, що “має обмежений доступ та є власністю держави”. Звичайно, там були натяки і про зв'язки підприємців з країною-окупантом.  

27.12.2017 року чекісти оголосили підозру бізнесмену Сергію Мільману, засновнику і директору онлайн-сервісу YouControl. Сутність підозри змінилася і полягала у тому, що пан Мільман начебто втручався у роботу комп'ютерних мереж, не маючи відповідної санкції.

Правоохоронці навіть порахували збитки від діяльності YouControl на рівні 6 млн. грн. До речі, відповідна сума фігурувала у клопотанні прокурора про обрання запобіжного заходу для пана Мільмана. Одразу скажемо, що 02.01.2018 року суд, вивчивши сумнівні експертизи і решту сбушних “доказів”, зменшив розмір застави майже у 100 (!) разів.

Автор не має наміру захищати YouControl як бізнес. Це блискавично зроблять юристи, які побачили у справі порушення принципу правової визначеності, тобто непередбачуваність застосування правових норм, яка, на переконання Конституційного суду, неминуче призводить до свавілля.

Але захисту потребує ідея (!) YouControl, яка полягає у вільн ому використанн і відкритих даних та допомоги громадянам швидко виявляти можливі корупційні прояви у діях тих чи інших осіб та організацій . Здається, що саме ця ідея стал а причиною масованої атаки з боку СБУ та прокуратури.

Теоретично, можна було б погодитись з аргументами влади щодо комерційного використання відкритих даних. Але хочеться спитати можновладців: “А ви готові надати людям якісну послугу з аналізу та презентації відкритих даних?”. Прогнозуємо, що відповідь буде: “Так, готові”. Проте немає сумнівів, що на практиці така послуга не надаватиметься, оскільки почнуть працювати “телефонне право” та відомі кумівські зв'язки.

До речі, саме тому у розвинених країнах аналіз відкритих даних надається приватним компаніям. А держава має забезпечувати можливість їхньої роботи, у тому числі, технічну.

Вважаємо, що справа Мільмана має стати поштовхом для врегулювання інформаційної політики і інформаційних відносин у країні. Нарешті, це є базовою умовою для побудови цивілізованої країни. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]