Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
07.12.2023 11:04

Як продуманий проєкт скорочує споживання електроенергії в майбутньому офісі

СЕО ZIKZAK Architects

Можна суттєво зменшити споживання електроенергії в офісі, застосувавши інноваційні рішення в архітектурі й дизайні інтер’єру

Роль команди проєктувальників не обмежується створенням естетично привабливих та функціональних просторів.

Щоб використання електроенергії в офісі було якомога оптимізованішим, досвічені дизайнери й архітектори  дотримуються таких правил:

1. Максимально використовують природне світло у приміщенні. Архітектори за допомогою вікон та вітражних систем регулюють кількість  натурального освітлення в кожній точці приміщення. Природне світло є одним  із найпотужніших інструментів в арсеналі дизайнера інтер'єру. При оптимальній його кількості потреба у штучному в світлу пору доби максимально знижується. Щоб покращити розподіл природного світла дизайнери підбирають світлорозсіюючі поверхні й матеріали.

Офіс з великими панорамними вітражами

2. Дизайнери обирають енергоефективні системи освітлення з датчиками присутності, щоб забезпечити випромінення світла лише тоді, коли це необхідно. Світло вмикається в тих приміщеннях, де перебувають люди, а це мінімізує зайве використання енергії. Впроваджують автоматичну регуляцію яскравості світла, залежно від рівня природного освітлення.  Вибір таких систем не лише зменшує споживання електроенергії, але й подовжує термін служби освітлювальних приладів.

Офіс з енергоефективними системами освітлення

3. Зонують приміщення так, щоб  автономно контролювати освітлення, опалення та охолодження в певних зонах залежно від їх зайнятості в певний момент. Наприклад при зонуванні у відповідності до розміщення команд всі параметри регулюються окремо кожною командою. За індивідуального управління освітленням кожного робочого місця не витрачається електроенергія на освітлення столу відсутнього в офісі співробітника.  

Опенспейс в офісі

4. Архітектори забезпечують належну теплоізоляцію, щоб мінімізувати втрати тепла взимку та його надходження влітку, зменшуючи потребу в опаленні та охолодженні приміщень.  

5. Обирають енергоефективні прилади, які зменшують споживання електроенергії. Офісне обладнання та побутова техніка з маркуванням Energy Star свідчить про високу енергоефективність приладів. Дизайнери прискіпливо застосовують саме такі рішення задля максимально ощадливого споживання електроенергії.  

Проєкти проходять сертифікацію та їм присвоюють рейтинг згідно однієї з міжнародних систем LEED, BREEAM, DGNB. Це актуальні нині рейтингові системи сертифікації для так званих “зелених” будівель. Вони були розроблені як  стандарти вимірювання енергоефективних і екологічних проєктів та будівель. 

Команда проєкту комплексно підходить до майбутнього робочого простору. Рішення щодо енергоефективності офісу та оптимізації використання електроенергії у ньому заощаджують бізнесу значні кошти в обслуговуванні приміщення та забезпечують усвідомлене ставлення компанії до навколишнього середовища. 

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи